6 TOP značiek švajčiarskych hodiniek

Pozreli sme sa na tie najikonickejšie švajčiarske hodinky
Zdieľaj
LinkedIn

Označenie „Swiss Made“, resp. vyrobené vo Švajčiarsku, nie je vo svete hodiniek len bezvýznamným slovným spojením. Práve naopak – takáto „nálepka“ na hodinkách je jednoznačnou zárukou kvality. Tieto slová môžu potvrdiť zástupcovia značiek ako IWC, Breitling, Omega, Rolex či cenovo dostupnejšie hodinky Tissot. Jednoducho, švajčiarske hodinky majú dlhodobú tradíciu, pričom sú často brané ako synonymum luxusu.

Obsah článku

TOP švajčiarske hodinky

História švajčiarskych hodiniek je taká bohatá, že vybrať len niekoľko značiek, ktoré ju tvoria, sa javí ako nesplniteľná úloha. Zoskupili sme však 6 značiek, ktoré vás rozhodne len tak neomrzia. Medzi headlinermi nasledujúcich riadkov nájdete nielen kvalitu a luxus, ale rovnako aj vyššie zmieňovanú cenovo dostupnejšiu kategóriu. Toto sú TOP švajčiarske hodinky.

Hodinky IWC

Príbeh hodiniek IWC začal písať svoje prvé riadky ešte v roku 1868. Odvtedy sa značka IWC vypracovala v očiach verejnosti na uznávanú spoločnosť, ktorá produkuje vysokokvalitné hodinky s dôrazom na najvyššie možné technické štandardy. Zaujímavosťou je, že v roku 1993 pribudli v jej portfóliu jedny z najkomplikovanejších náramkových hodiniek v celej histórii. Nesú označenie „Destriero Scafusia“. V súčasnosti nájdete v ponuke značky IWC elegantné, potápačské aj letecké hodinky, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou spoločnosti už od 30. rokov 20. storočia.

Kvalitné švajčiarske hodinky značky IWC - Schaffhausen
Zdroj: iwc.com

Švajčiarske hodinky Tissot

Prvé hodinky Tissot, konkrétne vreckové, uzreli svetlo sveta už v roku 1853. Bolo to vlastne v tom istom roku, kedy sa vo švajčiarskom Le Locle založila aj samotná spoločnosť. Postupom času sa značka Tissot vybudovala na jedného z najväčších priekopníkov hodinárskeho umenia na svete. V súčasnosti má reputáciu kvalitných a zároveň cenovo dostupných hodiniek, ktoré sú v mnohých prípadoch ladené do elegantno-športových tónov. Koniec koncov, veď hodinky Tissot sú celosvetovo známe aj kvôli sponzoringu mnohých športových podujatí.

Náš tip: Prečítajte si viac o švajčiarskych hodinkách Tissot, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť.

Švajčiarske hodinky Tissot sú celosvetovo uznávaným výrobcom náramkových hodiniek

Hodinky Breitling

V súvislosti s TOP hodinkami nemožno opomenúť ani legendárnu značku Breitling, ktorá bola založená v roku 1884. Jej repertoár je nabitý špičkovými chronografovými pilotkami, ktoré ocenia najmä praví hodinkoví fajnšmekri. Hodinky Breitling sú špecifické nielen excelentnými a špičkovými funkciami, ale zároveň aj jedinečným športovo ladeným lookom.

Švajčiarske hodinky inšpirované letectvom - značka Breitling
Zdroj: authenticwatches.com

Hodinky Omega

Už len skutočnosť, že ide o oficiálneho partnera NASA, naznačuje určitú výnimočnosť. A naozaj je tomu tak. Hodinky Omega totižto patria medzi to najluxusnejšie, čo môžete vo svete hodiniek nájsť. Bodaj by aj nie, keď hovoríme o náramkových hodinkách, ktoré sa ako prvé pozreli na Mesiac. Vo všeobecnosti môžeme konštatovať, že pre značku Omega je charakteristická produkcia kvalitných, luxusných a športovo-elegantných hodiniek, ktoré spĺňajú tie najprísnejšie technické parametre.

Špičkové hodinky značky Omega z kolekcie Seamaster
Zdroj: omegawatches.com

Hodinky Rolex

Podobne ako spoločnosť Omega, aj značka Rolex ponúka svetu jedny z najkvalitnejších a zároveň najluxusnejších náramkových hodiniek. Za globálnym úspechom tejto ženevskej spoločnosti stojí nielen výroba mimoriadne prepracovaných kúskov, ale taktiež fantastický marketing. Jeho príkladom je snáď nespočetné spomínanie hodiniek Rolex v rôznych filmoch a seriáloch. Každopádne, skvelé PR nie je v tomto prípade žiadnou zásterkou kvalitných švajčiarskych hodiniek.

