Apple Watch 7

Najnovšie Apple Watch 7 prichádzajú s novými funkciami a väčším displejom
Zdieľaj
LinkedIn

Prinášame aktuálne informácie o najnovších smart hodinkách Apple Watch 7.

Obsah:

Smart hodinky Apple Watch 7 prichádzajú!

Oficiálna stránka: https://www.apple.com

Dosť bolo špekulácií, nové Apple Watch 7 sú tu! Najnovší model smart hodiniek od Apple bol predstavený na avizovanom evente California Streaming spolu s najnovším modelom iPhone 13 a tabletmi iPad a iPad Mini.

Apple Watch 7 bez hranatého tela, avšak s poriadnou dávkou noviniek

Najväčšie množstvo špekulácií, ktoré sa týkali najnovších smart hodiniek Apple Watch 7, bolo spojených s novým, hranatým dizajnom tela hodiniek. Táto špekulácia sa nepotvrdila a tvar hodiniek zostáva naďalej rovnaký ako pri predchádzajúcich modeloch. Potvrdili sa však špekulácie spojené s ich veľkosťou. Hodinky sa zväčšili a dostupné budú vo verziách 41 a 45 mm. Väčšie prevedenie hodiniek sa tým pádom stáva najväčšími hodinkami, aké kedy Apple predávalo.

Podobne ako predchádzajúce modelové rady prichádzajú nové Apple Watch 7 v troch materiálových vyhotoveniach. Dočkáme sa tak hliníkového (100% recyklovaného) a titánového tela, ako aj tela z nehrdzavejúcej ocele. Novinkou sú farebné prevedenia. Tie sa líšia v závislosti podľa materiálu tela, z ktorého sú hodinky vyrobené. Spoulu so  smart hodinkami prichádzajú aj verzie, ktoré vznikli v kolaborácii s módnym domom Hermès, ako aj so značkou Nike.

Hliník: Midnight (Čierna), Starlight (Strieborná), Green (Tmavozelená), Blue, Red,
Nehrdzavejúca oceľ: Silver, Graphite, Gold,
Titán: Grey, Black

Váha Apple Watch 7

41 mm

Hliník: 32g
Nehrdzavejúca oceľ: 42.3g
Titán: 37g

45 mm

Hliník: 38.8g
Nehrdzavejúca oceľ: 51.5g
Titán: 45.1g

Nové farby Apple Watch 7
Zdroj: apple.com

Apple Watch 7 vo verziách Hermès a Nike v galérii nižšie:

Náš tip:

Apple Watch 7 Green
4.8/5

Apple Watch Series 7, Zelený hliník, zelený remienok, 45mm

Najnovší model smart hodiniek Apple v neprehliadnuteľnom zelenom prevedení v klasickej hliníkovej verzii. Veľkosť púzdra 45mm.

Bez hranatého tela, avšak s poriadnou dávkou noviniek

Zásadného vylepšenia sa však dočkal aj Alway-On Retina displej, ktorý narástol až o 20 %. Nárast je skutočne markantný a displej nových smart hodiniek je väčší už na prvý pohľad. Toto zväčšenie sa Applu podarilo najmä vďaka zmenšeniu bočných rámikov, ktorým značka ubrala až 40 % ich pôvodnej veľkosti, pričom rohy displeja narástli o 1.7 mm. Displej nezmenil však len svoju veľkosť. Podľa slov Apple je displej najnovšieho modelu až o 70% jasnejší za čo môžu hodinky vďačiť novej technológii, ktorá zabraňuje odrážaniu svetla.

Displej nových Apple Watch 7 sa zväčšil
Zdroj: apple.com

Apple Watch 7 možno právom označiť za najodolnejšie smart hodinky od Apple. Za tento titul vďačia okrem iného aj kryštálovému sklu, ktorý chráni displej hodiniek, ako aj odolnosti voči prachu s certifikáciou IP6X. Sklo hodiniek možno označiť za extrémne pevné, čo umožní zákazníkom používať smart hodinky aj v drsnejších podmienkach. Najnovšie Apple Watch disponujú vodotesnosťou na úrovni WR50. To znamená, že bude sa s nimi možné nielen kúpať, ale využívať ich aj počas plávania.

Veľký displej bude môcť používateľ Apple Watch 7 využívať skutočne naplno. Hodinky zo Series 7 majú QWERTY klávesnicu, ktorá bude ovládateľná podobne ako na akomkoľvek smartfóne. Odpovedať na prichádzajúce správy tak bude možné úplne štandardne a nie len pomocou preddefinovaných hlásení ako tomu bolo predtým. S tým, že bude táto funkcia dostupná aj v našich končinách však nepočítame.

