Apple Watch 4

Predstavujeme smart hodinky Apple Watch 4
Zdieľaj
LinkedIn

Obsah

Prémiové smart hodinky Apple Watch 4 s náložou nových technológií

Oficiálne web výrobcu: https://www.apple.com/sk/

V prípade 3. série Apple Watch sa mnohí recenzenti i majitelia sťažovali na pomerne malý displej a široký rámik okolo neho. Napriek tomu, že hodinky si stále držali jednoznačnú pozíciu lídra na trhu, vývojári sa rozhodli Apple Watch Series 4 posunúť na úplne nový level. Nepriniesli tak len ľahkú evolúciu, ale skutočnú revolúciu.

K citeľným zmenám došlo nielen v použitej technike a moderných technológiách, ale upgradom si prešiel aj samotný dizajn tela. Nečudo, že smart hodinky Apple Watch Series 4 sa ihneď po predstavení na trh stretli s vynikajúcimi ohlasmi od bežných zákazníkov aj expertov na nositeľnú elektroniku.

Apple Watch 4

Apple Watch 4 (2018)
Apple Watch 4 44mm Gold
Apple Watch Series 4 - 40mm (GPS)
Apple Watch 4 40mm Black
Zlaté smart hodinky Apple Watch 4
Zdroj: apple.com

Dizajn Apple Watch Series 4

V prípade 4. série smart hodiniek prešiel Apple na novú rozmerovú politiku. Kým Series 3 boli dostupné v 38 alebo 42 mm verzii, Series 4 už prichádzali vo veľkostiach 44 a 40 mm. Vývojári Apple tak vyhoveli aj používateľom, ktorí preferujú väčšiu plochu displeja.

A keď už sme pri tom displeji, ten značne narástol. Dokonca, v prípade 40 mm verzie Apple Watch Series 4 je jeho plocha o niečo väčšia ako pri 42 mm variante Series 3, čo oceňuje aj recenzia Cnet. Ako je to možné? Vývojári zmenšili nežiadúce rámiky a displej pekne natiahli na celú čelnú plochu hodiniek. Vďaka tomu pôsobia smartwatch ešte elegantnejšie a prémiovejšie.

Rozmery a hmotnosť

Ako sme spomínali, smart hodinky Apple Watch Series 4 prišli na trh v 40 a 44 mm verzii. Keďže telo mohlo byť vyrobené buď z hliníka, alebo nehrdzavejúcej ocele, hmotnosť závisí od materiálu. 40 mm variant s oceľovým telom váži 40 g, hliníkový je o rovných 10 g ľahší. V prípade hliníkového tela a 44 mm veľkosti sa pripravte na 36,7 g, oceľové telo má hmotnosť 48 g.

Displej a ovládanie

Vďaka väčšej obrazovke je ovládanie Apple Watch Series 4 mimoriadne jednoduché a intuitívne. Citlivý displej s maximálnym jasom 1000 nitov je ľahko čitateľný aj na slnku a jeho reakcie na dotyky sú bleskurýchle.

Zachované ostalo aj ovládanie pomocou korunky Digital Crown umiestnenej na bočnej strane tela hodiniek. Novinkou je jej haptická odozva. Usporiadanie jednotlivých aplikácií a menu je veľmi prehľadné, ako sme v prípade WatchOS zvyknutí. Pracovať s hodinkami sa tak rýchlo naučia aj ľudia, ktorí takéto inteligentné zariadenie nikdy predtým nemali.

Odolnosť a výdrž batérie

Podobne ako predchodca, aj Apple Watch Series 4 sú odolné voči prachu a vodotesné až do hĺbky 50 metrov pod vodnou hladinou.

Ako uvádzajú mnohé recenzie prestížnych magazínov (napríklad, TomsGuide), napriek tomu, že Apple Watch Series 4 disponujú o niečo väčšou batériou ako predchodca, jej výdrž na jedno nabitie prakticky nijako nenarástla. Pri bežnom používaní treba podľa slov Apple počítať s približne 18 hodinami.

Softvér

Inteligentné hodinky Apple Watch Series 4 prišli na trh s operačným systémom WatchOS 5.0, ktorý je však možné upgradovať až na verziu 7.6. Najväčšia zmena sa však udiala v hardvéri. Ako tvrdí Apple, nový dvoj-jadrový procesor S4 môže byť až dvakrát rýchlejší ako čip S3, ktorý využíva 3. séria.

Plynulé a extrémne rýchle fungovanie za každých okolností je tak zaručené.

