Smart hodinky Samsung

Smart hodinky Samsung a ich postupná evolúcia
Zdieľaj
LinkedIn

Obsah

Smart hodinky Samsung a ich príchod na trh

Oficiálne informácie: https://www.samsung.com/sk/

Keď viacerí technologickí giganti začali v rozmedzí rokov 2010 – 2015 experimentovať s prvými smart hodinkami, Samsung nesmel chýbať. Kórejci sa rozhodli, že do segmentu inteligentných nositeľných zariadení vkročia vo veľkom štýle a ich prvá generácia smart watch ohúri svet. Ako sa im to nakoniec podarilo?

Prvé smart hodinky od Samsungu - Samsung Galaxy Gear 2013

O tom, že mobilné zariadenia majú obrovskú budúcnosť, sa vývojári Apple presvedčili hneď po tom, ako 9. januára 2007 uviedli na trh prvý iPhone. Ten sa rýchlo stal obrovským hitom a odštartoval šnúru úspechov, ktorá pokračuje dodnes.

V rozmedzí rokov 2010 – 2015 začali najväčšie svetové technologické spoločnosti experimentovať s možnosťami, ako inteligentné funkcie zo smartfónov presunúť na zápästie. Ani Apple nezaháľal a v roku 2014 ohlásil svoje prvé smart hodinky. Tie boli revolúciou, no ako to už pri novinkách býva, našlo sa na nich aj viacero nedostatkov.

Evolúcia Samsung Gear

Vývojári Samsungu načúvali kritike a svoju prvú generáciu smart hodiniek začali rýchlo vylepšovať. Krátko po začiatku predaja došlo k zmene operačného systému z Androidu na Tizen, ktorý bol používateľsky prívetivejší. A začala sa veľká evolúcia, v rámci ktorej Kórejci v rozmedzí rokov 2014 – 2017 priniesli až 9 nových modelov smart hodiniek. Tie už neniesli označenie Samsung Galaxy Gear, ale iba Samsung Gear.

Smart hodinky Samsung a ich evolúcia

Keďže jednotlivé verzie smart hodiniek Samsung Gear prinášali podobnú techniku a ich predaj bol už dávnejšie ukončený, nebudeme sa im bližšie venovať. Len pre zaujímavosť však uvádzame chronologický prehľad jednotlivých modelov, ktoré Samsung uviedol na trh.

  • Samsung Gear 2
  • Samsung Gear Fit
  • Samsung Gear Live
  • Samsung Gear S
  • Samsung Gear S2
  • Samsung Gear Fit 2
  • Samsung Gear S3
  • Samsung Gear Fit 2 Pro
  • Samsung Gear Sport

Posledný model série Samsung Gear bol predstavený v októbri 2017. Následne Kórejci zmenili svoju stratégiu názvov a v roku 2018 na trh prišla úplne nová generácia smart hodiniek s označením Galaxy Watch. A práve tá už stojí za špeciálnu pozornosť. 

Viac o evolúcii smartwatches Samsung vo videu:

Smart hodinky Samsung Galaxy Watch

Zmena názvu inteligentných hodiniek symbolizuje aj novú stratégiu. Samsung sa rozhodol spraviť svoje smartwatch ešte prémiovejšími a vyspelejšími, aby mohol plnohodnotne konkurovať silnej konkurencii. Predovšetkým, smart hodinkám Apple. Prvé Galaxy Watch boli predstavené v roku 2018 a ich postupná evolúcia pokračuje dodnes.

Smart hodinky Samsung Galaxy Watch (2018)

Prvá generácia Samsung Galaxy Watch oficiálne uzrela svetlo sveta 24. augusta 2018. Cieľovú skupinu sa snažila osloviť elegantným dizajnom kombinujúcim moderné a tradičné prvky. Telo smartwatch bolo vyrobené z nehrdzavejúcej ocele a o ochranu displeja sa staralo odolné sklo Gorila Glass DX+.

