Apple Watch 3

Revolučné smart hodinky Apple Watch 3
Zdieľaj
LinkedIn

Obsah

Nadčasové smart hodinky Apple Watch 3 pre každého

Oficiálne web výrobcu: https://www.apple.com/sk/

Apple Watch Series 3 sú vrcholom evolúcie prvých smartwatch tohto amerického giganta. V porovnaní s predchodcami významne narástol ich výkon, zlepšila sa funkcionalita, avšak stále si zachovali tradične kompaktný a prémiovo pôsobiaci dizajn. V čase uvedenia na trh boli nadčasovými, čo sa ukazuje aj dnes. Sú najdlhšie predávanými inteligentnými hodinkami Apple a aj v roku 2021 si ich stále viete kúpiť u oficiálnych predajcov.

Pod veľkú obľúbenosť Apple Watch Series 3 sa podpisuje najmä ich všestrannosť a slušná technologická výbava, vďaka ktorej sa stále nestrácajú ani po boku novších konkurentov.

Apple Watch 3

Apple Watch 3 (2017)
Apple Watch 3 38mm
Apple Watch 3 Space Grey (42mm)
Apple Watch 3 42mm
Zdroj: apple.com

Dizajn Apple Watch 4

Apple Watch Series 3 sú po dizajnovej stránke len malou evolúciou svojho predchodcu. Dizajn pôsobí prémiovo a elegantne, avšak v porovnaní s najnovšími smartwatch už na ňom mierne badať vek. Telo hodiniek je hrubšie a okolo displeja je viditeľný rámik.

Na prvý pohľad však vidíte, že sa jedná o Apple Watch a ani v dnešnej dobe sa za ne nemusíte hanbiť. Benefitom je široký výber rôznych remienkov, vďaka ktorým si môžete svoje hodinky prispôsobiť podľa vašich predstáv.

Rozmery a hmotnosť

Telo hodiniek zostalo po stránke rozmerov rovnaké ako u prvej a druhej série Apple Watch – na výber je 38 a 42 mm verzia. Smart hodinky môžu byť vyrobené buď z hliníka, alebo z nehrdzavejúcej ocele. V prípade oceľového variantu sa pripravte na hmotnosť 42,4 gramu pri 38 mm verzii a 52,8 gramu pri 42 mm veľkosti. Hliníkové telo je citeľne ľahšie, poteší hmotnosť 28,7, respektíve, 34,9 gramu.

Displej a ovládanie

Hoci displej Apple Watch Series 3 svojimi rozmermi neohúri, poteší rýchlymi reakciami na dotyky a vysokou presnosťou. Informácie sú na ňom dobre čitateľné aj na priamom slnku a maximálny jas dosahuje úroveň 1000 nitov.

Okrem dotykov slúži na ovládanie aj otočné koliesko Digital crown na bočnej strane hodiniek, pod ktorým nájdete taktiež klasické hardvérové tlačidlo. Vďaka vynikajúcej intuitívnosti sa s Apple Watch Series 3 naučíte pracovať veľmi rýchlo.

Odolnosť a výdrž batérie

Podľa slov Apple dokážu pri bežnom používaní na plné nabitie fungovať 18 hodín, čo dnes neznie ako úžasná hodnota, no vzhľadom na rok uvedenia na trh sa jedná o solídny údaj.

Smart hodinky Apple Watch Series 3 potešia aj po stránke odolnosti. Prežijú hĺbku až 50 metrov pod vodnou hladinou a samozrejmosťou je odolnosť voči prachu.

Softvér

Apple Watch Series 3 prišli na trh s operačným systémom WatchOS 4, ktorý však je možné upgradovať až na WatchOS 8. Neprídete tak o najnovšie funkcie a softvérové možnosti. Medzi veľké výhody WatchOS patrí jednoduché ovládanie a plynulosť fungovania, ktorú chváli aj recenzia Cnet.

Apple tvrdí, že čip S3 je až o 70 % rýchlejší ako procesor S2 použitý v prípade Watch Series 2. Hodinky tak dokážu plynulejšie vykonávať viacero úloh naraz a poskytnúť maximálny výkon za každých okolností.

Funkcie

V porovnaní s predchodcom získali inteligentné hodinky Apple Watch Series 3 napríklad lepšiu Bluetooth konektivitu (4.2) a barometrický výškomer. Siri už dokáže aj rozprávať, nielen písať text na displej. Hodinky boli prvýkrát dostupné aj v LTE verzii, čo výrazne zlepšilo ich použiteľnosť.

