Apple Watch 7

Základné informácie o Apple Watch 7:

Smart hodinky Apple Watch 7 budú novou vlajkovou loďou od Apple. Predpokladá sa, že hodinky budú mať nové zdravotné funkcie a taktiež budú vybavené novým optickým senzorom.

Rok uvedenia na trh: 2021

Dostupné funkcie: zatiaľ nezistené

Čo od smart hodiniek očakávame?

  • výkonnejšiu batériu
  • meranie krvného tlaku a vylepšené zdravotné funkcie
  • nový senzor
  • nový displej
  • Touch ID
  • nový dizajn

Ďalšie modely:

Apple Watch (0)
Apple Watch Series 1
Apple Watch Series 2
Apple Watch Series 3
Apple Watch Series 4
Apple Watch Series 5
Apple Watch Series 6

Očakávané funkcie a vylepšenia:

Batéria

Očakávanou oblasťou, ktorej by sa malo dotkúť najviac vylepšení, je batéria. Apple už niekoľko rokov vlastní patent, ktorý je založený na unikátnom uložení batérie v rámci remienka hodiniek. Ak by aj Apple tento patent nevyužilo a zostalo by pri klasickom umiestnení batérie, určite sa nevyhneme vylepšenia ich výdrže či rýchlosti nabíjania. Faktom však zostáva, že spomínaný patent sa objavuje „na scéne“ takmer neustále a nepočítame s tým, že by bol súčasťou najnovších Apple Watch 7.

Patent na vstavanú batériu v remienku
Zdroj: patentlyapple.com

Vylepšené zdravotné funkcie

Aj keď súčasné modely Apple Watch disponujú slušnou zásobou zdravotných funkcií, voči konkurencii zaostávajú v niektorých oblastiach. Jednou z nich je meranie krvného tlaku, ktoré jeden z najväčších rivalov značky Apple, výrobca elektroniky Samsung, využíva napríkald v modeli Samsung Galaxy Watch3. Ďalšou z vychytávok, pomocou ktorých by sa Apple Watch v rámci zdravotných funkcií priblížilo konkurencii, by bola implementácia rozličných duševných/mentálnych meraní. Takú funkcionalitu ponúka ďalší z veľkých hráčov v oblasti smart hodiniek – značka FitBit. V svojom modeli FitBit Sense z roku 2020 ponúka meranie hladiny stresu, ktoré za súčasť oblasti mentálneho zdravia môžeme určite považovať.

Vylepšený displej

Najväčší posun očakávame v oblasti displeja. Apple Watch v súčasnosti využívajú technológiu OLED, ktorá by  mohla byť v dohľadnej dobe nahradená zobrazovaním pomocou technológie microLED.

Funkcia Touch ID

V oblasti smartfónov od značky Apple je pre nás už samozrejmosťou využívanie Touch ID. Využije však značka túto technológiu aj pri očakávanom modeli Apple Watch 7? Ak áno, išlo by o prvé hodinky z dielne Apple, ktoré by boli touto funkcionalitou vybavené. Práve Touch ID by zjednodušilo odomykanie hodiniek, prípadne zjednodušilo autorizáciou NFC platieb.

Bude súčasťou Apple Watch 7 aj Touch ID?
Zdroj: patentlyapple.com

Viac informácií o Apple Watch 7 v našich článkoch:

Ako by mohli Apple Watch 7 vyzerať?

Dizajn smarthodiniek Apple Watch 7 inšpirovaný iPhonom 12:
Inšpirujú sa najnovšie Apple Watch 7 dizajnom Iphonu 12?
Zdroj: https://www.redmondpie.com/
Koncept hodiniek Apple Watch 7 s hranatým dizajnom
Zdroj: https://9to5mac.com/
Prídu najnovšie Apple Watch 7 s dizajnom podobným ako pri smartfóne Apple iPhone 12?
https://www.artstation.com/artwork/kDe5ZA

Apple Watch 7 koncept:

Scroll to Top