Vyberáme TOP pánske hodinky (2021)

Top pánske hodinky na rok 2021
Zdieľaj
LinkedIn

Trendy v oblasti pánskej módy sa neustále menia a nijakou výnimkou nie sú ani pánske hodinky. Kým pred desiatimi rokmi kraľovali trhu rozličné pestrofarebné a robustné modely, v súčasnosti sa obľúbe pánov tešia smart hodinky, či rôzne minimalistické modely známych fashion značiek.

Obsah článku

Pánske bestsellery uplynulých rokov

Ako sme v úvode spomenuli, trh s hodinkami sa za posledné roky výrazne zmenil a svoje postavenie si na ňom upevnili aj značky hodiniek, o ktorých sa voľakedy ani nechyrovalo. Kým v minulosti smerovali pánske preferencie k middle class modelom od značiek ako Tissot, či Citizen, v súčasnosti sa uberajú skôr k cenovo dostupnejším modelom.

Tie sa síce svojou kvalitou zvyčajne nemôžu porovnávať s tradičnými švajčiarskymi a japonskými hodinárskymi značkami, nijako to však neuberá na ich obľúbenosti u pánskeho publika. Predtým, ako vám ukážeme modely, ktorým predikujeme vysokú obľúbenosť v roku 2021, povedzme si niečo o
TOP pánskych hodinkách uplynulých rokov.

Casio G-Shock a Casio Edifice

Značka Casio už dlhodobo kraľuje rebríčkom obľúbenosti u pánov. Niet sa čomu diviť – hodinky Casio sú cenovo dostupné, kvalitné a majú nestarnúci dizajn. Aj keď medzi jej najpredávanejšie modely patria niekoľko rokov staré kúsky, značka nijako nespí na vavrínoch. V roku 2018 uviedla na trh prepracované modely smart hodiniek WSD-F30 z edície Pro-Trek. Značka je od nepamäti známa svojimi inováciami v oblasti hodiniek a veríme, že bude aj v najbližších rokoch obohacovať trh hodinkami s najrôznejšími vychytávkami. Ktoré modely patria však k hodinkovým bestsellerom od Casio? Menovite vyberieme dva kúsky – Casio G-Shock GA-100 a Casio Edifice EF-527D-1AVEF.

Prvý menovaný model z edície G-Shock je synonymum odolných hodiniek. Legendárne g-shocky z modelovej rady GA-100 majú nestarnúci dizajn, dobrú funkcionalitu a široké spektrum farebných variácií. Prepracovanejší model ponúkla značka Casio v podobe modelu EF-527D-1AVEF z edície Edifice približne v roku 2012. Hodinky sú na trhu stále dostupné a sú určené o niečo náročnejším zákazníkom. Tí sa na kúpu tohto modelu nechajú ľahko zlákať, nakoľko ide o kvalitný quartz model s chronografom, ktorý má prepracovaný dizajn a veľmi príjemnú cenovku. Ktorému z týchto dvoch modelov by ste dali prednosť vy?
Medzi pánske bestsellery rozhodne patria dva modely od Casio

Pánske hodinky Fossil

Dvojou v našom zozname je značka Fossil. Veľkej obľube u pánov sa v posledných rokoch teší obzvlášť model FS4656 z edície Utility Chronograph. Čím si v minulosti získal pánsku priazeň?

 1. Cena – tá je pri tomto modeli skutočne priaznivá. V závislosti od konkrétneho predajcu je možné kúpiť tento model za cenu približne 100 €.
 2. Vintage dizajn – kombinácia čierneho matného púzdra s širokým koženým remienkom vyzerá skutočne originálne.
 3. Štýlový chronografový ciferník s výraznými ukazovateľmi – táto kombinácia sa výrobcovi skutočne podarilo. V prípade tohto modelu sekundujú hnedému ciferníku výrazné hnedo-biele ukazovatele.
 4. Masívne púzdro – aj keď sa v súčasnosti výrobcovia uchyľujú skôr k minimalistickému dizajnu svojich modelov, práve veľké púzdro dodáva týmto hodinkám originálny vzhľad.

