Huawei Watch 3 & 3 Pro

Smart hodinky Huawei Watch 3 a 3 Pro vyhovejú aj náročným používateľom.
Zdieľaj
LinkedIn

Obsah

Smart hodinky pripravené na silnú konkurenciu

Oficiálne informácie: https://consumer.huawei.com/

Inteligentné hodinky Huawei Watch 3 a 3 Pro boli oficiálne predstavené v júni 2021. Vývojári nenechali nič na náhodu a nadelili im funkcie, ktorými nielenže dobiehajú, ale v niektorých oblastiach dokonca predbiehajú zabehnutých konkurentov.

Huawei sa zameral na to, aby smart hodinky Watch 3 a 3 Pro pôsobili prémiovým dojmom, no zároveň naplnili očakávania aktívne žijúcich ľudí. A aký je výsledok tejto snahy? Posúďte sami!

Huawei Watch 3 & 3 Pro

Smart hodinky Huawei Watch 3 Black
Huawei Watch 3
Inteligentné hodinky Huawei Watch 3 Pro s hnedým koženým remienkom
Huawei Watch 3 Pro
Zdroj: https://consumer.huawei.com/

Dizajn Huawei Watch 3 a 3 Pro

Smart hodinky Huawei Watch 3 potešia prémiovo pôsobiacim dizajnom, ktorý umocňuje telo vyrobené z kombinácie nerezovej ocele a keramiky. Verzia Pro má dokonca titánovú konštrukciu. Tá prispieva najmä k šetreniu hmotnosti. Na bočnej strane smart hodiniek nájdete otočné tlačidlo s haptickou odozvou, ktoré pripomína riešenie z Apple Watch.

Rozmery a hmotnosť

Mnohé recenzie, napríklad, tá od odborníkov z Alzy, kritizujú príliš robustné telo hodiniek. Štandardná verzia Huawei Watch 3 má rozmery 46.2 x 46.2 x 12.2 mm, variant Pro je dokonca ešte o niečo väčší (48 x 49.6 x 14 mm). Svojou veľkosťou tak prekonávajú väčšinu konkurentov a ľuďom s tenšími rukami môže táto skutočnosť prekážať.

Čo sa týka hmotnosti, Watch 3 s nerezových telom vážia 54 gramov, verzia Pro je napriek titánovému telu až o 9 gramov ťažšia. Aj v tomto smere tak Huawei zaostáva za konkurenciou.

Displej a ovládanie

Vďaka robustnému telu sú hodinky Huawei Watch 3 a 3 Pro vybavené pekne veľkým displejom, ktorý poteší aj slušným rozlíšením a vysokou citlivosťou. Ovládanie prostredníctvom otočného tlačidla na strane hodiniek je intuitívne a rýchle. Niektorí používatelia sa však sťažujú na trochu nešťastné umiestnenie tohto ovládača. 

Odolnosť a výdrž batérie

Ako to už v prípade moderných smartwatch býva zvykom, aj Huawei Watch 3 disponujú odolnosťou voči prachu a sú vodotesné do hĺbky 50 metrov pod vodnou hladinou. V úspornom režime používania vás poteší výdrž batérie, ktorá je v prípade klasickej verzie na úrovni 14 dní, verzia Pro zvládne na plné nabitie „prežiť“ až 21 dní.

O niečo horšie je to v prípade, že hodinky aktívne používate. Vtedy sa výdrž batérie pohybuje na úrovni 3, respektíve 5 dní. Podobné výdrže však dosahujú aj konkurenčné zariadenia od Samsungu.

Softvér

Huawei Watch 3 a 3 Pro fungujú na operačnom systéme Harmony OS. Ten aj experti z Digitaltrends považujú za plynulý a rýchly, avšak v porovnaní s operačnými systémami v Samsung alebo Apple Watch občas zaostáva po stránke intuitívnosti. Niektoré animácie sú trochu nedotiahnuté a softvér nerád spolupracuje v prípade, že hodinky chcete spárovať s iným smartfónom než Huawei. Celý operačný systém však môžete mať v slovenčine, čo je značný benefit.

Funkcie

Hoci smart hodinky Huawei Watch 3 a 3 Pro nedisponujú senzorom EKG, majú iné eso v rukáve. Tým je zabudovaný teplomer, ktorý meria telesnú teplotu. Samozrejmosťou je presný optický senzor na meranie tepu. Poteší funkcia monitorovania okysličenia krvi, hodinky majú zabudované GPS a k dispozícii je aj kompas.