Prvá generácia inteligentných hodiniek Galaxy Watch zaujala dizajnom i funkčnosťou.

Veľkosti a farby

Smart hodinky Samsung Galaxy Watch boli dostupné v dvoch veľkostných verziách – 42 a 46 mm. Menšiu ste mohli kúpiť v Midnight Black alebo Rose Gold farbe, väčší model sa predával len so strieborným farebným vyhotovením tela.

Zaujímavé funkcie

Galaxy Watch disponovali náložou senzorov a technológií. Nechýbal akcelerometer, gyroskop či barometer. Majitelia mohli využívať NFC platby, potešilo zabudované GPS a k dispozícii bola aj LTE verzia s 1,5 GB RAM a 4 GB pamäte. Plusom, ktorý vo svojej recenzii spomína aj Techradar, je výdrž batérie až 4 dni.

Samsung Galaxy Watch (2018)

Prvé smart hodinky Samsung Galaxy Watch z roku 2018

Smart hodinky Samsung Galaxy Watch Active (2019)

Ako už napovedá jej názov, verzia Samsung Galaxy Watch Active bola určená pre aktívne žijúcich ľudí. Predstavená bola vo februári 2019 a okrem minimalistického dizajnu zaujala aj ľahkým hliníkovým telom.

Samsung Galaxy Watch Active - farby

Veľkosti a farby

Galaxy Watch Active boli dostupné len v jednej veľkosti – 40 mm a v 4 atraktívnych farbách Black, Silver, Rose Gold a Sea Green.

Zaujímavé funkcie

Technologická výbava je veľmi podobná ako v prípade klasických Galaxy Watch. Nechýba senzor tepu, zabudované GPS či NFC. Priaznivcov ľahkých smart hodiniek poteší hmotnosť len 25 g.

Samsung Galaxy Watch Active (2019)

Samsung Galaxy Watch Active2 (2019)

Len niekoľko mesiacov po predstavení prvej generácie Galaxy Watch Active prišla aj druhá. Odhalená bola v auguste 2019 a priniesla viacero nových technológií. Telo hodiniek je vyrobené z nehrdzavejúcej ocele.

Smart hodinky Samsung Galaxy Watch Active 2
https://www.samsung.com/

Veľkosti a farby

Inteligentné hodinky Samsung Galaxy Watch Active 2 boli od začiatku produkcie dostupné v dvoch veľkostných verziách, 40 a 44 mm. Obe si môžete zakúpiť v jednej z 3 farieb – Silver, Black alebo Gold.

Zaujímavé funkcie

Najväčším benefitom Samsung Galaxy Watch Active 2 je funkcia EKG. Okrem klasickej Bluetooth verzie si môžete zakúpiť aj LTE model, ktorý poteší vyššou funkcionalitou. Pamäť ostala stále na úrovni 4 GB.

Samsung Galaxy Watch Active2 (2019)

Samsung Galaxy Watch Active 2

Smart hodinky Samsung Galaxy Watch 3 (2020)

Smart hodinky Galaxy Watch 3 boli prvýkrát odhalené v auguste 2020 a na trh prišli v dvoch materiálových verziách – titánovej a oceľovej. So svojimi predchodcami zdieľajú dizajnový jazyk, avšak pod ich povrchom došlo k viacerým technologickým zmenám.

Smartwatch Samsung Galaxy Watch 3 zaujmú tradičným dizajnom a pokrokovou technikou

Veľkosti a farby

Galaxy Watch 3 prišli na trh v 41 a 45 mm verzii, pričom väčšia z nich môže mať titánové telo v Mystic Black farbe. 41 mm model je dostupný v Mystic Bronze a Mystic Silver farbe, pre 45 mm je k dispozícii Mystic Silver a Mystic Black odtieň.

Zaujímavé funkcie

K hlavným benefitom Samsung Galaxy Watch 3 patrí väčšia pamäť (1 GB RAM a 8 GB internej pamäte), funkcia EKG a merania tlaku. Ako vo svojej recenzii spomína Guardian, aj vďaka týmto funkciám Galaxy Watch 3 skvele poslúžia pri rôznych športových aktivitách.

