Lacné hodinky

Odpoveď na otázku, ktoré lacné hodinky sú tie najlepšie, nie je až taká jednoduchá, ako by sa zdalo. Hodnota toho, čo je skutočne lacné, môže byť totižto pre každého rozdielna. Aby sme však zbytočne netápali, pre potreby tohto textu si stanovíme sumu 100 €, pričom hodinky v našom výbere by túto sumu nemali presiahnuť.

Obsah:

Lacné pánske hodinky

Nájsť lacné hodinky pre pána nemusí byť až taký problém. Stačí predsa prísť do akéhokoľvek internetového obchodu s hodinkami a vyfiltrovať si ponuku modelov pánskych hodiniek v stanovenej hodnote. Ako však v tejto veľkej ponuke nájsť model, ktorý bude lacný, ale zároveň relatívne kvalitný? Náš výber lacných pánskych hodiniek rozdelíme do viacero hlavných kategórií.

Lacné športové pánske hodinky

V kategórii lacných pánskych športových hodiniek kraľuje jednoznačne značka Casio. V nami stanovenom rozpočte nenájdete síce tie najmodernejšie smart hodinky s logom japonskej značky, ale napriek tomu si budete mať z čoho vyberať. Ak hľadáte hodinky, ktoré niečo vydržia, budú otrasuvzdorné a zmerajú vám trvanie vášho posledného športového výkonu, Casio bude skvelou voľbou. Najlacnejšie modely značky zoženiete skutočne za pár desiatok eur, ako napríklad tie z kolekcie Casio Collection. Priplatiť si môžete však aj za lepšie modely, ako napríklad legendy z edície G-Shock.

Náš tip: Casio G-Shock GBD-800UC-8ER

Oficiálna stránka výrobcu: www.casio-europe.com


Prečo áno: Legendárny “G-Shock” look spolu s podsvieteným digitalnym displejom. Bonusom je funkcia Bluetooth, indikátor nabitia, ale aj ukazovateľ dní v týždni či večný kalendár. Keďže ide o športové hodinky, stopky sú samozrejmosťou.
Cena: cca 90 €

Lacné športové hodinky Casio G-Shock

Lacné pánske hodinky - športovo-elegantné

Do nášho užšieho výberu lacných športovo-elegantných hodiniek sa dostali dve značky. Tou prvou je už menovaná značka Casio, ktorá tejto kategórii kraľuje s modelmi z edície Casio Edifice. Ďalším typickým predstaviteľom, je španielsko-švajčiarska značka Festina, ktorá má v ponuke hneď niekoľko modelov, ktoré spĺňajú športovo-elegantné kritériá. Pre potreby tohto výberu dáme tentokrát prednosť značke Festina. Z jej bohatej ponuky nás zaujali najviac modely, ktoré pochádzajú z edície The Originals. Nie všetky modely Festina The Originals síce spĺňajú naše cenové kritériá, ale zopár sa ich predsa len nájde. Jedným z nich je starší model v modrom prevedení s označením 20339/4. Len pre zaujímavosť, hodinkám Festina The Originals sme v minulosti venovali aj zopár zaujímavých riadkov.

Náš tip: Festina The Originals 20339/4

Oficiálna stránka výrobcu: https://festina.com/


Prečo áno:
Zaujímavé farebné prevedenie, prehľadný ciferník s chronografmi, štýlový športový remienok s dierkami.
Cena: cca 80 – 90 €

Lacné športovo-elegantné hodinky Festina

Lacné módne pánske hodinky

Najväčší výber lacných pánskych hodiniek sa pochopiteľne nachádza v kategórií módnych hodiniek. Zároveň je v oblasti cenovo dostupných hodiniek táto kategória práve tou najobľúbenejšou. Niet sa čomu diviť, módne hodinky nesú často na svojom ciferníku meno a logo známej módnej značky, sú lacné, majú štýlový dizajn, ktorý je často prispôsobený aktuálnym módnym trendom. V tejto oblasti hodiniek najviac rezonujú mená značiek ako Tommy Hilfiger, Emporio Armani, Michael Kors, Daniel Wellington, alebo Fossil.

