Apple Watch 6

Informácie o populárnych smart hodinkách Apple Watch 6
Zdieľaj
LinkedIn

Obsah

Keď sa prémiovosť spája s využiteľnosťou

Oficiálne informácie: https://www.apple.com/sk/

Smart hodinky Apple boli vždy prémiovým produktom, ktorý zaručoval bezchybnú konektivitu so smartfónom a široké spektrum zaujímavých funkcií. Pri vývoji 6. generácie si vývojári dali záležať na tom, aby diamant v podobe obľúbených predchádzajúcich generácií ešte viac vybrúsili a vytvorili tak inteligentné hodinky, ktoré budú čo najbližšie k dokonalosti.

Hoci smart hodinky Apple Watch Series 6 nezaznamenali žiadnu zásadnú revolúciu vo funkciách, voči svojim predchodcom predsa len priniesli niekoľko zaujímavých zmien, ktoré stoja za pozornosť.

Apple Watch 6

Špičkové smarthodinky Apple Watch 6 44mm
Apple Watch 6 44mm Space Grey
Červené smart hodinky Apple Watch 6
Apple Watch 6 44mm Red
Inteligentné hodinky Apple Watch 6
Zdroj: apple.com

Dizajn Apple Watch Series 6

Inteligentné hodinky Apple Watch Series 6 pokračujú v dizajnovom jazyku svojich predchodcov. Ich doménou je však displej, ktorý je o 30 % väčší ako v prípade Apple Watch Series 3. O 11 % sa v porovnaní s 3. sériou Apple Watch zmenšil aj rámik okolo obrazovky. Hodinky tak vyzerajú ešte prémiovejšie a elegantnejšie.

Telo môže byť vyrobené z hliníka, nehrdzavejúcej ocele alebo titánu. Ako sme už pri smartwatch Apple zvyknutí, na výber je široké spektrum rôznych náramkov, vďaka ktorým si hodinky môžete prispôsobiť svojim preferenciám.

Rozmery a hmotnosť

Apple Watch Series 6 sa predávajú v dvoch veľkostných verziách – 40 a 44 mm. Kompaktné rozmery v spojení s praktickým tvarom a oblými hranami potešia aktívne žijúcich ľudí. V prípade 40 mm verzie sa pripravte na hmotnosť 39,7 g, väčší model váži 47,1 g.

Displej a ovládanie

Hodinky disponujú always-on displejom. Ako uvádza aj recenzia Techradar, ten je značným benefitom. Veľkou doménou je aj jas, ktorý je podľa slov Apple až 2,5-krát vyšší ako v prípade Series 5. Informácie sú tak vynikajúco čitateľné aj na priamom slnku. DPI obrazovky je na úrovni 326, rovnako ako u predchodcu.

Veľkým plusom Apple Watch Series 6 je jednoduchosť a intuitívnosť ovládania. Na boku hodiniek je tradičný otočný ovládač „Digital Crown“, pod ktorým je ďalšie tlačidlo na ovládanie základných funkcií. Smart hodinky potešia prehľadným usporiadaním nastavení, aplikácií a taktiež aj rýchlosťou reakcií displeja.

Odolnosť a výdrž batérie

Svoje prémiové Apple Watch sa nemusíte báť zobrať ani do náročnejších podmienok. Vydržia ponorenie až do 50 metrov pod vodnou hladinou a samozrejmosťou je aj špičková odolnosť voči prachu.

Ako kritizuje recenzia prestížneho magazínu PCmag, Apple Watch Series 6 stále neohúria svojou batériou. Tá je lítium-iónová a pri zmiešanom používaní vám vydrží na plné nabitie približne 18 hodín. To nie je málo, no v porovnaní s konkurenciou sa jedná o slabší údaj. Rýchlosť nabíjania však voči Series 5 stúpla o 20 %.

Softvér

Operačný systém WatchOS 7.0, s ktorým boli Apple Watch 7. generácie uvedené na trh, je pre mnohých používateľov silným dôvodom pre ich kúpu. Je rýchly, plynulý a intuitívny na ovládanie. Samozrejmosťou je obrovské množstvo dodatočných aplikácií, ktoré si môžete stiahnuť z App Store.

O plynulosť fungovania za každých okolností sa stará výkonný dvojjadrový procesor Apple S6, ktorý je o 20 % rýchlejší ako jeho predchodca, čip S5. Spomínaný čip Apple S5 bol použitý taktiež v smart hodinkách Apple Watch SE, ktoré prišli na trh spoločne s hodinkami zo Series 6.

Funkcie

Apple Watch Series 6 sú vybavené pokrokovým setom senzorov, ktoré merajú srdcový tep, zabezpečujú mimoriadne presnú funkciu EKG a sledujú aj mieru okysličenia krvi. K moderným funkciám patrí aj neustále pracujúci výškomer, nechýba zabudované GPS a k dispozícii je aj možnosť eSIM.

