TOP 10: Najdrahšie hodinky na svete

Jedny z najdrahších hodiniek na svete v hodnote 25 miliónov EUR - Breguet Grande Complication Marie-Antoinette
Zdieľaj
LinkedIn

Poznáte najdrahšie hodinky na svete? Pripravili sme pre vás zoznam, vďaka ktorému ich nájdete na jednom mieste.

V dobe, ktorej tempo sčasti diktuje minimalizmus, sú drahé hodinky v mnohých prípadoch vytláčané z výslnia do úzadia. Paradoxne, jednoduchý štýl obliekania, resp. módnych doplnkov, je zrkadlom zrýchlenej konzumnej doby.

V dôsledku toho často vídame na dámskych zápästiach napríklad hodinky Michael Kors a na pánskych zase napríklad hodinky MVMT. Teda produkty značiek, ktoré sa netaja cenovou dostupnosťou. Tým však určite nechceme podobne minimalistické modely zatracovať. Síce im vo viacerých ohľadoch fandíme, no máme za to, že fanúšikovskú pozornosť si zaslúžia aj najdrahšie hodinky sveta.

Obsah článku

Toto sú najdrahšie hodinky na svete

Na zaujímavý zoznam najdrahších hodiniek na svete, ktorý nájdete spoločne s orientačnými cenami v nasledujúcich riadkoch, sme natrafili prostredníctvom webu wealthygorilla.com. V jednom z jeho článkov je uvedená táto desiatka:

10. Patek Philippe Ref. 1527

Orientačná cena: 4,7 miliónov EUR

Zaujímavosť: Tento model patriaci medzi najdrahšie hodinky na svete pozostáva z viac ako 20 rôznych cenných kameňov, pričom je vyrobený z 20-karátového ružového zlata.
Najlacnejší kúsok medzi najdrahšími hodinkami na svete - Hodinky Patek Philippe z ružového zlata
Zdroj: http://miyajitech.com/

9. Patek Philippe Ref. 1518 v prevedení nerezovej ocele

Orientačná cena: 9,1 miliónov EUR

Zaujímavosť: Tieto hodinky patriace do limitovanej štvordielnej edície jednej série sú vyrobené z prvotriednej nehrdzavejúcej ocele.

8. Paul Newman Rolex Daytona

Orientačná cena: 14,7 miliónov EUR

Zaujímavosť: Unikátne „Rolexky“ opradené menom legendárneho herca Paula Newmana, ktorý miloval motoristický šport (preto Daytona). Jeho manželka mu ich darovala, aby ocenila jeho vášeň.

Medzi fanúšikov hodiniek patril aj hollywoodsky herec Paul Newman. Unikátne hodinky Rolex Daytona s jeho menom patria medzi najdrahšie hodinky na svete

7. Jacob & Co. Billionaire Watch

Orientačná cena: 15 miliónov EUR

Zaujímavosť: Jedny z celosvetovo najdrahších hodiniek, Jacob & Co. Billionaire Watch, sú vyrobené z 260-karátového diamantu brúseného smaragdom.

6. Patek Philippe Henry Graves Supercomplication

Orientačná cena: 20 miliónov EUR

Zaujímavosť: Hodinky Patek Philippe Henry Graves boli skonštruované pre bohatého amerického bankára s menom Henry Graves. Nebeský graf na nich je založený na nočnej oblohe nad Henryho domom v New Yorku.

5. Chopard 201-Carat Watch

Orientačná cena: 20,8 miliónov EUR

Zaujímavosť: Nielen 163 karátov bielych a žltých diamantov, ale aj 15-karátový ružový diamant, 12-karátový modrý diamant a 11-karátový biely diamant zdobia hodinky Chopard 201-Carat Watches.

4. Jaeger-LeCoultre Joaillerie 101 Manchette

Orientačná cena: 21,7 miliónov EUR

Zaujímavosť: Hodinky Jaeger-LeCoultre Joaillerie 101 Manchette s 576 diamantmi boli darované kráľovnej Alžbete II. k jej 60. narodeninám.

3. Breguet Grande Complication Marie-Antoinette

Orientačná cena: 25 miliónov EUR

Zaujímavosť: Tieto prekrásne vreckové hodinky boli údajne objednané „ex láskou“ francúzskej kráľovnej Márie Antoinetty. Ich výroba vraj trvala neuveriteľných 40 rokov.

2. Graff Diamonds The Fascination

Orientačná cena: 33,4 miliónov EUR

Zaujímavosť: Unikátne hodinky Graff Diamonds The Fascination zaujmú 152,96 karátmi bielych diamantov a 38,13-karátovým odnímateľným diamantovým prsteňom.
Druhé najdrahšie hodinky na svete - Graff Diamonds The Fascination
Zdroj: https://www.forbes.com/

1. Najdrahšie hodinky na svete – Graff Diamonds Hallucination

Orientačná cena: 45,9 miliónov EUR

Zaujímavosť: Titulom „najdrahšie hodinky sveta“ sa pýšia hodinky Graff Diamonds Hallucination. V súvislosti s nimi stojí za zmienku najmä 110 karátov vzácnych farebných diamantov rôznych výbrusov a povrchových úprav a tiež jedinečný platinový náramok.
Unikátne hodinky so šialenou cenovkou. To sú najdrahšie hodinky na svete Graff Diamonds Hallucination
Zdroj: https://www.hushhush.com/

Záver

Tak, ktoré z desiatky najdrahších hodiniek na svete upútali vašu pozornosť najviac? Ťažko posúdiť, však? Každopádne, nejde o žiadne kúsky cenovo dostupných hodiniek z aktuálnej trhovej ponuky. Na druhej strane, musíme uznať, že ciferníky modelov Patek Philippe Ref. 1527, resp. Ref. 1518, nám do istej miery pripomenuli hodinky z edície Luna od značky Zeppelin. Možno práve s nimi na vašom zápästí sa môžete za prijateľnú cenu cítiť ako s najdrahšími hodinkami na svete.

Tip na záver: Pozrite si aj ďalšie najdrahšie hodinky na svete, resp. druhú desiatku.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.