Samsung Galaxy Watch 3

Samsung Galaxy Watch 3 priniesli nové technológie, ktoré zlepšujú ich využiteľnosť.
Zdieľaj
LinkedIn

Obsah

Samsung Galaxy Watch 3 - Menšie, tenšie a využiteľnejšie smart hodinky

Oficiálne informácie: https://www.samsung.com/

Kým prvá generácia inteligentných hodiniek Galaxy Watch mala pomerne robustnú konštrukciu, v prípade Galaxy Watch 3 sa vývojári rozhodli pre elegantnejší dizajn. Smartwatch tak zaujmú širšie spektrum používateľov. Avšak, vynovený dizajn nie je jedinou zmenou.

Samsung Galaxy Watch 3 sa môžu pýšiť modernými senzormi a technológiami, ktoré ocenia najmä športovo založení ľudia. Jedná sa tak o všestranné smart hodinky pripravené bojovať so silnou konkurenciou.

Samsung Galaxy Watch 3

Samsung Galaxy 45 mm Black
Samsung Galaxy Watch 3 - 45mm
Samsung Galaxy Watch 3 41mm SM-R850
Samsung Galaxy Watch 3 41mm
Samsung Galaxy Watch 3 - modely

Dizajn Samsung Galaxy Watch 3

Podľa oficiálnych dát Samsungu je telo Galaxy Watch 3 až o 15 % ľahšie ako v prípade predchodcu. Naviac je tenšie a v porovnaní s prvou generáciou Galaxy Watch aj menšie. Hodinky získali moderný look, no napriek tomu si zachovali charakteristickú otočnú lunetu.

S prémiovo pôsobiacim dizajnom tela korešpondujú aj kvalitné kožené remienky, ktoré sú odolné voči potu a zaručujú maximálny komfort aj pri celodennom nosení.

Rozmery a hmotnosť

Smart hodinky Galaxy Watch 3 prišli na trh v 2 veľkostných verziách – 41 a 45 mm. Menšia z nich je dostupná len s oceľovým telom, ktoré má hmotnosť 48,2 gramu. Väčšia môže byť nielen oceľová (53,8 gramu), ale aj titánová. Tá vás na ruke rozhodne ťažiť nebude, keďže váži len 43 gramov.

Displej a ovládanie

Keďže inteligentné hodinky Samsung Galaxy Watch 3 sú cielené najmä na aktívne žijúcich ľudí, vývojári im nadelili odolné sklo Gorilla Glass DX. Nemusíte sa tak obávať, že obrazovku rozbijete hneď pri prvom kontakte s iným tvrdým predmetom. Displej poteší svojím pekným zobrazením a vysokým jasom, ktorý ocenil aj Forbes.

Rozloženie aplikácií a menu v operačnom systéme je prehľadné, takže ovládanie jednotlivých funkcií nerobí problém. Benefitom je, že mnohé funkcionality sa ovládajú otočnou lunetou, ktorá pri pohybe vydáva prémiovo pôsobiace kliknutia.

Odolnosť a výdrž batérie

Najmä v porovnaní s konkurenčnými Apple Watch potešia smart hodinky Samsung svojou solídnou výdržou batérie. Tá, samozrejme, závisí od spôsobu používania. Výrobca však tvrdí, že na plné nabitie vám baterka pri bežnom nosení vydrží niečo málo cez dva dni. To je príjemná hodnota.

Čo sa týka odolnosti, smart hodinky Samsung Galaxy Watch 3 potešia vodotesnosťou do hĺbky až 50 metrov pod vodnou hladinou podľa normy IP68. Samozrejmosťou je odolnosť voči prachu.

Softvér

Inteligentné hodinky Samsung Galaxy Watch 3 využívajú operačný systém Tizen OS 5.5. Ten si Samsung vyvinul podľa svojich potrieb, a teda zladenie hardvéru so softvérom funguje bezchybne. Negatívom však môže byť skutočnosť, že v porovnaní s modernejším Wear OS pre Tizen nie je dostupné tak široké spektrum aplikácií.

O plynulé a rýchle reakcie systému sa stará výkonný dvoj-jadrový čip Exynos 9110.

Funkcie

Medzi najväčšie novinky Samsung Galaxy Watch 3 patrí EKG a funkcia merania tlaku. Športovci tak majú k dispozícii všetky dáta, ktoré môžu potrebovať. Samozrejmosťou je zabudované GPS, optický senzor tepu a možnosť ovládania hlasom.

