5 tipov na modré hodinky pre pána

Modré hodinky pre pána sú netradičným kúskom hodiniek

Modré hodinky majú svoje neodmysliteľné miesto v oblasti pánskych doplnkov.  Ľudia už od nepamäti prikladajú farbám zo symbolického hľadiska rôzne významy, a inak tomu nie je ani v prípade modrej. Tá v mnohých výkladoch symbolizuje serióznosť, stabilitu alebo zodpovednosť. Tak ako voda a obloha nad nami, aj modrá farba je farbou majestátnosti.

Obsah článku

Modrá je dobrá

Ak by sme si takúto symboliku farieb premietli do sveta hodiniek, modré pánske hodinky by boli módnym doplnkom sebavedomých mužov, ktorí svoj cit pre detail nijako neskrývajú.Takíto muži však neberú svoje hodinky len ako bezcenný módny doplnok. Hodinky v modrej farbe sú vyjadrením ich osobnosti a postavenia, pričom nechcú zostať skryté. Navyše, modrá farba je tiež skutočne univerzálna. Rovnako dobre sa hodí k bielej slim fit košeli, ale takisto pekne dotvorí váš outfit, aj keď si oblečiete tmavé sako alebo športovo ladené oblečenie. Modrá je nadčasová, nesmrteľná a vzbudzuje dôveru.

Faktom zostáva, že modrá farba s označením “Classic Blue 19-4052” je tiež oficiálnou farbou roku 2020. Aspoň tak tvrdia odborníci z Pantone, ktorí každoročne farbu s týmto titulom vyberajú. Tak prečo nedoplniť svoj outfit modrými hodinkami, keď tejto farbe patrí aj aktuálny rok? Aj napriek tomu, že je modrá farba podľa odborníkov špecifikovaná ako chladná, my sme pre vás vybrali 5 modrých hodiniek, ktoré vás chladnými rozhodne nenechajú.

Modré pánske hodinky Festina z edície Sport

Náš výber modrých hodiniek začneme modelom jednej z najznámejších značiek na našom trhu. Značka Festina si pre všetkých športovo-ladených elegánov pripravila hneď niekoľko modrých kúskov v rámci edície Sport Chrono. My sme do nášho výberu vybrali konkrétny model – Festina 16887/1. Tieto pánske hodinky Festina z edície Sport pochádzajú síce z roku 2016, ale ich dizajn je stále aktuálny, pričom tmavomodrá farba je na nich skutočne neprehliadnuteľná. Možno sú aj vám tieto hodinky povedomé.

Boli totiž súčasťou reklamnej kampane značky, ktorej tvárou sa stal svetoznámy herec Gerard Butler. Tieto modré hodinky sú osadené do oceľového puzdra a sú doplnené masívnym remienkom. Chronografovým budíkom sekundujú výrazné ukazovatele, ktoré sú sfarbené do kontrastnej bielej farby. Ak ste duchom športovec a chcete to ukázať aj svojimi hodinkami, tento model bude dobrou voľbou.

Gerard Butler v reklamnej kampani značky Festina

Zdroj: https://www.festinagroup.com

Modré hodinky Tommy Hilfiger

Druhé miesto si v našom rebríčku modrých hodiniek vyslúžil model od Tommyho Hilfigera. Amerického módneho návrhára vám však asi predstavovať nemusíme, preto prejdeme rovno k veci. Elegantný kúsok z nášho výberu pochádza z edície Damon, a na rozdiel od predchádzajúceho menovaného modelu Festina ide o menej športový kúsok. Tommy Hilfiger 1791421 sú módne pánske hodinky, ktoré sa obzvlášť hodia na zápästie mladého muža. Mladícky vzhľad týchto hodiniek dotvára náramok z oceľovej sieťoviny (shark-mesh), ktorý je v súčasnosti medzi mladými ľuďmi veľmi obľúbený. Na týchto hodinkách nechýbajú pekne spracované detaily, ako napríklad štruktúrovaný povrch ciferníka a malé chronografové budíky. Sympatické spracovanie a sýta modrá farba týchto módnych hodiniek nie sú tým jediným, čo vás môže presvedčiť o ich kúpe. Zaujímavá je taktiež ich cena, ktorá sa hravo zmestí do hodnoty 150 EUR (v závislosti od predajcu).

