Hodinky Festina a ich nezmazateľný odkaz vo svete cyklistiky

Hodinky Festina sú historicky úzko spojené so svetom cyklistiky
Zdieľaj
LinkedIn

V súvislosti so značkou Festina sa mnohým ľuďom už poriadne dlho automaticky vybavujú bicykle, resp. cyklistika ako taká. Môže za to spojenie spoločnosti Festina s viacerými prestížnymi cyklistickými pretekmi, jej figurovanie v názve profesionálneho cyklistického tímu, dopingový škandál alebo jednoducho športovo ladené kolekcie hodiniek?

Obsah článku

Hodinky Festina a ich spojenie s cyklistikou

Značka Festina je už takmer notoricky známa pre svoje ikonické spojenie s cyklistkou. Spoločne s týmto populárnym športom vyslala do sveta nezmazateľný odkaz, na ktorý sa však nedá pozerať len cez ružové okuliare.

Každopádne, skutočnosť že spoločnosť Festina bola takmer 25 rokov oficiálnou časomierou najprestížnejších cyklistických pretekov na celom svete, Tour de France, je viac než obdivuhodná. Okrem toho, Tour de France nie je ani zďaleka jediným zárezom spomínaného brandu. Giro d´Italia, Vuelta a España či Tour de France… Aj tieto preteky majú Festinou opradenú minulosť.

Festina ako profesionálny cyklistický tím

Festina figurovala v názve profesionálneho cyklistického tímu, resp. ako jeho sponzor, od roku 1989 do roku 2001.
  • 1989 / Lotus-Zahor
  • 1990 až 1992 / Lotus-Festina
  • 1993 až 1999 / Festina-Lotus
  • 2000 až 2001 / Festina
Cyklistický tím Festina

Zdroj: Wikipedia.org

Tím okolo Festiny zažil počas svojho pôsobenia v profesionálnom cyklošporte nemalé individuálne aj kolektívne úspechy. Rovnako, avšak v negatívnom ponímaní, ho ale zviditeľnil aj neslávny dopingový škandál. To však nemení nič na tom, že spoločnosť Festina zanechala vo svete športu nezmazateľnú a výrazne pozitívnu stopu.

Pretrvávajúci odkaz v podobe športových hodiniek

Nezmazateľný odkaz vo svete cyklistiky, na ktorý upozorňujeme už v samom nadpise tohto článku, si môžeme pretaviť aj do športovo ladených hodiniek Festina. Viaceré modely vychádzajúce z ponuky pánskych hodiniek Festina sa totižto môžu pochváliť pomenovaním po vyššie zmieňovaných prestížnych pretekoch. Príkladom sú hodinky La Vuelta či Tour de France.

Nemožno však opomenúť ani modelové rady The Originals či Chrono Sport, ktoré majú športového ducha skrytého nielen hlboko vo vnútri, ale takisto viditeľne pretaveného do svojho dizajnu. Mimoriadnu pozornosť si ale zaslúži už takpovediac legendárna kolekcia Chrono Bike. Zvedavé pohľady si dokáže získať pestrými gumenými remienkami aj svojím tradičným ambasádorom, ktorým je bývalý úspešný francúzsky cyklista Richard Virenque.

Značka Festina má nezmazateľnú stopu v histórii cestnej cyklistiky

O spoločnosti Festina

Festina bola založená ešte v roku 1902 vo švajčiarskom meste La Chaux-de-Fonds. Z hľadiska smerovania značky je však nemenej dôležitý rok 1984, kedy sa celá spoločnosť ocitla pod patronátom španielskeho podnikateľa Miguela Rodrigueza. Bol to práve on, kto pretvoril imidž Festiny do podoby lifestyle, resp. fashion, značky.

Švajčiarsko-španielskemu odkazu zostala Festina verná dodnes. Dôkazom je aj skutočnosť, že zatiaľ čo hlavné sídlo spoločnosti nájdete v španielskej Barcelone, tak ďalšie špičkové výrobné centrum sídli práve vo Švajčiarsku. Okrem toho sa však Festina môže pochváliť aj dcérskymi spoločnosťami, ktoré sú ako vo Francúzsku a Švajčiarsku, tak v Nemecku, Taliansku, Beneluxe, Čile, Českej republike, Poľsku a na Slovensku.

Aj vďaka mimoriadne citlivému podnikateľskému cíteniu, ktoré má Festina zakorenené takpovediac v DNA, sa jej hodinky právom tešia popularite po celom svete. Kým pánske hodinky Festina zaujmú vo všeobecnosti športovejšími a elegantnými modelmi, tie dámske pútajú pozornosť vkusným spojením s krištáľmi Swarovski.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Vedeli ste, že môžete analógové hodinky ako kompas?

Ako použiť analógové hodinky ako kompas?

Pre orientáciu v teréne a správne určenie svetových strán sa dajú použiť akékoľvek analógové hodinky. Sever nájdete s hodinkami podľa jednoduchého 5-krokového postupu. Vybrať si

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.