Apple Watch 7

Prinášame tie najaktuálnejšie a najhorúcejšie informácie o najnovšom modeli smarthodiniek Apple Watch 7. Pre najnovšie informácie o týchtosmart hodinkách kliknite sem.

Obsah:

Základné informácie o Apple Watch 7:

Smart hodinky Apple Watch 7 budú novou vlajkovou loďou od Apple. Predpokladá sa, že hodinky budú mať nové zdravotné funkcie a taktiež budú vybavené novým optickým senzorom.

Rok/mesiac uvedenia na trh: september 2021 (pravdepodobne spolu s predstavením najnovšieho iPhonu 13).

Dostupné funkcie: zatiaľ nezistené

Čo od smart hodiniek očakávame?

  • výkonnejšiu batériu
  • meranie krvného tlaku a vylepšené zdravotné funkcie
  • nový senzor
  • nový displej
  • Touch ID
  • nový dizajn

Cena: Napriek tomu, že ešte stále vieme o nových Apple Watch 7 pomerne málo, o ich cene si vieme spraviť relatívne presnú predstavu. Apple si tradične cení svoje vlajkové lode vo veľkosti 40mm s funkciou GPS na 399 dolárov. Inak tomu je v prípade hodiniek so 44mm ciferníkom, kde býva zvyčajne cena stanovená na 429 dolároch a o ďalších 100 dolárov viac, v prípade že ide o Cellular hodinky.

Ďalšie modely:

Apple Watch (0)
Apple Watch Series 1
Apple Watch Series 2
Apple Watch Series 3
Apple Watch Series 4
Apple Watch Series 5
Apple Watch Series 6

Očakávané funkcie a vylepšenia nových Apple Watch 7:

Batéria

Očakávanou oblasťou, ktorej by sa malo dotkúť najviac vylepšení, je batéria. Apple už niekoľko rokov vlastní patent, ktorý je založený na unikátnom uložení batérie v rámci remienka hodiniek. Ak by aj Apple tento patent nevyužilo a zostalo by pri klasickom umiestnení batérie, určite sa nevyhneme vylepšenia ich výdrže či rýchlosti nabíjania. Faktom však zostáva, že spomínaný patent sa objavuje „na scéne“ takmer neustále a nepočítame s tým, že by bol súčasťou najnovších Apple Watch 7.

Patent na vstavanú batériu v remienku
Zdroj: patentlyapple.com

Vylepšené zdravotné funkcie

Aj keď súčasné modely Apple Watch disponujú slušnou zásobou zdravotných funkcií, voči konkurencii zaostávajú v niektorých oblastiach. Jednou z nich je meranie krvného tlaku, ktoré jeden z najväčších rivalov značky Apple, výrobca elektroniky Samsung, využíva napríkald v modeli Samsung Galaxy Watch3. Ďalšou z vychytávok, pomocou ktorých by sa Apple Watch v rámci zdravotných funkcií priblížilo konkurencii, by bola implementácia rozličných duševných/mentálnych meraní. Takú funkcionalitu ponúka ďalší z veľkých hráčov v oblasti smart hodiniek – značka FitBit. V svojom modeli FitBit Sense z roku 2020 ponúka meranie hladiny stresu, ktoré za súčasť oblasti mentálneho zdravia môžeme určite považovať.

Vylepšený displej

Najväčší posun očakávame v oblasti displeja. Apple Watch v súčasnosti využívajú technológiu OLED, ktorá by  mohla byť v dohľadnej dobe nahradená zobrazovaním pomocou technológie microLED.

Funkcia Touch ID

V oblasti smartfónov od značky Apple je pre nás už samozrejmosťou využívanie Touch ID. Využije však značka túto technológiu aj pri očakávanom modeli Apple Watch 7? Ak áno, išlo by o prvé hodinky z dielne Apple, ktoré by boli touto funkcionalitou vybavené. Práve Touch ID by zjednodušilo odomykanie hodiniek, prípadne zjednodušilo autorizáciou NFC platieb.