Náš tip: Tommy Hilfiger Decker 1791476

Oficiálna stránka výrobcu: https://sk.tommy.com


Prečo áno:
Svieže módne hodinky so športovým lookom a typickým sfarbením reprezentujúcim známu módnu značku Tommy Hilfiger
Cena: cca 90 €

Lacné módne hodinky Tommy Hilfiger

Lacné pánske hodinky - japonské

V kategórii lacných japonských hodiniek máme taktiež na výber z viacerých značiek. Už štandardne nám nedá nespomenúť značku Casio, ale okrem nej máte na výber aj z modelov značiek Seiko, Citizen a Orient. Tie sú dôkazom toho, že aj za málo peňazí je možné dostať skutočne slušnú kvalitu. Ak by sme si z bohatej ponuky týchto značiek mali vybrať len jeden lacný model, náš výber by padol na ten s označením SNK809K1. Ten síce neohúri prepracovaným dizajnom, ale zato si vás môže získať svojim kvalitným automatickým pohonom, pevným nerezovým púzdrom či sklíčkom hardlex.

Náš tip: Seiko SNK809K1

Oficiálna stránka výrobcu: https://www.seikowatches.com/


Prečo áno:
Overená kvalita japonských hodiniek Seiko, automatický pohon, pevné púzdro, prehľadný ciferník s luminiscenčnými ukazovateľmi.
Cena: cca 90 – 100 €

Lacné japonské hodinky - značka Seiko

Lacné elegantné pánske hodinky

V oblasti lacných elegantných hodiniek budeme opäť vyberať z portfólia japonských výrobcov. Samozrejme, aj tu sa nám ponúka viacero modelov od módnych značiek, akými sú napríklad Hugo Boss či Tommy Hilfiger. Ak chcete však cenovo dostupné kvalitné hodinky napríklad k obleku, vaša voľba by mala určite smerovať k spomínaným japonským hodinkám. Ak by sme mali vybrať len jeden model splňajúci nami stanovené kritériá, bol by to niektorý z modelov značky Citizen. Hodinky tohto výrobcu sa taktiež nemusíte báť darovať ako darček – v rámci stanovenej cenovej hladiny totižto ponúkajú rokmi overený dizajn, funkčnosť, ale hlavne kvalitu, ktorá je pre japonské hodinky typická.

Náš tip: Citizen BD0041-89E

Oficiálna stránka výrobcu: https://www.citizenwatch.eu/


Prečo áno:
Japonská kvalita, remienok z ušľachtilej kože a nestárnúci elegantný dizajn.
Cena: cca. 70 – 80 €

Lacné elegantné hodinky - značka Citizen

Lacné dámske hodinky

Výber ideálnych lacných hodiniek pre dámy nebude až taký obtiažny, ako tomu bolo pri výbere pánskom. Dámy si totiž potrpia predovšetkým na vzhľad a celkový dojem z módneho doplnku a inak tomu nie je ani v oblasti hodiniek. Do nášho výberu sa dostali tie najznámejšie módne značky hodiniek. Náš výber modelov rozdelíme opäť do viacerých oblastí.

Lacné dámske hodinky - minimalistické

Jednotkou v našom zozname lacných dámskych hodiniek, je kategória minimalistických modelov. Ako už označenie tejto kategórie napovedá, ich dizajn je tvorený minimalistickými prvkami. Nenájdete na nich žiadne preplnené ciferníky, alebo prvky, ktoré by zbytočne odpútavali pozornosť. Typickým predstaviteľom minimalizmu je značka Daniel Wellington, ktorú si dámy zamilovali predovšetkým najmä vďaka decentnému minimalistickému štýlu a nízkej cene.