Jedny z najluxusnejších hodiniek na svete - švajčiarske hodinky Rolex
Zdroj: diamondsourcenyc.com

Švajčiarske Hodinky TAG Heuer

V rámci zoznamu TOP švajčiarskych hodiniek nesmieme vynechať ani značku TAG Heuer. Jej sídlom je mesto La Chaux-de-Fonds, v ktorom odštartovala aj cesta hodiniek Festina. Spoločnosť TAG Heuer síce vyrába výborne vyzerajúce elegantné hodinky, no jej hlavnou doménou je produkcia športových kúskov. Túto skutočnosť len potvrdzujú spletité cestičky s motošportom, ako je tomu aj pri hodinkách Tissot. V prípade značky TAG Heuer však ide o partnerstvo s kráľovnou motoristického športu – F1.

Tip na záver: Pozrite sa aj na ďalšie značky, ktoré produkujú najlepšie švajčiarske hodinky.
Hodinky TAG Heuer - synonymum kvality a luxusu
Zdroj: tagheuer.com

+ BONUS: Ďalšie populárne švajčiarske hodinky

6 TOP značiek švajčiarskych hodiniek sme si síce rozobrali v predošlých riadkoch, no „krajina helvétskeho kríža“ má aj odhliadnuc od nich stále čo ponúknuť. Áno, hodinárska veľmoc priniesla svetu aj ďalšie populárne hodinky, ktoré si popri zmieňovanej šestici zaslúžia nemalú dávku pozornosti. Skvelým príkladom je legendárne zoskupenie The Holy Trinity. Každopádne, toto sú niektoré zo švajčiarskych značiek, ktoré jednoznačne stoja za zmienku:

Hodinky Vacheron Constantin

Azda najväčšou zaujímavosťou, ktorá sprevádza tohto člena „Svätej trojice hodiniek“, je skutočnosť, že ide o vôbec celosvetovo najstaršieho hodinkového výrobcu. Spoločnosť Vacheron Constantin bola založená v roku 1755, no jej počiatky siahajú až hlboko do 16. storočia, kedy sa v Ženeve objavil kvalifikovaný remeselník Jean-Marc Vacheron.

Na jeho inovátorské počiny po rokoch nadviazal jeho vnuk Jaques-Barthelemy, ktorý v spolupráci so svojím obchodným partnerom Françoisom Constantinom priviedol švajčiarske hodinky Vacheron Constantin takpovediac do novej žiarivej éry.

Toto sú luxusné švajčiarske hodinky Vacheron Constantin

Hodinky Patek Philippe

Akýmsi predskokanom ďalšieho ikonického člena „The Holy Trinity“, švajčiarskych hodiniek Patek Philippe, bola spoločnosť Patek, Czapek et Cie. Ešte v roku 1839 ju založili Antoine Norbert de Patek a Francois Czapek. Prvý z dvojice však zhruba o 5 rokov natrafil na technologického priekopníka Jeana Adriena Philippa, s ktorým začali svetu ponúkať unikátne švajčiarske hodinky Patek Philippe.

Ako vznikajú luxusné švajčiarske hodinky Patek Philippe? Prezradí vám to toto video:

Hodinky Audemars Piguet

No a takzvanú „Veľkú trojku hodiniek“ nám uzatvárajú švajčiarske hodinky Audemars Piguet. Táto renomovaná firma sa už od svojich počiatkov zameriaval viac na kvalitu ako kvantitu. Založená bola v roku 1875, pričom o jej zrod sa postarali Jules Louis Audemars a Edward Auguste Piguet. Je nutné podotknúť, že jedným z hlavných cieľov spoločnosti Audemars Piguet bolo konštruovanie komplikovaných hodinkových strojčekov, v ktorých kládli nemalý dôraz na finalizáciu.

Synonymum luxusu - hodinky Audemars Piguet

Hodinky Zenith

Švajčiarske hodinky Zenith, ktoré spadajú pod Watches & Jewelry division, uzreli svetlo sveta  v roku 1865. Za ich zrodom stál vizionársky hodinár Georges Favre-Jacot. Základy spoločnosti postavil v Le Locle – na mieste, kde sídli celá spoločnosť aj v súčasnosti. Hodinky Zenith sa od svojich počiatkov vyznačovali nesmiernou presnosťou. Dnes patria medzi celosvetovo uznávané kúsky, ktoré pôsobia vo viac ako 50 krajinách. Na popularite im pridáva aj skutočnosť, že disponujú vlastnými originálnymi strojčekmi, ktoré si spoločnosť Zenith sama vyrába.

Zaujímavosť: O unikátnosti a renomovanosti hodiniek Zenith svedčí aj udalosť z roku 2012. Hodinky Zenith v tom čase sprevádzali Felixa Baumgartnera pri jeho historickom zoskoku.