Doménou Apple Watch je vynikajúca konektivita so smartfónom, potešia bezchybne fungujúce hovory a plusom je taktiež jednoduché odpisovanie na správy. Benefitom je aj Siri. Hodinky môžete obohatiť o radu zaujímavých funkcií prostredníctvom aplikácií z App Store.

Dostupné verzie a farebné prevedenia

Apple Watch Series 6 sa predávajú v 40 a 44 mm veľkosti. K dispozícii sú 3 tradičné farby – strieborná, vesmírna šedá a zlatá, plus 2 nové – červená a modrá.

Apple Watch Series 6 - veľkosti

Apple Watch 6 a ich cena

40 mm verziu Apple Watch Series 6 kúpite od 379 €, za väčší veľkostný variant zaplatíte 459 €. Cena je samozrejme závislá od konkrétneho predajcu.

Špičkové smarthodinky Apple Watch 6 44mm

Tip na model:

Apple Watch 6 44mm Space Grey

4,8
4.8/5

Športové smart hodinky Apple Series 6 v neutrálnom Space Grey prevedení a vo veľkosti 44mm.

Výhody a nevýhody smart hodiniek Apple Watch Series 6

Výhody
Elegantný prémiový dizajn
EKG
Zabudované GPS
Podpora eSIM (Cellular)
Meranie okysličenia krvi
Rýchly procesor
Intuitívne ovládanie
Využiteľnosť pri množstve športových aktivít
Veľa dodatočných aplikácií
Ľahko čitateľný displej
Nevýhody
Nutnosť vlastniť iPhone
V porovnaní s konkurenciou slabšia výdrž batérie
Vyššia cena pri uvedení na trh

Technická špecifikácia Apple Watch Series 6

Telo
Rozmery:
40 x 34 x 10.4 mm (40mm)
44 x 38 x 10.4 mm (44mm)
Hmotnosť:
39,7 g (40mm)
47,1 g (44mm)
Podpora SIM:
Áno (eSIM)
Materiál:
nehrdzavejúca oceľ / hliník / titán
Vodeodolnosť:
50 m
Platforma
OS:
WatchOS 7.0
Čip:
Apple S6
CPU:
Dual-core
GPU:
PowerVR
Displej
Typ:
Retina LTPO OLED
Always-on:
Rozlíšenie:
394 x 324 (40mm)
448 x 368 px (44mm)
3D Touch:
Sklo:
Sapphire crystal
Batéria
Typ:
Li-Ion
Nabíjanie:
bezdrôtové
Výdrž:
18 hodín
Pamäť
Slot na pam. kartu
RAM
1 GB
Interná pamäť
32 GB
Ostatné
Kamera:
Reproduktor:
3.5 mm jack:
Pripojenie
WLAN:
Wi-Fi 802.11 b/g/n, dual-band
Bluetooth:
5.0, A2DP, LE
GPS:
Senzory
Akcelerometer:
Gyro
Merač tepu:
Barometer:
Výškomer:
Kompas:
Funkcie
NFC platby:
Spálené kalórie:
Monitoring spánku:
EKG:
Okysličenie krvi:
Ciferníky:

Recenzia Apple Watch 6

(ENG) Zahraničná recenzia populárnych smart hodiniek vo videu:

Verdikt

4,8
4.8/5

Apple Watch Series 6 považujeme za jedny z najlepších smart hodiniek na trhu. Sú mimoriadne univerzálnym dizajnovým doplnkom, ktorý môžete na ruke nosiť pri každej príležitosti – či už na obchodných jednaniach, pri behaní, bicyklovaní či potápaní sa. Potešia najmodernejšími senzormi s vysokou presnosťou, intuitívnym ovládaním a bleskurýchlou reakciou na dotyky. Oceňujeme fantastickú konektivitu s iPhone a jasný displej. Privítali by sme však o niečo lepšiu výdrž batérie.

Apple Watch 6 (2020) Blue

Tip na model:

Apple Watch 6 44mm Blue

4,8
4.8/5

Z ponuky verzií Apple Watch Series 6 by sme si vybrali 44 mm model v netradičnej modrej farbe.

Galéria Apple Watch Series 6:

Poznámka: Všetky fotografie pochádzajú z oficiálnej stránky značky Apple a nie sú našim majetkom.

Mohlo by vás zaujímať:

Ďalšie modely:

Autor:

Dominik Parajka

Dominik Parajka

Som technologický nadšenec, neustále zbieram nové skúsenosti, analyzujem dáta a sledujem dianie na trhu. So svojimi poznatkami sa následne rád delím prostredníctvom článkov, v ktorých sa snažím čitateľovi priniesť čo najvyššiu pridanú hodnotu.

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.