Samsung Galaxy Watch 3 (2020)

Samsung Galaxy 45 mm Black

Smart hodinky Samsung Galaxy Watch 4

4. generácia Galaxy Watch prišla na trh v auguste 2021. Jej telo je vyrobené z ľahkého hliníka a poteší uhladeným elegantným dizajnom.

Inovácia úspešného predchodcu - to sú nové hodinky Samsung Galaxy Watch 4

Veľkosti a farby

Smart hodinky Samsung Galaxy Watch 4 sú dostupné v dvoch veľkostiach – 40 a 44 mm. Menšia môže byť vyhotovená v čiernej, striebornej a ružovozlatej farbe, väčšia v čiernej, zelenej a striebornej.

Zaujímavé funkcie

Jednou z najväčších zmien Samsung Galaxy Watch 4 v porovnaní s predchodcami je prechod z operačného systému Tizen na Wear OS, ktorý poskytuje lepší používateľský zážitok a umožňuje inštaláciu širšieho spektra zaujímavých aplikácií.

Samsung Galaxy Watch 4 (2021)

Čierne smart hodinky Samsung Galaxy Watch 4

Smart hodinky Samsung Galaxy Watch 4 Classic

Inteligentné hodinky Samsung Galaxy Watch 4 Classic prišli na trh zároveň so štandardnou verziou Galaxy Watch 4, v auguste 2021. Ich hlavným poznávacím znakom je otočná luneta a tradičný mohutnejší dizajn. Telo môže byť vyrobené z nehrdzavejúcej ocele alebo titánu.

Samsung Galaxy Watch 4 Classic sú novinkou s klasickými prvkami

Veľkosti a farby

Galaxy Watch 4 Classic sú dostupné v 42 alebo 46 mm verzii a dvoch farbách tela – striebornej a čiernej.

Zaujímavé funkcie

Hodinky Galaxy Watch 4 Classic zdieľajú všetky technológie so štandardnou verziou Galaxy Watch 4. Hlavným rozdielom je otočná luneta, ktorá hodinkám dodáva niekoľko funkcií naviac. Napríklad, jednoduchšie stopovanie času alebo ľahšiu orientáciu v rámci jednotlivých časových pásiem.

Samsung Galaxy Watch 4 Classic (2021)

Najvyššia modelová rada Samsung Galaxy Watch 4 v čiernom prevedení

Výhody a nevýhody smart hodiniek Samsung:

Výhody
Elegantný kruhový tvar hodiniek
Ponuka praktických senzorov
Zabudované GPS
V novších modelových radách EKG
Výkonné procesory
Dobrá životnosť batérií
Jednoduchá konektivita so smartfónmi
Veľa dostupných aplikácií (modely s Watch OS)
Skvelé na monitorovanie športových aktivít
Nevýhody
Občas štrajkujúci softvér
Nutnosť vlastniť Samsung smartfón pre využitie všetkých funkcií
Kruhový tvar nemusí vyhovovať každému

Tip na konkrétny model:

Najvyššia modelová rada Samsung Galaxy Watch 4 v čiernom prevedení

Tip na model:

SAMSUNG Galaxy Watch4 Classic 46mm Black

4,9
4.9/5

Veľký ciferník s otočnou lunetou a čierna farba – skvelá kombinácia pre vaše nové smarwatches od Samsungu.

Ďalšie značky smart hodiniek:

Mohlo by vás zaujímať:

Ďalšie značky:

Všetky modely:

Autor:

Dominik Parajka

Dominik Parajka

Som technologický nadšenec, neustále zbieram nové skúsenosti, analyzujem dáta a sledujem dianie na trhu. So svojimi poznatkami sa následne rád delím prostredníctvom článkov, v ktorých sa snažím čitateľovi priniesť čo najvyššiu pridanú hodnotu.

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.