Z dôvodu nárastu displeja prešli dizajnovými zmenami aj niektoré aplikácie. Tie sa museli prispôsobiť väčšiemu displeju, čo však rapídne zvýši ich použiteľnosť. Okrem nového dizajnu niektorých aplikácií sa zákazníci môžu tešiť aj na veľké množstvo nových ciferníkov.

Klávesnica dostupná na nových Apple Watch 7
Zdroj: apple.com

Batéria a nabíjanie

Batéria hodiniek vydrží 18 hodín a rýchlosť jej nabitia sa zvýši až o 33 %. Ako uvádza Apple na svojich oficiálnych stránkach, na 80 % svojej kapacity by sa mali nabiť už za 45 minút. Zmenou prešla aj nabíjačka, ktorá síce bude fungovať na rovnakom princípe ako doteraz, avšak bude disponovať USB-C konektorom. Na 8 hodinový cyklus sledovania spánku postačí hodinkám len 8 minútové nabíjanie.

Nové zelené farebné prevedenie Apple Watch 7
Zdroj: apple.com

Softvér a funkcie

Nové funkcie čerpajú Apple Watch 7 hlavne z WatchOS 8. Zaujímavou funkciou je ukazovateľ množstva kyslíku v krvi. Ako samotné Apple uvádza, kyslík a jeho podiel, sú jednými z najdôležitejších ukazovateľov nášho celkového zdravia. Vďaka tejto funkcii bude možné pochopiť to, ako naše telo absorbuje kyslík vo dne i v noci. Vylepšenia sa dočkalo aj ECG (EKG) a aj samotná aplikácia. Najnovšie Apple Watch 7 tak budú môcť poskytnúť ešte detailnejšie údaje o meraní srdcovej aktivity, či odhaliť známky nepravidelného srdcového rytmu. Funkcia ECG bude spolupracovať s elektródami zabudovanými v korunke hodiniek. Po priložení prstu na korunku dokáže vygenerovať výsledky už do 30 sekúnd.

Novinkou je sledovanie dychovej frekvencie počas spánku v aplikácii Sleep, ako aj funkcia Reflect, ktorá spolupracuje s appkou Mindfulness. Jej úlohou bude pomôcť používateľom ešte viac zrelaxovať a zvýšiť tak svoju koncentráciu. Funkciu dopĺňajú aj vedené audio a video meditácie, ktoré budú dostupné v appke Apple Fitness+.

Nové Apple Watch 7 dokonca vedia zistiť, či práve bicyklujete a upozorniť vás na meranie tejto aktivity. Novinkou je detekcia pádu nielen počas bicyklovania, ale aj počas mnohých ďalších typov tréningov. Tá v prípade pádu dokáže zalarmovať záchranný systém. Zlepšilo sa aj meranie kalórií počas jazdy na elektrobicykli.

Apple Watch 7 v zelenej a červenej verzii
Zdroj: macrumors.com

Cena Apple Watch 7

Presný dátum uvedenia smart hodiniek do predaja ešte nie je pevne stanovený, ale predpokladá sa, že tomu tak bude v priebehu tejto jesene. Cena najnovších smart hodiniek bude v USA začínať na hranici 399 USD, pričom v Európe očakávame cenu 449 EUR.

Súhrn noviniek na obrázku nižšie:

Súhrn noviniek o nových Apple Watch 7
Zdroj: apple.com

Staršie informácie (špekulácie a nepotvrdené informácie)

Apple Watch 7 bez merania krvného tlaku

Podľa tweetu, ktorý na sociálnej sieti Twitter uverejnil použivateľ Max Weinbach, Apple prvý krat zlepší výdrž batérie svojich smart hodiniek. Malo by ísť o prvé vylepšenie od uvedenia prvých Apple Watch. Celé vlákno s informáciami na tomto odkaze.

Apple Watch Series 7 - väčší displej a nové informácie o rozlíšení

S ubudajucimi dňami, ktoré zostávajú do príchodu nových Apple Watch Series 7, pribúda veľa nových a zaujímavých informácií. Jednou z nich je aj potvrdenie dávnejších špekulácii o tom, že nový model smart hodiniek od Apple príde na trh s väčším displejom. Príchod 41 a 45mm verzií potvrdil vo svojom článku na portálo Bloomberg známy leaker Mark Gurman. Ten však nezostal len pri veľkosti displeja, ale priniesol informácie aj o jeho rozlíšení. Pri väčšej 45mm verzii môžeme počítať s uhlopriečkou 1,9″ a rozlíšením 396 x 484 pixelov. To všetko pri takmer nezmenej hustote pixelov 326 ppi. Len pre porovnanie, predchádzajúci model Apple Watch Series 6 disponuje displejom su uhlopriečkou 1,78″. Spolu so zväčšeným displejom sa môžeme tešiť aj na nové exkluzívne komplikácie, ktorých má byť hneď niekoľko.