Cez svoje Huawei Watch 3 a 3 Pro si môžete vybavovať hovory, avšak na správy musíte odpísať už z telefónu. Hodinky túto funkciu nepodporujú. Čo však podporujú, to je možnosť využitia pri viac ako 100 rôznych športových aktivitách. K dispozícii je množstvo rôznych dodatočných aplikácií, vďaka ktorým rozšírite funkčnosť hodiniek.

Dostupné verzie a farebné prevedenia

Huawei Watch 3 sú dostupné len v jednej veľkosti (46.2 x 46.2 x 12.2 mm ), rovnako ako aj verzia Pro (48 x 49.6 x 14 mm). Oba varianty sa dajú kúpiť v dvoch farbách – Silver alebo Black.

Huawei Watch 3 vs. Huawei Watch 3 Pro

Huawei Watch 3 a 3 Pro cena

Pokiaľ túžite po klasickej verzii Huawei Watch 3, pripraviť si musíte aspoň 372 €. Za verziu Pro zaplatíte okolo 420 €.

Inteligentné hodinky Huawei Watch 3 Pro s hnedým koženým remienkom

Tip na model:

Huawei Watch 3 Pro

4,3
4.3/5

Elegantné smart hodinky Huawei Watch 3 Pro s hnedým elegantným remienkom.

Výhody a nevýhody Huawei Watch 3 a 3 Pro

Výhody
Elegantný dizajn
Prémiovo pôsobiace materiály
Presné GPS
Senzor na meranie telesnej teploty
Kvalitný displej
Jednoduché ovládanie
Viac ako 100 podporovaných športov
Nevýhody
Podľa mnohých príliš robustný dizajn
Slabší výber dizajnov ciferníkov
Horšia kompatibilita s inými smartfónmi než Huawei

Technická špecifikácia Huawei Watch 3 (stĺpce štandard, Pro)

Telo
Rozmery:
46.2 x 46.2 x 12.2 mm
48 x 49.6 x 14 mm
Hmotnosť:
54 g
63 g
Podpora SIM:
Áno (eSIM)
Materiál:
nehrdzavejúca oceľ / titán
Vodeodolnosť:
50 m
Platforma
OS:
Harmony OS
Čip:
HiSilicon Hi6262
CPU:
N.Ú.
GPU:
N.Ú.
Displej
Typ:
AMOLED
Always-on:
Rozlíšenie:
466 x 466 px
3D Touch:
Sklo:
zafír (verzia Pro)
Batéria
Typ:
Li-Ion
Nabíjanie:
bezdrôtové
Výdrž:
3 dni / 5 dní
Pamäť
Slot na pam. kartu
RAM
2 GB
Interná pamäť
16 GB
Ostatné
Kamera:
Reproduktor:
3.5 mm jack:
Pripojenie
WLAN:
Wi-Fi 802.11 b/g/n
Bluetooth:
5.0, A2DP, LE
GPS:
Senzory
Akcelerometer:
Gyro
Merač tepu:
Barometer:
Výškomer:
Kompas:
Funkcie
NFC platby:
Spálené kalórie:
Monitoring spánku:
EKG:
Okysličenie krvi:
Ciferníky:

Recenzia Huawei Watch 3 Pro

Verdikt

4,2
4.2/5

Smart hodinky Huawei Watch 3 a 3 Pro sú moderným a prémiovo pôsobiacim zariadením, ktoré vyhovie aj náročnejším používateľom. Malým negatívom môže byť ich robustná konštrukcia, ktorá nepoteší ľudí obľubujúcich kompaktnejšie hodinky. Benefitom je pokrokový set senzorov, ktorý zahŕňa aj teplomer telesnej teploty. Softvér funguje rýchlo a plynulo, vývojári by však mohli viac zapracovať na dizajne ciferníkov. Pokiaľ máte smartfón Huawei, tieto hodinky sú skvelou voľbou. V prípade iných značiek smartfónov hrozí, že ich funkcionalita bude obmedzená.

Galéria Huawei Watch 3 & 3 Pro

Poznámka: Všetky fotografie pochádzajú z oficiálnej stránky značky Huawei a nie sú našim majetkom.

Mohlo by vás zaujímať:

Ďalšie značky:

Autor:

Picture of Dominik Parajka

Dominik Parajka

Som technologický nadšenec, neustále zbieram nové skúsenosti, analyzujem dáta a sledujem dianie na trhu. So svojimi poznatkami sa následne rád delím prostredníctvom článkov, v ktorých sa snažím čitateľovi priniesť čo najvyššiu pridanú hodnotu.

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.