Štýlové hodinky Emporio Armani AR5905

Tento model od Armaniho si svoje postavenie v rebríčku skutočne zaslúži. Napriek tomu, že ide o niekoľko rokov starý model, na jeho elegancii a štýle mu to nijako neuberá. Práve naopak. Hodinky Emporio Armani AR5905 majú krásne ružovo zlaté púzdro, ktorému sekunduje matný čierny remienok z nerezovej ocele. Práve kombinácia ligotavého púzdra s matným koloritom remienku, dodávajú týmto hodinkám neprehliadnuteľný vzhľad.

Tak ako pri iných výrobkoch z dielne Emporio Armaniho, ani tento model nebol ochudobnený o luxusný vzhľad. Nenechajte sa však oklamať ich výzorom. Cena hodiniek je totiž skutočne priaznivá – v závislosti od predajcu začína na hodnote zhruba 120 €.

Tip: Pre tých, ktorých zaujíma životný príbeh talianskeho nahráva, sme pripravili článok plný zaujímavých faktov.

Pre milovníkov masívnych hodiniek

Nech už je váš názor na značku Diesel a jej hodinky akýkoľvek, páni ich jednoducho milujú. Tieto hodinky sa tak výrazne odlišujú od všetkého, čo trh s fashion hodinkami ponúka. Práve preto sa aj ťažko zaraďujú do niektorých z tradičných kategórií pánskych hodiniek. Sú robustné, výrazné a extravagantné. A možno práve to je ten hlavný dôvod, prečo ich páni tak obľubujú. Do nášho výberu sa však značka nedostala náhodou. Jej model DZ7333 patrí skutočne k top pánskym modelom v predaji.

Zlaté pánske hodinky Diesel DZ7333 zaujmú už na prvý pohľad. Ak by to tak nebolo kvôli ich neprehliadnuteľnej farbe, postará sa o to robustné puzdro vo veľkosti 51 mm. Nie nadarmo použila značka Diesel v jednej zo svojich kampaní príznačný slogan  “Only The Brave”. Tieto veľké pánske hodinky sú len pre odvážnych, ktorí sa nehanbia ich ukázať. Čo ďalšie ponúkajú tieto hodinky?

 • Quartz pohon (batéria)
 • analógový ciferník
 • minerálne sklíčko
 • chronografové budíky
 • stopky
 • puzdro a remienok z nehrdzavejúcej ocele
 • neprehliadnuteľnú zlatá farba
Neprehliadnuteľné pánske hodinky Diesel DZ7333

Top pánske hodinky na rok 2021

Hodinky pre dobroduhov - Casio G-Shock z edície GA-2000

Značka Casio je vo svete odolných (cenovo dostupných hodiniek) skutočným fenoménom. Svoje postavenie si právom vydobila a smelo môžeme tvrdiť, že si vytvorila vlastný segment hodiniek. Jej veľký hit, hodinky Casio G-Shock z modelovej rady GA-100 zaznamenal v dobe svojho uvedenia na trh obrovský úspech a čísla predajnosti trhali rekordy. Podarilo sa však značke za tento 10 rokov starý model nájsť adekvátneho nástupcu?

Odpoveď sa možno ukrýva v modelovej rade Casio G-Shock GA-2000 s prívlastkom Carbon Core Guard. Tá síce nie je priamym nástupcom rady Casio G-Shock GA-100, ale má potenciál stať sa minimálne obdobným hitom. Čím by si vás tento model mohol získať a prečo ide podľa nás o top pánske hodinky?

 • ide o relatívne nový model (na trhu od roku 2019)
 • hodinky majú svieži a neopozeraný dizajn
 • skvelé farebné kombinácie
 • púzdro posilnené živicou
 • dvojité led svetlo
 • skvelá cena
 • ľahko vymeniteľné remienky
 • pekné spracovanie detailov
Neprehliadnite: Viac skvelých modelov z edície G-Shock nájdete v našom výbere TOP 9 modelov.
Pánske hodinky Casio GA-2000. Stanú sa nástupcom populárnej rady GA-100?

Hodinky pre milovníkov vody - potápačské hodinky

V súčasnej situácii spojenej s Covid-19 to vyzerá skutočne všelijako. Pandémia výrazne ovplyvnila cestovný ruch, s ktorým sa spájajú letné dovolenky, more, ale aj potápanie. Práve potápanie nespomíname náhodou. Našim ďalším tipom na top pánske hodinky roku 2021 sú totiž potápačské hodinky. Aj keď to bude možno znieť zvláštne, páni si tento typ hodiniek skutočne obľubili. Ich dizajn je skutočne nezameniteľný a na to, aby ste ich mohli nosiť, nemusíte byť samozrejme profesionálny potápač.