Tommy Hilfiger Damon 1791421

Rozmery: 44 x 10,8 mm, Hmotnosť v gramoch: 105, Pohon: Quartz (batéria), Vodotesnosť: 50m (sprchovanie) Pohlavie: pánske
TOP

Guess Velocity s modrým silikónovým remienkom

Ďalším zástupcom zo sveta módy je kúsok od známej fashion značky Guess. Aj keď sa tento výrobca spája prevažne s výrobkami pre dámy, výnimka potvrdzuje pravidlo. Modré pánske hodinky Guess Velocity zaujmú svojím netradičným vizuálom, ktorý je však pre túto značku úplným štandardom. Spoločnosť Guess sa nikdy netajila svojou extravagantnosťou,a inak tomu nie je ani v prípade tohto modelu.

Ten je ozdobený výraznou lunetou s číslami, ktorej sekundujú zaujímavé bočné tlačidlá a výrazná korunka. Na netradičnom vzhľade im pridáva aj zaujímavý remienok, ktorý je, ako inak, modrý. Pánske hodinky Guess nie sú určite tradičným modelom, ktorý by ste mohli v tomto zozname očakávať. Keďže ale rozoberáme modré pánske hodinky, ich miesto je v tomto zozname jendoznačne zaslúžené. Modrejšie hodinky by ste hľadali len veľmi ťažko!

Guess Velocity W0599G4

Rozmery: 44 x 12 mm, Pohon: Quartz (batéria), Vodotesnosť: 100m (povrchové plávanie), Pohlavie: pánske, Záruka: 24 mesiacov
TOP

Luxusné hodinky Vostok Europe v modrých odtieňoch

Aby sme do nášho výberu nezahŕňali len zástupcov modrých hodiniek so športovým duchom, vyberali sme pre vás aj jedného predstaviteľa luxusných hodiniek. Tým sú pánske hodinky Vostok Europe, ktoré sú skutočne unikátnym kúskom. Ich cena síce rapídne prevyšuje predchádzajúce modely z nášho výberu, no je oprávnená. Svojím modrým sfarbením sa síce nezaraďujú k bežnejším Vostok hodinkám, stále však ide o rovnako kvalitný kus hodiniek, ako sme pri tejto značke zvyknutí.

Tento model pochádza zo známej edície Ekranoplan, ktorá svojím názvom odkazuje na prototyp obrovského sovietskeho ekranoplánu s menom “Kaspické monštrum”. Návrhári si dali pri týchto hodinkách nesmierne záležať. Zlaté sfarbenie korunky, ukazovateľov a čísiel na lunete je krásnym kontrastom k modrej farbe puzdra a remienka hodiniek. Ak je váš hodinkový rozpočet o niečo vyšší, určite zvážte tento model od legendárnej značky Vostok Europe.

Vostok Europe Ekranoplan NH35-546D511S

Rozmery: 47 x 16 mm, Pohon: automatický, Vodotesnosť: 200m, Pohlavie: pánske, Záruka: 24 mesiacov
TOP

Športové pánske hodinky Lacoste

Francúzska odevná značka so zeleným krokodílom v logu preniesla svojho športového ducha priamo z tenisových kurtov aj do oblasti módnych doplnkov. Dôkazom tohto tvrdenia sú modré pánske hodinky Lacoste z kolekcie 12.12, ktoré majú minimalistické, športovo ladené spracovanie. O tom svedčí predovšetkým jednoduchý dizajn ciferníka, ale aj silikónový remienok a kvalitné plastové púzdro.

Tieto modré hodinky sú ľahké a vášmu zápästiu nebudú určite na príťaž, dokonca ani pri športovej aktivite. Ako ste si už asi stihli všímnúť, hodinky sú tak modré, ako to len išlo. Okrem bielych ukazovateľov, bočných tlačidiel a a legendárneho loga Lacoste sú všetky komponenty hodiniek sfarbené do populárnej modrej farby. Hodinky budú skvelým doplnkom k športovo ladenému outfitu, ako napríklad k štýlovej polokošeli a jeansom.

Modré športové hodinky Lacoste 12.12

Páni, malá rada na záver. Skutočne sa nebojte v oblasti módnych doplnkov experimentovať. Modré hodinky sa môžu stať skvelým oživením vašej zbierky. Síce je portfólio modrých hodiniek o niečo obmedzenejšie, ako je tomu v prípade klasickejších pánskych farieb, no aj v tomto prípade máte však na výber. Inšpiráciou vám môže byť práve zoznam nami vybraných 5 modelov, ktoré sú síce svojím štýlom a prevedením špecifické, ale spája ich elegantná modrá farba.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.