Apple Watch 7 – Očakávania a nepotvrdené informácie

Čo prinesie v roku 2021 modelová rada Apple Watch 7?
Smart hodinky Apple Watch 7 sú nástupcom aktuálnej modelovej rady.
Čo so sebou modelová rada prinesie a na čo sa môžeme tešiť?
Zozbierali sme všetky zaujímavé špekulácie a dôležité predpoklady.
Zdieľaj
LinkedIn

Obsah článku

Načo sa môžeme tešiť?

Je to len pár dní, čo ubehli presné 4 mesiace od uvedenia smart hodiniek Apple Watch 6 a Apple Watch SE na trh. Napriek tomu sa už na internete začalo šíriť mnoho špekulácií o ich nástupcovi. Ten by mal niesť označenie Apple Watch 7 a ako to už býva u značky Apple zvykom, mali by sme sa ho dočkať v septembri tohto roku (2021). Do niektorého z uvádzacích eventov nás delí ešte skutočne veľké množstvo času, preto všetko to čo vieme sú zatiaľ iba čisté špekulácie.

Tohtoročná vlajková loď, smart hodinky Apple Watch 6 sú plnohodnotným nástupcom predchádzajúcej modelovej rady. Oproti predchádzajúcej modelovej rade z minulého roka priniesli smart hodinky aj určité vylepšenia. Menovite môžeme uviesť napríklad nový procesor s čipom S6 SiP, dve nové farebné prevedenia, či meranie okysličenia krvi. Nič z toho, čo nová modelová rada so sebou priniesla, nebolo však tak prelomové, ako by sa mohlo od nastupujúcej vlajkovej lode očakávať.

Napraví si značka reputáciu s tohtoročným modelom Apple Watch 7? Približný predstavu o tejto modelovej rade by nám mohli dať všetky nepotvrdené informácie, ktoré sa nezastaviteľne šíria internetom. Poďme sa pozrieť na tie, ktoré nám prišli najzaujímavejšie.

Aké budú Apple Watch 7?

Aj keď by sa mohlo zdať, že sa už Apple v oblasti smartwatches nemá kam posunúť, ani Apple Watch 7 sa určite neobídu bez vylepšení. O relevancii všetkých zverejnených informácií však môžeme zatiaľ aj my len špekulovať. Web tom’s guide uvádza, že najpodstatnejšie vylepšenia sa odzrkadlia najmä v troch oblastiach:

  • batérie
  • displeja
  • rozšírených zdravotných funkcií

Batéria

Apple vlastní unikátny patent na smart hodinky, ktorých remienok obsahuje vstavané batérie. Aplikácia tohto patentu do nadchádzajúcej modelovej rady by mohla značke pomôcť vyriešiť nízku výdrž batérie. Práve vďaka vstavaným batériám by mohla byť navýšená jej kapacita, pričom by sa to nijako nepodpísalo na veľkosti hodiniek.

Zvesti o tom, že Apple použije práve tento patent, sa však objavujú každý rok. Aj keď by si týmto riešením mohla značka napraviť svoju reputáciu, o jeho využití dosť pochybujeme. Posúdenie však necháme na vás. Viac informácií o tomto riešení získate priamo na oficiálnej stránke patentového úradu, alebo na portáli Patently Apple, ktorý je preslávený najhorúcejšími informáciami o novinkách a patentoch z dielne Apple.

Patent na vstavanú batériu v remienku

Zdroj: patentlyapple.com

Meranie krvného tlaku

Napriek tomu, že sú zdravotné funkcie v Apple Watch už na dosť pokročilej úrovni, jedna dôležitá funkcionalita týmto smart hodinkám ešte uniká. Je ňou meranie krvného tlaku, ktoré by mohlo hodinkám priniesť vylepšený senzor. Popri funkciách ako EKG, či meranie okysličenia krvi, by bola táto funkcionalita ďalším míľnikom, ktorá by appku Zdravie posunulo na ďalšiu úroveň. Táto špekulácia sa prvýkrát objavila mesiac dozadu, kedy ju zverejnil známy internetový portál Apple Insider.