Náš tip: Daniel Wellington DW00100163

Oficiálna stránka výrobcu: https://www.danielwellington.com/


Prečo áno:
Štýlový minimalizmus v podaní svetoznámej módnej značky Daniel Wellington v spojení s príťažlivým ružovo zlatým farebným prevedením.
Cena: cca. 40 – 60 €

Lacné hodinky Daniel Wellington v ružovo zlatom prevedení

Lacné zlaté dámske hodinky

Zlatá je vo svete módnych doplnkov kráľovnou všetkých farieb a svoje o tom vie aj značka Michael Kors. Tá sa zameriava na výrobu cenovo dostupných dámskych, pánskych módnych doplnkov a oblečenia. V portfóliu dámskych hodiniek Michael Kors dominuje hlavne zlatá, o čom nás môže presvedčiť široké portfólio modelov práve v tejto farbe. Ako predstaviteľa tejto kategórie sme vybrali jeden z historicky najpredávanejších modelov značky vôbec. Ten pochádza zo známej edície hodiniek Darci.

Náš tip: Michael Kors Darci MK3191

Oficiálna stránka výrobcu: https://www.michaelkors.global/en_SK/


Prečo áno:
Neprehliadnuteľný štýl typický pre značku Michael Kors, časom overený model, zdobenie ciferníka okrasnými kamienkami, jednoduché spracovanie.
Cena: cca. 80 – 100 €

Zlaté dámske hodinky Michael Kors MK3190 z edície Darci

Lacné strieborné dámske hodinky

Viete, aká je druhá najobľúbenejšia farba dámskych hodiniek? Jednoznačne strieborná. Za svoju obľúbenosť vďačí najmä svojej nadčasovosti, nevtieravej elegancii a luxusnému vzhľadu. Výhodou taktiež je, že strieborné hodinky je možné veľmi ľahko farebne skombinovať s akýmkoľvek ďalším kúskom z vášho outfitu. A keďže hovoríme o lacných hodinkách, pre dámy vyberáme aj jeden lacný model v tomto farebnom prevedení.

Náš tip: Festina 16716/1

Oficiálna stránka výrobcu: https://festina.com/


Prečo áno:
Španielsko-švajčiarska značka Festina je zárukou kvality. Inak tomu nie je ani pri modeli s označením 16716/1 z kolekcie Mademoiselle. Ten disponuje elegantným vzhľadom a prepracovaným ciferníkom.
Cena: cca. 70 – 80 €

Strieborné hodinky Festina Mademoiselle

Lacné dámske hodinky - športové

Aký by to bol výber lacných dámskych hodiniek, ak by sme do neho nezaradili aj kategóriu športových hodiniek? Svojho zástupcu má v podobe kolekcie Baby-G, aj japonská značka Casio. Táto kolekcia je dámskym variantom legendárnej mužskej edície G-Shock, vrátane všetkých benefitov, ktoré spomínaná pánska edícia ponúka. Do nášho výberu sme zaradili biely variant odolných hodiniek Casio Baby-G, ktorý disponuje nielen zaujímavým dizajnom, ale aj funkciami.

Náš tip: Casio BG-6903-7BER

Oficiálna stránka výrobcu: https://babyg.casio.com/


Prečo áno:
Štýlový a nezameniteľný G-Shock “look”, odolné púzdro, moderné farebné prevedenie a množstvo ďalších funkcií.
Cena: cca. 70 – 80 €

Lacné športové hodinky Casio Baby G

Lacné dámske hodinky s koženým remienkom

V prípade hodiniek je kožený remienok určitým znakom elegancie. Okrem toho je koža veľmi príjemná na nosenie a pôsobí luxusným dojmom. Práve z týchto dôvodov sme v našom rebríčku lacných hodiniek nemohli vynechať ani hodinky v prevedení s koženým remienkom. Na trhu možno nájsť veľké množstvo modelov, ktorých kožené remienky sú sfarbené v rôznych odtieňoch hnedej a šedej, ale naraziť možno aj na kožené remienky v červenej, ružovej či modrej farbe. Našim tipom na hodinky z tejto kategórie, je model s označením ES3708 od módnej značky Fossil. Ten pochádza z kolekcie Jacqueline, ktorá okrem spomínaného modelu ponúka širokú paletu ďalších farebných variantov.

Náš tip: Fossil ES3708

Oficiálna stránka výrobcu: https://www.fossil.com/


Prečo áno:
Jednoduché, minimalistické prevedenie, pekná kombinácia strieborného púzdra a hnedého koženého remienku, výborná cena.
Cena: cca. 50 – 70 €

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.