Bude súčasťou Apple Watch 7 aj Touch ID?
Zdroj: patentlyapple.com

Viac informácií o Apple Watch 7 v našich článkoch:

Najnovšie informácie o Apple Watch 7:

Aktualizované: 2.8.2021

S dátumom blížiaceho sa predstavenia najnovších Apple Watch 7, pribúda aj množstvo špekulácii o ich dizajne a funkciách. Ako sme vás už v máji informovali, smarthodinky sa dočkajú nového farebného prevedenia, konkrétne prevedenia v mentolovej zelenej. Podľa bližšie nešpecifikovaných informácií by sme mali však dostať ešte jednu farbu, aká to však bude zatiaľ nevieme.

Novinkou bude určite aj použitie hranatých tvarov. Tie sú v súčasnosti veľmi populárne a vedia to aj dizajnéri v Apple. Svedčí o tom najmä ich použitie na najnovších iPhonoch a iPadoch. Zmenou by mal prejsť aj remienok na hodinkách, ktorý by mal byť tenší a priniesť by mal aj nový typ zapínania.

Vítanou novinkou pri hodinkách Apple Watch 7 bude zvýšenie kapacity ich batérie, ale aj použitie menšieho a výkonnejšieho čipu. Podľa najrôznejších špekulácií by mohol najnovší model hodiniek priniesť aj nové zdravotné funkcie, akými sú napríklad možnosť merania hladiny cukru v krvi a merač teploty. Nechajme sa však prekvapiť a počkajme si na oficiálne informácie, ktoré s najvyššou pravdepodobnosťou môžeme očakávať už v najbližších týždňoch! Nahliadnime ešte raz na render nových Apple Watch 7, ktorý by mal byť vyhotovený na základe uniknutých záberov smarthodiniek:

Tešíte sa na nové farebné prevedenia Apple Watch 7?
Zdroj: Jon Prosser & Ian Zelbo

Aktualizované: 20.5.2021

Len nedávno sme vám priniesli dizajnové návrhy nových Apple Watch 7, ktoré boli nápadne inšpirované “hranatým” dizajnom Apple iPhone 12. (obrázky nižšie). Že sa týmto smerom spoločnosť Apple pravdepodobne skutočne vydá aj pri najnovšom modeli svojich smart hodiniek, potvrdil aj Jon Prosser, ktorý je známy presnosťou svojich leakov. Všetko odštartovalo toto video:

Ideu hranatejších, ale predovšetkým plochých Apple Watch 7, preniesol Prosser spolu s grafikom s menom Rendersbryan aj do vizuálnej podoby. Tá skutočne potvrdzuje to, že Apple vidí budúcnosť v hranatšom a plochom dizajne, čo potvrdzujú napríklad iPhone 12 či iMac 24″. Kto sa po prečítaní týchto riadkov obáva nekomfortných hranatých tvarov, nemusí sa báť. Podľa renderov budú súčasťou púzdra týchto smart hodiniek aj zaoblenia, ktoré dodajú svojmu nositeľovi žiadaný komfort z nosenia.

Plochý a hranatý dizajn pri nových Apple Watch 7
Zdroj: https://www.macrumors.com/

Novinkou by mala byť aj nová zelená farba, ktorá by mala rozšíriť súčasné portfólio červenej, modrej, zlatej a šedej farby. O funkčnej stránke hodiniek toho síce stále veľa nevieme, ale veríme, že sa Apple Watch 7 stanú skutočným technologickým hitom. Ak sa vyplnia všetky predpoklady, ktoré sme rozoberali aj v jednom z našich starších článkov, tešiť sa budeme môcť na možnosť merania hladiny cukru v krvi, či veľmi žiadanú možnosť merania krvného tlaku.

Nová zelená farba smart hodiniek Apple Watch 7
Zdroj: https://qooah.com/

Staršie informácie:

Dizajn smarthodiniek Apple Watch 7 inšpirovaný iPhonom 12:
Inšpirujú sa najnovšie Apple Watch 7 dizajnom Iphonu 12?
Zdroj: https://www.redmondpie.com/
Koncept hodiniek Apple Watch 7 s hranatým dizajnom
Zdroj: https://9to5mac.com/
Prídu najnovšie Apple Watch 7 s dizajnom podobným ako pri smartfóne Apple iPhone 12?
https://www.artstation.com/artwork/kDe5ZA

Apple Watch 7 koncept:

Scroll to Top

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.