Tieto zaujímavé vizualizácie nového modelu so zväčšeným displejom priniesol portál 9to5mac.com:

Porovnanie displeja Apple Watch 7 so staršími modelmi
Zdroj: 9to5mac.com
Apple Watch 7 s novým displejom
Zdroj: 9to5mac.com
Apple Watch 7 prídu s väčším displejom a s iným rozlíšením
Zdroj: 9to5mac.com

Smart hodinky Apple Watch 7 bez merania krvného tlaku

Predstavenie najnovších smart hodiniek Apple Watch 7 sa nezadržateľne blíži. Oficiálnych informácií o týchto hodinkách je však stále veľmi málo a nám preto neostáva nič iné, ako sledovať špekulácie a iné oficiálne nepotvrdené informácie. Jednou zo špekulácii, s ktorou sme sa zaoberali v jednom z našich dávnejších článkov bolo to, či nadchádzajúci model dorazí aj s možnosťou merania krvného tlaku. Ako v jednom z najnovších článkov informuje server 9ToMac.com, s možnosťou merania krvného tlaku netreba rátať. Odvoláva sa na informácie, ktoré vyvrátil jeden z najpresnejších leakorov v tomto smere, Mark Gurman. Ten svojim komentárom na sociálnej sieti Twitter vyvrátil dohady strohým “no chance”. Tento krátky komentár bol odpoveďou na otázku uživateľa @sostevensays, ktorý si overoval relevantnosť tvrdenia od analytikov z Nikkei Asia.

Zaujímavým je v tomto smere aj príspevok od Wall Street Journal, ktorý predpokladá, že nových zdravotných funkcií sa dočkáme pravdepodobne až v budúcom roku. Menovite spomína meranie krvného tlaku, teplomer, meranie nepravidelného srdcového tepu či vylepšené funkcie monitorovania spánku.

Tweet s komentárom Marka Gurmana:

Zaujímavé vizualizácie najnovších Apple Watch 7 sme objavili na serveri Indiatoday.in:

Zdroj: indiatoday.in/

Apple Watch 7 prídu s väčším displejom

Zdalo sa, že šum okolo nových správ v spojitosti s novými smart hodinkami Apple Watch 7 už utíchol, ale opak je pravdou. Ako uvádza známy portál GSMarena, najnovší model inteligentných hodiniek od Apple príde vo dvoch nových veľkostných prevedeniach. Tie by sa mali zväčšiť z existujúcich 40 a 44 mm verzií na 41 a 45 mm verzie. Ako portál uvádza, prvý s touto informáciou prišiel známy leaker vystupujúci pod prezývkou UnclePen, pričom viacero jeho odhadov sa v minulosti ukázalo ako pravdivé.

Nešlo by však o prvé zväčšovanie modelov smart hodiniek Apple. Toho sme sa dočkali už v roku 2018 solu s príchodom Apple Watch 4. Otázkou zostáva, ako sa značka vysporiada s kompatibilitou existujúcej ponuky remienkov. Tie by však podobne ako pri prechode z 3 na 4 generáciu, mali byť kompatibilné aj so staršími 40 a 44 verziami smart hodiniek.

Príchod nových veľkostných verzií smarthodiniek potvrdzuje aj príspevok twitterového používateľa s menom DuanRui. Ten na svojom profile zverejnil fotografiu so záberom vnútornej strany koženého remienka s veľkosťou 45 mm, ktorý by mal byť určený pre najnovšie Apple Watch 7. Pravdivosť jeho slov dokazuje predovšetkým použitie rovnaké fontu (typu písma) vo vyrazenom nápise. Posúďte sami:

Zjednotenie dizajnu nových Apple Watch 7

Ďalší zo zdrojov ukázal to, čo by sme chceli všetci vidieť. Podľa najnovších CAD renderov, ktoré sa objavili na serveri 91mobiles.com, sa hranatému dizajnu najnovších Apple Watch Series 7 skutočne nevyhneme! Zverejnené zábery skutočne potvrdzujú myšlienku, že sa Apple chystá zjednotiť dizajn svojich produktov a na všetkých frontoch aplikovať flat dizajn po vzore aktuálneho iPhonu 12 a iPad Pro. 