Samozrejmosťou je perfektná konektivita s iPhone, možnosť prijímať hovory či odpovedať na správy. Vďaka zabudovanému GPS hodinky skvele poslúžia pri akomkoľvek športe. Ich funkcionalitu je možné rozšíriť prostredníctvom množstva aplikácií dostupných v App Store.

Dostupné verzie a farebné prevedenia

Hodinky Apple Watch Series 3 prišli na trh v 38 a 42 mm veľkosti, pričom telo mohlo byť vyrobené buď z hliníka, alebo z nehrdzavejúcej ocele. Dostupné boli klasické farebné varianty – Space Gray, Silver a Gold pre hliníkové telo, Space Black a Silver pre oceľové.

Apple Watch Series 3 cena

Pri predstavení na trh stáli základné Apple Watch Series 3 vyše 300€, medzičasom však ich cena klesla. Úplne nové smartwatch tak kúpite priamo od oficiálneho predajcu už za približne 219 €.

Výhody a nevýhody smart hodiniek Apple Watch Series 3

Výhody
Elegantný prémiový dizajn
Zabudované GPS
Podpora eSIM (Cellular)
Rýchly procesor
Intuitívne ovládanie
Využiteľnosť pri množstve športových aktivít
Veľa dodatočných aplikácií
Ľahko čitateľný displej
Nevýhody
Nutnosť vlastniť iPhone
Chýba Always-on displej
Absencia niektorých moderných funkcií (EKG, meranie kyslíku v krvi)

Technická špecifikácia Apple Watch 3

Telo
Rozmery:
38.6 x 33.3 x 11.4 (38mm)
38.6 x 33.3 x 11.4 (42mm)
Hmotnosť:
42,4 g (38mm)
52,8 g (44mm)
Podpora SIM:
Áno (eSIM)
Materiál:
nehrdzavejúca oceľ / hliník
Vodeodolnosť:
50 m
Platforma
OS:
WatchOS 4.0
Čip:
Apple S3
CPU:
Dual-core
GPU:
PowerVR
Displej
Typ:
Retina OLED
Always-on:
Rozlíšenie:
340 x 272 (38mm)
390 x 312 px (42mm)
3D Touch:
Sklo:
Sapphire crystal
Batéria
Typ:
Li-Ion
Nabíjanie:
bezdrôtové
Výdrž:
18 hodín
Pamäť
Slot na pam. kartu
RAM
768 MB
Interná pamäť
8 GB / 16 GB
Ostatné
Kamera:
Reproduktor:
3.5 mm jack:
Pripojenie
WLAN:
Wi-Fi 802.11 b/g/n
Bluetooth:
4.2, A2DP, LE
GPS:
Senzory
Akcelerometer:
Gyro
Merač tepu:
Barometer:
Výškomer:
Kompas:
Funkcie
NFC platby:
Spálené kalórie:
Monitoring spánku:
EKG:
Okysličenie krvi:
Ciferníky:

Verdikt

4,5
4.1/5

To, že Apple Watch Series 3 sa dodnes tešia tak veľkej obľube, nie je žiadna náhoda. Hoci neponúkajú najnovšie technológie (EKG, meranie hladiny kyslíku v krvi a podobne), tak stále sa jedná o moderné smart hodinky, ktoré vyhovejú širokému spektru používateľov. Aj na dnešnú dobu majú solídny výkon, slušnú výdrž batérie, elegantný dizajn a potešia množstvom praktických funkcií. Ak hľadáte všestranné prémiové smart hodinky za dostupné peniaze, Apple Watch Series 3 sú skvelou voľbou.

Galéria Apple Watch Series 3:

Poznámka: Všetky fotografie pochádzajú z oficiálnej stránky značky Apple a nie sú našim majetkom.

Mohlo by vás zaujímať:

Ďalšie modely:

Autor:

Dominik Parajka

Dominik Parajka

Som technologický nadšenec, neustále zbieram nové skúsenosti, analyzujem dáta a sledujem dianie na trhu. So svojimi poznatkami sa následne rád delím prostredníctvom článkov, v ktorých sa snažím čitateľovi priniesť čo najvyššiu pridanú hodnotu.

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.