Najtypickejším dizajnovým prvkom tohto typu hodiniek je výrazná farebná luneta a masívnejšie púzdro, ako je tomu zvykom pri bežných pánskych hodinkách. Sfarbenie lunety a masívnosť púzdra nie sú však len dizajnovým prvkom, ale aj funknčým. Keďže ide o hodinky konštruované do veľkých hĺbok, musia byť dobre viditeľné a ich púzdro musí dokázať odolávať náležitému tlaku. Rovnako sú takéto hodinky vybavené kvalitným sklíčkom a ich ciferník je zdobený výraznými ukazovateľmi.

Ak chcete nosiť potápačské hodinky nielen kvôli ich dizajnu, ale aj funkčnosti, je veľmi dôležité všímať si ich vodeodolnosť. Vo všeobecnosti poznáme dva druhy označovania vodeodolnosti hodiniek. Často sa môžete stretnúť s označením pomocou jednotiek tlaku, konkrétne ATM. Okrem tohto označenia používajú výrobcovia hodiniek aj označenie vodeodolnosti pomocou metrov.
 

Ako sa však ľudia často mylne domnievajú, toto označenie nereflektuje skutočnú hodnotu v metroch, do akej sa môžete s hodinkami potopiť. Pre lepšie pochopenie sme pre vás pripravili prehľadnú tabuľku:

 

Vodeodolnosť 3 ATM – 30m

Odolné voči vlhkosti a dažďu. Nevhodné na sprchovanie s hodinkami, vodné športy, potápanie a pod.

Vodeodolnosť 5 ATM – 50 m

S hodinkami je možné sa sprchovať, šnorchlovať, kúpať sa v plytkej vode. Hodinky nie sú vhodné na dlhodobý pobyt vo vode. Nevhodné na potápanie.

Vodeodolnosť 10 ATM – 100 m

Hodinky vhodné na dlhodobejší pobyt vo vode. Vhodné na vodné športy, šnorchlovanie, kúpanie sa. Nevhodné na potápanie.

Vodeodolnosť 20 ATM – 200 m

Hodinky vhodné na ľahké potápanie s kyslíkovým prístrojom a akékoľvek aktivity vo vode okrem hĺbkového potápania.

Vodeodolnosť 50 – 100 ATM / 500 – 1000 m

Vhodné na akékoľvek vodné aktivity. Hodinky určené odolávať vysokému tlaku. Sú určené na hĺbkové potápanie.

Na trhu je veľké množstvo cenovo dostupných potápačských hodiniek. Tie môžeme rozdeliť na skutočné potápačské hodinky a tie, ktoré sú týmto typom hodiniek len dizajnovo inšpirované. Za jedny z najlepších cenovo dostupných potápačských hodiniek považujeme tie z dielne značky Citizen. Našim cenovo dostupným tipom sú v tomto prípade hodinky Citizen BN0150-10E.

Tie majú všetko to, čo sa od pravých potápačských hodiniek očakáva – masívne púzdro, výraznú lunetu, lumuniscenčné ukazovatele, či silikónový remienok. Na tých, ktorí si hodinky nebudú kupovať len kvôli ich jedinečnému dizajnu, čaká aj ich funkčnosť. Hodinky spĺňajú vodotesnosť na úrovni 200 m, je ich teda možné použiť na potápanie s kyslíkovým prístrojom a akékoľvek aktivity vo vode (okrem hĺbkového potápania).

Pre tých, ktorí hľadajú skutočnú kvalitu - top pánske hodinky Seiko

Ďalším tipom na top pánske hodinky sú rozhodne tie z výroby japonskej značky Seiko. Tieto hodinky sú už dlhoročne známe svojim precíznym spracovaním a kvalitnými strojčekmi. Strojčeky Seiko sú dokonca také kvalitné, že ich v niektorých svojich hodinkách využívajú aj významné hodinárske domy ako Rolex, Breitling, Omega, či TAG Heuer.


Do nášho výberu top pánskych hodiniek sa dostali hneď dva modely tejto značky. Prvým z nich je čierny model z nerezovej ocele s označením
Seiko SSB311P1, ktorý bude vhodnejší pre športových elegánov. Presne taký je aj dizajn týchto hodiniek. Krásna čierna s matným nádychom dodáva hodinkám elegantný šmrnc, pričom chronografové budíky, biele ukazovatele a luneta zase vyzdvihujú ich športového ducha.

