Hodinky Festina The Originals pútajú svojimi farbami

Pánske hodinky Festina The Originals sú štýlové športové hodinky

Pánske hodinky Festina The Originals sú skutočne originálnym návratom ku koreňom značky. Aspoň tak to tvrdí značka Festina na svojej oficiálnej stránke. Naráža pri tom na športového ducha značky, ktorý je v nej hlboko zakorenený. Festina sa nikdy netajila svojím statusom športovo-elegantnej značky hodiniek. Jej najslávnejšie hodinky z kolekcií Sport Chrono alebo Festina Chrono Bike síce dizajnovo inklinovali skôr ku kategórii elegantných hodiniek, no športový nádych rozhodne nechýbal ani im.

Obsah článku

V roku 2017 sa však značka rozhodla čo najviac priblížiť k svojmu pôvodu a výsledkom tohto kroku sú skutočne originálne pánske hodinky Festina The Originals. Napriek tomu, že táto kolekcia je relatívne mladou, podarilo sa jej veľmi úspešne etablovať na trhu športových hodiniek a dočkala sa už niekoľkých pokračovaní. My sa v našom rozbore pozrieme nielen na pôvodné modely, ale aj na tie najnovšie.

Charakteristika hodiniek Festina The Originals

Hodinky Festina Originals sú športové hodinky s výraznými farebnými remienkami. Práve remienok bude tým prvým, čo si na týchto hodinkách všimnete. Štandardne sa hodinky dodávajú v dvoch prevedeniach – s koženým a kaučukovým remienkom. Tieto dve prevedenia sa odlišujú nielen svojou farbou, ale aj zopár drobnosťami, ktoré si predstavíme nižšie.

Farebná kolekcia športových hodiniek Festina The Originals s koženým remienkom

Hodinky Festina The Originals s koženým remienkom

Prvou modelovou radou, ktorú podrobíme nášmu rozboru, je rada Festina The Originals 20339 s remienkom z ušľachtilej kože. Táto modelová rada je súčasťou prvého vydania edície z roku 2017. Na výber máte v tomto prípade zo šiestich základných farieb. Vaše zápästie tak môžete ozdobiť hodinkami čiernymi, červenými, béžovými, modrými, olivovými alebo žltými.

Ďalším zaujímavým znakom týchto hodiniek je dierkovaný remienok, ktorý spolu s farebným prešívaním ešte viac umocňuje športový dojem zo samotných hodiniek. Tieto batériou poháňané hodinky sú skutočne prepracované do posledného detailu. Svedčí o tom rovnaké sfarbenie veľkých rímskych čísel 3, 6, 9, 12, indexov a ručičiek. Vnútorný lem hodiniek je taktiež sfarbený do rovnakej farby ako kožený remienok.

Ako to už pri pánskych hodinkách Festina býva zvykom, aj v tomto prípade je samozrejmosťou ukazovateľ dátumu a funkčné chronografové budíky. Ciferník je sfarbený do štýlovej čiernej, ktorá veľmi pekne ladí s výraznou farbou remienka. Puzdro týchto pánskych hodiniek Festina je vyrobené z kvalitnej ocele s PVD povrchovou úpravou. Vodotesnosť hodiniek je stanovená na 5 ATM – môžete sa s nimi sprchovať, ale nie sú vhodné na plávanie ani na iný pobyt vo vode.

Čo sa veľkosti hodiniek týka, tá tiež nie je najmenšia. Hodinky majú priemer puzdra takmer 45 mm, a tak môžeme tieto hodinky pokojne zaradiť k stredne veľkým. Nás najviac zaujal model Festina The Originals 20339/5 odetý do červenej farby, ale finálny výber nechávame, samozrejme, na vás.

Festina The Originals 20339/5

Puzdro: nerezová oceľ, Farba púzdra: čierna, Ciferník: analógový, Farba ciferníku: čierna, Tvar hodiniek: guľatý, Sklíčko: minerálne
TOP

Pánske hodinky Festina The Originals s kaučukovým remienkom

Kto hľadá o niečo športovejší kúsok, mal by siahnuť po hodinkách Festina The Originals zo série 20330. Tá, rovnako ako predchádzajúca menovaná modelová rada, pochádza z prvého uvedenia kolekcie v roku 2017. Napriek tomu sa odlišujú hneď v niekoľkých malých detailoch.

Tým prvým je materiál remienka. Ten je v prípade tejto modelovej rady vyrobený z kaučuku, ktorý pridáva hodinkám na športovom charaktere nielen z pohľadu dizajnu, ale aj funkčnosti. Predsa len, pri akejkoľvek športovej aktivite spojenej s pohybom je kaučukový remienok rozhodne pohodlnejšou voľbou. Taktiež je vybavený otvormi, ktoré zvyšujú priedušnosť pri pohybovej aktivite. Na výber máme zo štyroch farieb remienku (čierny, červený, žltý a oranžový) v kombinácii s viacerými farebnými spracovaniami ciferníka.

Modré hodinky Festina Originals

V porovnaní s predchádzajúcou modelovou radu s koženým remienkom narástol týmto pánskym hodinkám Festina aj ciferník. Ten dosahuje 47 mm, čo je o dva milimetre viac ako v prípade rady 20339. Okrem kaučukového remienka a veľkosti ciferníka, je tretím zásadným rozdielom v “športovosti” tejto rady jej vodotesnosť. Tá bola stanovená v hodnote 10 ATM, čo znamená, že hodinky sú vhodné aj na plávanie a potápanie bez dýchacieho prístroja.

