Vyberáme najlepšie športové hodinky

Najlepšie športové hodinky pre pánov

Športové hodinky predstavujú v hodinkovom priemysle viac než etablovanú a populárnu kategóriu. Na trhu môžeme nájsť množstvo modelov, ktoré upútajú nielen nespočetným objemom funkcií, ale tiež prekvapujúco elegantným či luxusným dizajnom. Spájanie takpovediac kontrastných štýlov je totižto medzi renomovanými výrobcami nesmierne obľúbenou aktivitou. Aj keď sa môžu zdať niekomu takéto prevedenia mierne extravagantnými, svoju cieľovú skupinu dokážu zasiahnuť s presnosťou sekundovky. Neodbáčajme však od témy – najlepšie športové hodinky.

Obsah článku

Už z našich úvodných slov je možné pochopiť, že moderné športové hodinky nie sú doplnkom, ktorý si môžeme zobrať len výlučne na behanie, na turistiku, na plávanie či do fitka. Vplyvom aktuálnych trendov sa totižto športové hodinky neustále vyvíjajú a prechádzajú akýmsi redizajnom, ktorého cieľom je  dostať takéto modely nielen na zápästia športovcov, ale aj medzi bežných milovníkov aktívneho a zdravého životného štýlu. Navyše, keď oplývajú elegantným dizajnom, nádychom luxusu či štipkou inteligencie, poprední predstavitelia svetových značiek môžu začať s mydlením rúk.

Ktoré športové hodinky sú najlepšie?

Aké hodinky si predstavíte, keď sa povie najlepšie športové hodinky? Žeby hodinky, ktoré by za vás odbehali, resp. absolvovali, váš tréning? Bohužiaľ, také zatiaľ nevymysleli. Aj keď, vybrané smart hodinky k tomu nemusia mať až tak ďaleko. Vzhľadom na túto skutočnosť nám ale „musia postačiť“ napríklad spomínané inteligentné hodinky, športové hodinky s GPS či športové hodinky na behanie, ktoré na nás vychrlia toľko funkcií, že sa nám z toho pretočí ciferník. A to sú…

Premýšľate, ktoré športové hodinky pre muža sú tie najlepšie?

…stále zima? Niet sa čomu diviť. Podobnými atribútmi môžu v dnešnej dobe bez problémov oplývať rôzne modely. Pravdepodobne by sme to mali zobrať predsa len o čosi priamočiarejšie. Obzrime sa preto rovno po svetových značkách hodiniek, ktoré majú k športu čo-to povedať.

Legenda medzi hodinkami – Casio

Ktorý model sa vám zjaví pred očami pri pomyslení na legendárne hodinky? Za nás je to jednoznačne japonský gigant Casio na čele s nenahraditeľnými, extrémne odolnými G-Shockmi. Tie sú známe unikátnymi kombinovanými ciferníkmi, masívnym prevedením, kaučukovým materiálom, prepracovanými farebnými detailmi a v neposlednom rade celosvetovou popularitou. Podrobnejšie sme ich však opisovali v jednej z našich nedávnych recenzií.

Spoločnosť Casio ale v žiadnom prípade nie je len o G-Shockoch, aj keď tie sú jednoznačne najúspešnejšou modelovou radou celej značky. Spojením športového štýlu s eleganciou či luxusom, o čom sme polemizovali v úvodných riadkoch tohto článku, sa môže pýšiť napríklad kolekcia Edifice. Táto modelová rada je dokonalým stotožnením slovného spojenia pánske športové hodinky. Aby toho ale nebolo málo, v ponuke značky Casio nájdete aj vycibrené dámske športové hodinky.

Casio G-Shock GW-3000M-4AER

Priemer puzdra: 50 mm, solárne nabíjanie, rádiovo riadené hodinky, odolné proti vode počas potápania, budík, stopky, svetový čas
TOP

Značky spájané so športom

Za slovným spojením športové hodinky však nemusíme nevyhnutne hľadať len rýdzo športové modely. Množstvo renomovaných výrobcov je v očiach verejnosti automaticky spájaných so športom. Ideálnym príkladom tohto tvrdenia sú značky Festina a Tissot. Spomenuli ste si práve na cyklistiku? Nič nečakané… Tieto hodinkové značky majú za sebou totižto dlhú históriu spojenú s najprestížnejšími cyklistickými pretekmi Tour de France. Teda, v prípade značky Tissot nielen za sebou, ale aj pred sebou.

Gerard Butler v kampani pre športové hodinky Festina

Zdroj: www.festina.hu

Okrem toho, švajčiarsku spoločnosť Tissot si môžete spájať napríklad aj s NBA, MotoGP či MS v hokeji. Vráťme sa ale ešte na okamih k „švajčiarsko-španielskej“ značke Festina. Tá má vo svojom repertoári hneď niekoľko zaujímavých kolekcií športových hodiniek. Za zmienku stojí nielen farbami nabitárada The Originals, ale tiež športovo-elegantná kolekcia Sport či Chrono Bike. Alebo čo tak japonská spoločnosť Seiko. Okrem toho, že produkuje mimoriadne vydarené športové modely, sa môže pochváliť aj svojím „športovým“ ambasádorom, ktorým je tenisová legenda Novak Djokovič.

Náš tip – športové hodinky Suunto

Pánske športové hodinky či dámske športové hodinky? V prípade fínskej značky Suunto môžete túto starosť hodiť okamžite za hlavu. Tento výrobca inteligentných hodiniek sa totižto vyznačuje navrhovaním jedinečných unisex modelov (napríklad kolekcia Ambit), ktoré disponujú špičkovými funkciami, a právom sa tak radia medzi elitu outdoorových a športových hodiniek.

Športové hodinky Suunto sú známe nielen početnými funkciami, ale aj tým, že ich zvyknú testovať známi športovci. Svojich majiteľov môžu očariť kompasom, výškomerom, tlakomerom, barometrom, „storm alarmom“ a inými vychytávkami. Navyše, ak hľadáte športové hodinky s GPS s presnými polohovými službami, ste na správnej adrese.

V súvislosti s inteligentnými hodinkami však nemožno opomenúť ani značky ako Garmin či Huawei, ktoré si síce nemusíte ihneď spojiť s hodinkami, no po menšom prieskume zistíte, že vám skutočne majú čo „povedať“.

Suunto 9 G1 Baro Lime

Rozmery: 48 x 9 mm, Alarm, Automatické časové pásmo, Custom goal tracking, Google Pay, Kapacitný dotykový displej, LED osvetlenie a veľa ďalších funkcií.
TOP

Najlepšie športové hodinky budú vaše

Darmo polemizovať nad tým, ktoré športové hodinky na trhu sú najlepšie. Parametrov ich výberu je totižto viacero. Avšak, či už sa rozhodnete pre vysoko odolné modely, kúsky spájajúce šport a eleganciou, alebo pre inteligentné smart hodinky, garantujeme vám, že najlepšie športové hodinky budú pre vás práve tie vaše.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Vedeli ste, že môžete analógové hodinky ako kompas?

Ako použiť analógové hodinky ako kompas?

Pre orientáciu v teréne a správne určenie svetových strán sa dajú použiť akékoľvek analógové hodinky. Sever nájdete s hodinkami podľa jednoduchého 5-krokového postupu. Vybrať si

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.