Využívať viete funkciu Samsung Pay, poteší množstvo zaujímavých ciferníkov a viacero praktických aplikácií.

Dostupné verzie a farebné prevedenia

Smart hodinky Samsung Galaxy Watch 3 sú dostupné v dvoch veľkostiach – 41 a 45 mm. Oceľové telo 41 mm verzie môže byť vo farbách Mystic Bronze a Mystic Silver, 45 mm variant prichádza v odtieňoch Mystic Black a Mystic Silver. Titánovú verziu kúpite len vo farbe Mystic Black.

Samsung Galaxy Watch 3 cena

Za Samsung Galaxy Watch 3 v 41 mm verzii dnes zaplatíte minimálne 303 eur, pokiaľ máte záujem o 45 mm variant, pripravte si aspoň 327 eur.

Samsung Galaxy 45 mm Black

Tip na model:

SAMSUNG Galaxy Watch3 45mm

4,7
4.8/5

Elegantné smarthodinky Samsung Galaxy Watch 3 vo veľkostnej verzii 45mm s koženným remienkom.

Výhody a nevýhody Samsung Galaxy Watch 3

Výhody
Robustný, no elegantný dizajn
EKG
Zabudované GPS
Otočná luneta
Podpora eSIM
Jednoduché ovládanie
Dobrá výdrž batérie
Nevýhody
Nemožnosť spárovania s IOS
Operačný systém Tizen nepodporuje mnohé aplikácie
Pre využitie mnohých funkcií nutnosť spárovania so Samsung smartfónom

Technická špecifikácia Samsung Galaxy Watch 3

Telo
Rozmery:
42.5 x 41 x 11.3 mm (41mm)
46.2 x 45 x 11.1 mm (45mm)
Hmotnosť:
48,2g (41mm)
53,8 g (45mm)
Podpora SIM:
Áno (eSIM)
Materiál:
Hliník
Vodeodolnosť:
50 m
Platforma
OS:
Tizen OS 5.5
Čip:
Exynos 9110
CPU:
Dual-core 1.15 GHz Cortex-A53
GPU:
Mali-T720
Displej
Typ:
Super AMOLED
Always-on:
Rozlíšenie:
360 x 360 px
3D Touch:
Sklo:
Gorilla Glass DX
Batéria
Typ:
Li-Ion
Nabíjanie:
bezdrôtové
Výdrž:
až 48 hodín
Pamäť
Slot na pam. kartu
RAM
1 GB
Interná pamäť
8 GB
Ostatné
Kamera:
Reproduktor:
3.5 mm jack:
Pripojenie
WLAN:
Wi-Fi 802.11 b/g/n
Bluetooth:
5.0, A2DP, LE
GPS:
Senzory
Akcelerometer:
Gyro
Merač tepu:
Barometer:
Výškomer:
Kompas:
Funkcie
NFC platby:
Spálené kalórie:
Monitoring spánku:
EKG:
Okysličenie krvi:
Ciferníky:

Recenzia Samsung Galaxy Watch 3

(CZ) Viac detailnejších informácií o týchto skvelých hodinkách nájdete v tomto videu:

Verdikt

4,7
4.8/5

Vďaka elegantnému a pomerne kompaktnému dizajnu sú smart hodinky Samsung Galaxy Watch 3 ako stvorené na každodenné nosenie. Potešia dobrou konektivitou so smartfónmi Samsung, presným EKG, meraním tepu a tlaku. Ovládanie prostredníctvom otočnej lunety je intuitívne a príjemné. K benefitom radíme aj solídnu výdrž batérie a celkovú odolnosť hodiniek. Ako menšie negatívum vnímame operačný systém Tizen, ktorý neumožňuje inštaláciu takého množstva aplikácií ako Wear OS.

Galéria:

Poznámka: Všetky fotografie pochádzajú z oficiálnej stránky značky Samsung a nie sú našim majetkom.

Mohlo by vás zaujímať:

Ďalšie modely:

Autor:

Dominik Parajka

Dominik Parajka

Som technologický nadšenec, neustále zbieram nové skúsenosti, analyzujem dáta a sledujem dianie na trhu. So svojimi poznatkami sa následne rád delím prostredníctvom článkov, v ktorých sa snažím čitateľovi priniesť čo najvyššiu pridanú hodnotu.

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.