Zaujímavým prvkom je taktiež chránená korunka, ktorá je nielen dizajnovým, ale hlavne funkčným prvkom. Tieto analógové hodinky sú poháňané batériou a okrem prvkov, ktoré sme vymenovali vyššie, nesú totožnú technickú špecifikáciu ako predchádzajúca modelová rada. Keďže sú hodinky Festina z rady 20330 vyrábané hneď v ôsmich farebných prevedeniach, je skutočne ťažké vybrať ten najkrajší. Ak by sme však v rámci našich preferencií mali vybrať jeden, bol by to rozhodne model Festina The Originals 20330/3, ktorého žlté farebné prevedenie je skutočne neprehliadnuteľné.

Festina The Originals 20330/3

Puzdro: nerezová oceľ, Farba púzdra: strieborná, Ciferník: analógový, Farba ciferníku: čierna, Tvar hodiniek: guľatý, Sklíčko: minerálne
TOP

Novšie modely hodiniek z rady Festina The Originals

Po úspechu vyššie spomínaných modelových rád tvorcovia pánskych hodiniek Festina neotáľali a rozšírili edíciu hneď o niekoľko zaujímavých kúskov. Menovite môžeme spomenúť napríklad rady Festina The Originals 20351 a 20359. V prípade oboch menovaných ide o facelift pôvodnej kolekcie hodiniek Festina s koženým remienkom z roku 2017.

Tieto kolekcie vyzerajú vďaka novým remienkom a prepracovanejšiemu ciferníku skutočne sviežo, pričom si zachovávajú originálny športový look. Hodinky neboli ochudobnené o žiadnu z funkcionalít svojich predchodcov, iba v prípade modelovej rady 20351 bol kožený remienok nahradený remienkom z umelej kože. Zato nás však ich tvorcovia odmenili zvýšením vodotesnosti hodiniek z pôvodných 5 ATM na 10 ATM.

Ani portfólio hodiniek Festina Originals s kaučukovým remienkom sa nevyhlo rozšíreniu. K existujúcej modelovej rade 20330 tak dizajnéri z Festina pridali ďalšiu radu s označením 20376. Tá síce stratila svoje nápadité priedušné otvory na remienku, no nijako jej to neubralo na jej športovom vzhľade. Hodinky si zachovávajú štandardnú vodotesnosť 10 ATM. Ciferník je prehľadný a na ňom umiestnené chronografické budíky sa dočkali nového dizajnového usporiadania. Príjemným bonusom sú luminiscenčné ručičky a indexy, ktoré vám pomôžu skontrolovať správny čas aj v tme.

Festina The Originals 20376/3

Puzdro: nerezová oceľ, Farba púzdra strieborná, Ciferník: analógový, Farba ciferníku: čierna, Tvar hodiniek: guľatý, Sklíčko: minerálne
TOP

Pre milovníkov vody – Festina The Originals Diver

Pre tých, ktorí radi odkrývajú tajomstvá ukryté pod vodou, pripravila Festina jedno prekvapenie. Tým sú hodinky Festina The Originals DIVER, ktoré môžeme zaradiť do kategórie potápačských hodiniek. Dizajn a funkčnosť týchto hodiniek ich k potápaniu priam predurčujú. Otočná luneta má typický vzhľad, ktorý majú potápačské hodinky a ciferník zdobia výrazné luminiscenčné indexy a ručičky. Z hodiniek zmizli čísla a chronografové budíky, čo je taktiež typickým znakom tohto typu hodiniek. Hodinky Festina Diver majú kaučukový remienok a sklíčko s vysokým obsahom kremíka. Vďaka tomu je vysoko odolné voči poškriabaniu. Vodotesnosť hodiniek stanovil výrobca na hodnotu 20 ATM, vďaka čomu je možné použiť hodinky aj na hĺbkové potápanie. Príjemným dizajnovým je symbol malého potápača priamo na ciferníku hodiniek.

Festina The Originals 20378/1

Puzdro: nerezová oceľ, Farba púzdra: strieborná, Ciferník: analógový, Farba ciferníku: čierna, Tvar hodiniek: guľatý, Sklíčko: minerálne
TOP

Dobrá voľba aj pre náročných

Hodinkám Festina nemožno (okrem iného) uprieť jeden dôležitý fakt. V cenovom rozmedzí 100 až 200 EUR ide o skutočne dobré hodinky, ktoré uspokoja aj náročnejšieho zákazníka. Štandardne sú vybavené funkčnými chronografovymi budíkmi, ich srdcom sú kvalitné japonské strojčeky značky Myiota (vlastnené japonskou spoločnosťou Citizen) a ich dizajn je nestárnúci. A presne také sú aj hodinky Festina The Originals. Ako sme si už ukázali, športového ducha v nich im nemožno odoprieť. V kombinácii so slávnou históriou značky, ktorá sa úzko spája so svetom športu, dostanete v rozumnej cene odolné športové hodinky s krásnym dizajnom. Už si stačí len vybrať tú správnu farbu. 🙂

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.