Zdroj: 91mobiles.com

6 modelov a "flat" dizajn

Najnovšie špekulácie z portálu 9to5Mac potvrdzujú to, čo sme si dlho aj mysleli. Najnovšie Apple Watch 7 dorazia pravdepodobne v polovici septembra a na trh budú uvedené spolu s najnovším iPhonom 13 a slúchadlami AirPods 3. Toto všetko udeje na blížiacom sa Apple evente, ktorý na základe počtu chystaných noviniek môžeme označiť za skutočne veľký.

Špekuluje sa, že Apple príde na trh rovno so šiestimi variáciami Apple Watch 7. Tieto domienky potvrdzuje predovšetkým fakt, že si Apple oficiálne registroval hneď niekoľko modelových označení, konkrétne: A2473, A2474, A2475, A2476, A2477 a A2478. Je to však pochopiteľné, nakoľko sa jedná o variácie jednotlivých veľkostí (40 a 44 mm) a materiálov púzdra.

Ďalšie (nepotvrdené) informácie stále pojednávajú o novom dizajne, zvýšení kapacity batérie, ale aj o implementácii nových zdravotných funkcií. Tešiť sa taktiež môžeme pravdepodobne aj na nový operačný systém Apple WatchOS 8.

Nižšie v galérii neprehliadnite určite renderové vizualizácie, ktoré nedávno uverejnil youtube Matt Talks Tech. Ten pri ich vytváraní čerpal z dostupných uniknutých informácií a zohľadnil na nich aplikáciu hranatého dizajnu a väčšieho displeja. Ich dizajn bude teda s najväčšou pravdepodobnosťou urobený tak, aby čo najviac zapadol do smeru, ktorým sa Apple v rámci dizajnu uberá. Youtuber bral do úvahy taktiež špekulácie o vstavanom Touch ID (v Home buttone), ale nezabudol ani na použitie najnovších zdravotných funkcií.

Zdroj: YT kanál Matt Talks Tech

Prídu Apple Watch 7 s novými farbami?

S dátumom blížiaceho sa predstavenia najnovších Apple Watch 7, pribúda aj množstvo špekulácii o ich dizajne a funkciách. Ako sme vás už v máji informovali, smarthodinky sa dočkajú nového farebného prevedenia, konkrétne prevedenia v mentolovej zelenej. Podľa bližšie nešpecifikovaných informácií by sme mali však dostať ešte jednu farbu, aká to však bude zatiaľ nevieme.

Novinkou bude určite aj použitie hranatých tvarov. Tie sú v súčasnosti veľmi populárne a vedia to aj dizajnéri v Apple. Svedčí o tom najmä ich použitie na najnovších iPhonoch a iPadoch. Zmenou by mal prejsť aj remienok na hodinkách, ktorý by mal byť tenší a priniesť by mal aj nový typ zapínania.

Vítanou novinkou pri hodinkách Apple Watch 7 bude zvýšenie kapacity ich batérie, ale aj použitie menšieho a výkonnejšieho čipu. Podľa najrôznejších špekulácií by mohol najnovší model hodiniek priniesť aj nové zdravotné funkcie, akými sú napríklad možnosť merania hladiny cukru v krvi a merač teploty. Nechajme sa však prekvapiť a počkajme si na oficiálne informácie, ktoré s najvyššou pravdepodobnosťou môžeme očakávať už v najbližších týždňoch! Nahliadnime ešte raz na render nových Apple Watch 7, ktorý by mal byť vyhotovený na základe uniknutých záberov smarthodiniek:

Tešíte sa na nové farebné prevedenia Apple Watch 7?
Zdroj: Jon Prosser & Ian Zelbo

Redizajn inšpirovaný iPhonom 12

Len nedávno sme vám priniesli dizajnové návrhy nových Apple Watch 7, ktoré boli nápadne inšpirované “hranatým” dizajnom Apple iPhone 12. (obrázky nižšie). Že sa týmto smerom spoločnosť Apple pravdepodobne skutočne vydá aj pri najnovšom modeli svojich smart hodiniek, potvrdil aj Jon Prosser, ktorý je známy presnosťou svojich leakov. Všetko odštartovalo toto video:

Ideu hranatejších, ale predovšetkým plochých Apple Watch 7, preniesol Prosser spolu s grafikom s menom Rendersbryan aj do vizuálnej podoby. Tá skutočne potvrdzuje to, že Apple vidí budúcnosť v hranatšom a plochom dizajne, čo potvrdzujú napríklad iPhone 12 či iMac 24″. Kto sa po prečítaní týchto riadkov obáva nekomfortných hranatých tvarov, nemusí sa báť. Podľa renderov budú súčasťou púzdra týchto smart hodiniek aj zaoblenia, ktoré dodajú svojmu nositeľovi žiadaný komfort z nosenia.

