Hodinky Casio G-Shock

Pánske hodinky Casio G-Shock

Oficiálna stránka: https://www.gshock.com/

Pánske hodinky Casio G-Shock môžeme bez debaty označiť ako najpopulárnejšiu edíciu hodiniek slávneho japonského výrobcu. Prvými hodinkami z tejto edície boli hodinky Casio DW-5000C, ktoré sa ako úplne prvé na svete mohli pýšiť označením G-Shock. Písal sa rok 1983 a hodinky za svoju takmer 40-ročnú púť prešli neuveriteľným vývojom. Ako už názov tejto edície napovedá, hlavným znakom hodiniek z tejto edície je ich nárazuvzdornosť. Práve absorbcia nárazov bola popri sviežom dizajne a dostupnej cene hlavným atribútom pri vytváraní týchto hodiniek. V súčasnosti ponúka značka veľmi široké portfólio modelov s označením G-Shock, ktoré sa dodávajú v rôznych farbách, rozmeroch, alebo s batériovým, či solárnym pohonom.

Medzi stálice v predajnosti patria nepochybne modely s označením
GA-100, ktoré patria k jednym z najpopulárnejších hodiniek z tejto edície vôbec. Ponúkajú analógové, ale aj digitálne zobrazovanie času, stopky, rozdelenie času do časových pásiem, alebo budík. V tesnom závese za nimi sú modely s označením GA-110, pre ktoré je typický ich futuristický ciferník. Obe podkolekcie tejto edície ponúkajú hodinky v rozličných farebných prevedeniach, ako napríklad červené, maskáčové, alebo čierne hodinky. Nedá nám nespomenúť ani hodinky, ktorých označenie začína písmenami DW, alebo GX. Konkrétne model s produktovým označením Casio G-Shock DW-5600 patrí do trojice najpredávanejších hodiniek Casio G-Shock vôbec.

Pre náročnejšiu pánsku klientelu má značka Casio pripravené hodinky z kolekcie Casio Master of G zvyčajne začínajúce s kódovým označením GWG. Tieto superodolné hodinky sú konštruované tak, aby dokázali odolať tým najextrémenjším podmienkam. Podľa svojho konkrétneho určenia sa pomocou živlov bližšie rozdeľujú na edície Gravity Master (vzduch), Mudmaster a Rangeman (zem) a  Gulfmaster a Frogman (voda). Spravidla sú hodinky z tejto kolekcie vybavené kompasom,  vodotesnosťou vhodnou na potápanie, zvýšenou odolnosťou voči nárazom, prachu a bahnu. Tie najdrsnejšie a najextrémnejšie podmienky sú presne tými, kde sa hodinky Casio z edície Master of G cítia ako doma.

Robustné pánske hodinky Casio G-Shock sú skvelou voľbou pre každého, kto hľadá odolné hodinky

Najnovšie články z magazínu

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.