Funkcie

Po hardvérovej stránke získali Apple Watch Series 4 nový reproduktor, ktorý je o 50 % hlasnejší ako ten v 3. sérii. Pribudla dlho očakávaná funkcia EKG a smart hodinky dostali aj technológiu automatického privolania pomoci pri zaregistrovaní pádu alebo silného nárazu. Novinkou je taktiež Bluetooth 5.0, vďaka ktorému dokážu hodinky ešte plynulejšie a rýchlejšie komunikovať so smartfónom či inými zariadeniami.

Samozrejmosťou je set senzorov na meranie tepu či zabudované GPS. Nechýba široká ponuka aplikácií v App Store, vďaka čomu viete funkcionalitu hodiniek rozšíriť podľa vašich predstáv.

Dostupné verzie a farebné prevedenia

Smart hodinky Apple Watch Series 4 prišli na trh v 40 a 44 mm veľkosti. Dostupná bola hliníková alebo oceľová verzia. Hliníkový model ste si mohli kúpiť vo farbách Space Gray, Gold a Silver, oceľový bol k dispozícii vo farbách Space Black, Gold a Silver.

Apple Watch Series 4 cena

Pri predstavení na trh začínala cenovka Apple Watch Series 4 na približne 340 €. Pokiaľ ste si chceli dopriať verziu GPS + Cellular, pripraviť ste si museli aspoň 420 €.

Výhody a nevýhody smart hodiniek Apple Watch Series 4

Výhody
Elegantný prémiový dizajn
EKG
Zabudované GPS
Podpora eSIM (Cellular)
Rýchly procesor
Kvalitný zabudovaný reproduktor
Intuitívne ovládanie
Využiteľnosť pri množstve športových aktivít
Veľa dodatočných aplikácií
Ľahko čitateľný displej
Nevýhody
Nutnosť vlastniť iPhone
V porovnaní s konkurenciou slabšia výdrž batérie
Chýba Always-on displej

Technická špecifikácia Apple Watch 4

Telo
Rozmery:
40 x 34 x 10.7 mm (40mm)
44 x 38 x 10.7 mm (44mm)
Hmotnosť:
40 g (40mm)
48 g (44mm)
Podpora SIM:
Áno (eSIM)
Materiál:
nehrdzavejúca oceľ / hliník / titán / keramika
Vodeodolnosť:
50 m
Platforma
OS:
WatchOS 5.0
Čip:
Apple S4
CPU:
Dual-core
GPU:
PowerVR
Displej
Typ:
Retina LTPO OLED
Always-on:
Rozlíšenie:
394 x 324 (40mm)
448 x 368 px (44mm)
3D Touch:
Sklo:
Sapphire crystal
Batéria
Typ:
Li-Ion
Nabíjanie:
bezdrôtové
Výdrž:
18 hodín
Pamäť
Slot na pam. kartu
RAM
1 GB
Interná pamäť
16 GB
Ostatné
Kamera:
Reproduktor:
3.5 mm jack:
Pripojenie
WLAN:
Wi-Fi 802.11 b/g/n, dual-band
Bluetooth:
5.0, A2DP, LE
GPS:
Senzory
Akcelerometer:
Gyro
Merač tepu:
Barometer:
Výškomer:
Kompas:
Funkcie
NFC platby:
Spálené kalórie:
Monitoring spánku:
EKG:
Okysličenie krvi:
Ciferníky:

Verdikt

4,1
4.1/5

Jedným z najväčších benefitov Apple Watch Series 4 je podľa nášho názoru funkcia EKG. Oceňujeme progres vo výkone procesora, lepší reproduktor a technológiu automatického volania pomoci v prípade pádu alebo nárazu. Smart hodinky konečne disponujú displejom bez veľkých rámikov na okraji. Dokážu tak zobrazovať viac údajov a ich ovládanie je praktickejšie. K nevýhodám stále patrí stará známa „choroba“ inteligentných hodiniek Apple – slabšia výdrž batérie.

Galéria Apple Watch Series 4:

Poznámka: Všetky fotografie pochádzajú z oficiálnej stránky značky Apple a nie sú našim majetkom.

Mohlo by vás zaujímať:

Ďalšie modely:

Autor:

Dominik Parajka

Dominik Parajka

Som technologický nadšenec, neustále zbieram nové skúsenosti, analyzujem dáta a sledujem dianie na trhu. So svojimi poznatkami sa následne rád delím prostredníctvom článkov, v ktorých sa snažím čitateľovi priniesť čo najvyššiu pridanú hodnotu.

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.