Plochý a hranatý dizajn pri nových Apple Watch 7
Zdroj: https://www.macrumors.com/

Novinkou by mala byť aj nová zelená farba, ktorá by mala rozšíriť súčasné portfólio červenej, modrej, zlatej a šedej farby. O funkčnej stránke hodiniek toho síce stále veľa nevieme, ale veríme, že sa Apple Watch 7 stanú skutočným technologickým hitom. Ak sa vyplnia všetky predpoklady, ktoré sme rozoberali aj v jednom z našich starších článkov, tešiť sa budeme môcť na možnosť merania hladiny cukru v krvi, či veľmi žiadanú možnosť merania krvného tlaku.

Nová zelená farba smart hodiniek Apple Watch 7
Zdroj: https://qooah.com/

Staršie informácie:

Apple Watch Series 7

Prídu Apple Watch 7 s hranatým dizajnom a v nových farbách?
Dizajn smarthodiniek Apple Watch 7 inšpirovaný iPhonom 12:
Apple Watch 7 koncept:

Čo od smart hodiniek očakávame?

Cena: Napriek tomu, že ešte stále vieme o nových Apple Watch 7 pomerne málo, o ich cene si vieme spraviť relatívne presnú predstavu. Apple si tradične cení svoje vlajkové lode vo veľkosti 40mm s funkciou GPS na 399 dolárov. Inak tomu je v prípade hodiniek so 44mm ciferníkom, kde býva zvyčajne cena stanovená na 429 dolároch a o ďalších 100 dolárov viac, v prípade že ide o Cellular hodinky.

  • výkonnejšiu batériu
  • meranie krvného tlaku a vylepšené zdravotné funkcie
  • nový senzor
  • nový displej
  • Touch ID
  • nový dizajn

Dostupné funkcie: zatiaľ nezistené

Rok/mesiac uvedenia na trh: september 2021 (pravdepodobne spolu s predstavením najnovšieho iPhonu 13).

Smart hodinky Apple Watch 7 budú novou vlajkovou loďou od Apple. Predpokladá sa, že hodinky budú mať nové zdravotné funkcie a taktiež budú vybavené novým optickým senzorom.

Očakávané funkcie a vylepšenia nových Apple Watch 7:

Batéria

Očakávanou oblasťou, ktorej by sa malo dotkúť najviac vylepšení, je batéria. Apple už niekoľko rokov vlastní patent, ktorý je založený na unikátnom uložení batérie v rámci remienka hodiniek. Ak by aj Apple tento patent nevyužilo a zostalo by pri klasickom umiestnení batérie, určite sa nevyhneme vylepšenia ich výdrže či rýchlosti nabíjania. Faktom však zostáva, že spomínaný patent sa objavuje „na scéne“ takmer neustále a nepočítame s tým, že by bol súčasťou najnovších Apple Watch 7.

Patent na vstavanú batériu v remienku
Zdroj: patentlyapple.com

Vylepšené zdravotné funkcie

Aj keď súčasné modely Apple Watch disponujú slušnou zásobou zdravotných funkcií, voči konkurencii zaostávajú v niektorých oblastiach. Jednou z nich je meranie krvného tlaku, ktoré jeden z najväčších rivalov značky Apple, výrobca elektroniky Samsung, využíva napríkald v modeli Samsung Galaxy Watch3. Ďalšou z vychytávok, pomocou ktorých by sa Apple Watch v rámci zdravotných funkcií priblížilo konkurencii, by bola implementácia rozličných duševných/mentálnych meraní. Takú funkcionalitu ponúka ďalší z veľkých hráčov v oblasti smart hodiniek – značka FitBit. V svojom modeli FitBit Sense z roku 2020 ponúka meranie hladiny stresu, ktoré za súčasť oblasti mentálneho zdravia môžeme určite považovať.

Vylepšený displej

Najväčší posun očakávame v oblasti displeja. Apple Watch v súčasnosti využívajú technológiu OLED, ktorá by  mohla byť v dohľadnej dobe nahradená zobrazovaním pomocou technológie microLED.

Funkcia Touch ID

V oblasti smartfónov od značky Apple je pre nás už samozrejmosťou využívanie Touch ID. Využije však značka túto technológiu aj pri očakávanom modeli Apple Watch 7? Ak áno, išlo by o prvé hodinky z dielne Apple, ktoré by boli touto funkcionalitou vybavené. Práve Touch ID by zjednodušilo odomykanie hodiniek, prípadne zjednodušilo autorizáciou NFC platieb.

Bude súčasťou Apple Watch 7 aj Touch ID?
Zdroj: patentlyapple.com

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.