Našou pomyselnou dvojkou vo výbere od značky Seiko sa stal olivovo zelený model s označením SSB373P1. Ten je určený pre všetkých pánov, ktorí v sebe nezaprú dobrodruha. 14 mm hrubé púzdro týchto hodiniek je sfarbené v čiernej matnej a sekunduje mu olivovo zelený textilný remienok. Najzaujímavejším prvkom hodiniek je však jednoznačne ich ciferník. Ten zaujme už na prvý pohľad najmä vďaka výrazným ukazovateľom a podkladu s karbónovým vzhľadom. Ich dobrodružného ducha umocňuje taktiež ich vodotesnosť. Tá je pri tomto modeli stanovená na úrovni 100m (10 ATM).
Olivovo zelené pánske hodinky Seiko

Top pánske smart hodinky

Rastúca popularita smart hodiniek neutíchne ani v roku 2021. Tie sa stávajú už čoraz bežnejšou súčasťou našich životov. Narozdiel od klasických hodiniek, dokážu merať kalorický výdaj, informovať nás o prichádzajúcom maile či telefonáte, alebo nám môžu poslúžiť ako navigácia. Predností tohto druhu hodiniek je skutočne neúrekom. Aj keď podľa všetkého nikdy úplne nenahradia klasické náramkové hodinky, svoje postavenie na trhu si už určite vydobyli.
 
Do nášho výberu top pánskych hodiniek na rok 2021 sme vybrali tri modely smart hodiniek, ktoré si zaslúžia pozornosť:

Apple Watch SE

Prvé middle class smart hodinky s označením Apple Watch SE prišli na trh minulý rok v septembri a okamžite sa stali hitom. Výrobca po prvýkrát ponúkol smart hodinky, ktoré sú cenovo dostupné, ale napriek tomu si zachovávajúce všetky prednosti produktov značky Apple. Tými sú jednoznačne elegantný a luxusný dizajn, kvalitné spracovanie, či nadupaný softvér. Všetky prednosti týchto smart hodiniek sme nedávno zhrnuli v našej nedávnej recenzii, ktorá vám dá ucelenejší pohľad na tento cenovo dostupný model.

Apple Watch 6

Vlajkovou loďou smart hodiniek od Apple sa stali v septembri minulého roka smart hodinky Apple Watch 6. Tie boli uvedené na trh spolu s lacnejším variantom s označením SE. Tieto smart hodinky ponúkli vylepšený procesor, jasnejší displej, dve nové farebné prevedenia, či funkciu merania okysličenia krvi. Model Apple Watch Series 6 napriek všetkým novinkám však nepovažujeme za úplne prevratný. Reputáciu si môže Apple napraviť modelom s prichádzajúcim modelom s označením Series 7. Ten by mal podľa predpokladov doraziť už v septembri tohto roku a prebrať tak štafetu po smart hodinkách Apple Watch 6.

Samsung Galaxy Watch3

Dlhoročným konkurentom značky Apple je kórejský výrobca Samsung. Ten v auguste minulého roku uviedol na trh perfektné smart hodinky s označením Galaxy Watch3. Tie sú priamym pokračovaním prvého modelu smart hodiniek od Samsungu. Tie si svoj kus slávy užili už síce v roku 2020, ale pokým nepríde ich priamy nástupca (Samsung Galaxy Watch4), majú určite čo povedať aj v roku 2021.
Vyrábané sú v dvoch veľkostných variantoch (41mm a 45 mm) a dvoch farebných prevedeniach. Disponujú 1GB pamäťou RAM, 8GB úložiskom a perfektným AMOLED displejom. Zaujímavým prvkom je taktiež otočná luneta. Poháňa ich dvojjadrový procesor Exynos 9110 s frekvenciou 1,15 Ghz. Smart hodinky Samsung Galaxy Watch3 však nezaujmú len svojim vnútrom. Bohatá výbava čaká záujemcov aj v oblasti funkcionality. Krokomer, meranie spálených kalórií, meranie okysličenia krvi, či EKG sú len krátkym súhrnom toho, čo budúcich majiteľov pri týchto smart hodinkách čaká.

 

Tak teda, ktoré top pánske hodinky si vás získajú? Napíšte nám ďalšie tipy do komentáru.

 

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.