Dôveryhodnosť tohto tvrdenia by mohol potvrdiť aj ďalší dôležitý fakt. Najväčší konkurent značky Apple, kórejský výrobca elektroniky Samsung možnosť merania tlaku svojim zákazníkom už ponúka. Konkrétne bola táto možnosť predstavená v smart hodinkách Samsung Galaxy Watch3 s funkciou ECG.

Zdroj: https://www.notebookcheck.net/

Meranie hladiny stresu

Jedna z ďalších funkcií, ktorá by mohla byť súčasťou nadchádzajúcej modelovej rady Apple Watch 7, je tzv. monitoring duševného resp. mentálneho zdravia. Toho úlohou by mohlo byť napríklad meranie hladiny stresu a následné okamžité upozornenie na jeho zvyšujúcu sa úroveň.

Inšpiráciou pre značku by mohol byť ďalší zo známych hráčov v oblasti smart hodiniek – značka FitBit. Tá uviedla v roku 2020 model FitBit Sense, ktorý okrem pokročilých zdravotných funkcií obsahuje práve spomínané meranie hladiny stresu. Stane sa tento konkurent inšpiráciou pre Apple? Nechajme sa prekvapiť.

MicroLED display

Zvesti o použití nového displeja pri modelovej rade Apple Watch 7 radíme k tým najpravdepodobnejším. Tie pojednávajú o tom, že súčasný OLED displej by bol nahradený technológiou microLED. Takýto displej by bol nielen tenší, ale aj úspornejší.

V spojitosti s displejom priniesol zaujímavú informáciu aj portál Techradar. Ten tvrdí, že prichádzajúca modelová rada by mohla obsahovať určitý typ “viacvrstvového” displeja. Jedna z vrstiev displeja by slúžila ako štandardná plocha displeja, pričom obsahom ďalšej by bola vstavaná kamera, ktorú by počas neaktivity nebolo vidieť. Koho by tieto ambiciózne plány zaujímali, podrobnejšie odpovede mu môže poskytnúť konkrétny patent, ktorý o tomto type displeja pojednáva.

Touch ID

Smart hodinky Apple Watch 7 by mohli byť historicky prvým modelom smart hodiniek, ktoré by mali zabudovanú funkciu Touch ID. Tá je fanúšikom zariadení Apple dôverne známa. Skener v bočnom power buttone by umožňoval používateľom odomykať hodinky, či autorizovať platby.

Bude súčasťou Apple Watch 7 aj Touch ID?

Zdroj: patentlyapple.com

Ako budú Apple Watch 7 vyzerať?

Dizajn smart hodiniek Apple je veľmi populárny a ľudia ho milujú vďaka svojej elegancii a luxusnému vzhľadu. Apple nemá dôvod meniť to, čo funguje. Jediným oživením by boli nové farby, podobne ako tomu bolo v prípade minuloročnej modelovej rady Apple Watch 6. Tie potešili fanúšikov dvomi novými colorways – červenou a modrou.

Aká bude cena Apple Watch 7?

Pokiaľ Apple na trh neuvedie doslova prelomové smart hodinky, s výraznejšou zmenou ceny nepočítame. Tá bude podľa nášho názoru opäť závislá od konkrétnej veľkosti a prevedenia. Predpokladáme, že cena smart hodiniek bude štartovať na úrovni 330 až 350 €, pričom sa vyšplhá až na úroveň 450 € za tie najšpičkovejšie prevedenia. Toto sú však len skutočné dohady a ako sme už pri Apple zvyknutí, značka vie prekvapiť aj v tejto oblasti.

Nechajme sa prekvapiť

Ako sme už avizovali, všetky informácie je treba brať s rezervou. Predsa len, od tradičného septembrového eventu nás delí ešte veľmi veľa času. Netreba zabúdať ani na fakt, že aktuálne modelové rady 6 a SE sa na trhu ešte ani nestihli poriadne zohriať. Informácie budeme aktualizovať a veríme, že už onedlho vám budeme môcť priniesť detailnejšie informácie. Čakanie si môžete skrátiť napríklad zaujímavou recenziou middle class modelu Apple Watch SE, ktorý sme dopodrobna rozobrali v našom nedávnom článku. Svoje prípadné postrehy a zistenia nám nezabudnite napísať dole do komentárov.🙂

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.