Švajčiarske hodinky značky Zenith s typickým hranatým dizajnom
Zdroj: https://www.thewatchcompany.com/

Hodinky Jaeger-LeCoultre

Ďalšou populárnou značkou švajčiarskych hodiniek je spoločnosť Jaeger-LeCoultre, ktorá bola založená v roku 1833. Dnes je stopercentnou dcérskou spoločnosťou švajčiarskej luxusnej skupiny Richemont. Vo všeobecnosti je považovaná za mimoriadne špičkovú značku, o čom svedčia aj jedinečné technologické prvenstvá. Skvelým príkladom je najmenší hodinkový strojček na svete. Okrem toho však za zmienku stoja aj jedny z vôbec najkomplikovanejších hodiniek na svete – Grande Complication.

Jedna z najluxusnejších hodinárskych značiek - švajčiarske hodinky Jaeger-LeCoultre

Švajčiarske hodinky Breguet

No a zoznam TOP značiek švajčiarskych hodiniek veľkolepo ukončujú švajčiarske hodinky Breguet. Prečo veľkolepo? Spoločnosť Breguet so sídlom v L’Abbaye vo Švajčiarsku sa totižto radí medzi celosvetovo najstaršie hodinárske značky. Jej zrod siaha ešte do roku 1775, kedy ju v Paríži založil Abraham-Louis Breguet. V súčasnosti je od roku 1999 dcérskou spoločnosťou švajčiarskej skupiny Swatch. Švajčiarske hodinky Breguet držia mnoho rekordov, pričom sa zaslúžili o viaceré technologické inovácie. Niet preto divu, že ich v minulosti nosili aj také historické postavy, ako napríklad kráľ Juraj III. či kráľovná Viktória.

Zaujímavosť: Mimochodom, švajčiarske hodinky Breguet si našli svoje miesto aj medzi najdrahšími hodinkami na svete, ktorých rebríček sme zoskupili v samostatnom článku.

Značka Breguet a jej hodinky, ktoré patria medzi najdrahšie na svete
Zdroj: https://monochrome-watches.com/

Prečo si vybrať švajčiarske hodinky?

Možno ste sa už niekedy zamýšľali nad tým, prečo si vybrať švajčiarske hodinky. Veď na trhu je tak veľa značiek, ktoré ponúkajú podstatne lacnejšie modely. Je to však história, remeslo, kvalita, luxus a hodnota, čo robí zo švajčiarskych hodiniek jedinečné kúsky. Prečo si teda vybrať švajčiarske hodinky?

  • Majú bohatú hodinkovú históriu
  • Predstavujú jedinečné majstrovské remeslo
  • Sú zárukou kvality
  • Vyznačujú sa luxusnými črtami
  • Charakterizuje ich vysoká pridaná hodnota

Majú bohatú hodinkovú históriu

Jedným z najpádnejších dôvodov, prečo si vybrať švajčiarske hodinky, je ich bohatá história. Keď totižto nosíte na zápästí švajčiarske hodinky, nosíte so sebou aj stovky rokov skvelej hodinárskej tradície.

Predstavujú jedinečné majstrovské remeslo

Samozrejme, spracovanie švajčiarskych hodiniek sa odvíja od konkrétnej značky. Vo všeobecnosti však platí, že švajčiarske hodinky predstavujú jedinečné majstrovské remeslo. Ich výrobcovia sú totiž známi filozofiou neustáleho zdokonaľovania sa.

Sú zárukou kvality

Hodinky s nálepkou „Swiss made“ sú vo svete zárukou kvality. Švajčiarsky hodinársky priemysel stanovil kvalitatívne požiadavky na hodinky veľmi vysoko už roky dozadu. No a výrobcovia hodiniek sa ich snažia dodržiavať aj v súčasnosti.

Vyznačujú sa luxusnými črtami

Hodinky s nálepkou „Swiss made“ sú vo svete zárukou kvality. Švajčiarsky hodinársky priemysel stanovil kvalitatívne požiadavky na hodinky veľmi vysoko už roky dozadu. No a výrobcovia hodiniek sa ich snažia dodržiavať aj v súčasnosti.

Charakterizuje ich vysoká pridaná hodnota

Keď sa obhliadnete za 4 predošlými dôvodmi, ihneď pochopíte, že pre švajčiarske hodinky je charakteristická ich vysoká pridaná hodnota. Hodnotu ako takú si totiž zachovávajú aj postupom plynúceho času.

Tip na záver: Cenovo dostupné švajčiarske hodinky pre každého

Jedným z najpádnejších dôvodov, prečo si vybrať švajčiarske hodinky, je ich bohatá história. Keď totižto nosíte na zápästí švajčiarske hodinky, nosíte so sebou aj stovky rokov skvelej hodinárskej tradície.

Švajčiarske hodinky Victorinox 241695

Švajčiarske hodinky Victorinox

Spoločnosť Victorinox je očami širokej verejnosti vnímaná najmä ako značka, ktorá sa venuje výrobe švajčiarskych nožíkov. Koniec koncov, je vôbec najväčším výrobcom vreckových nožíkov na svete. A okrem toho je aj jediným dodávateľom viacúčelových nožov pre švajčiarsku armádu. Vo svojom portfóliu však ukrýva aj ďalšie zaujímavé produkty, medzi ktoré patria napríklad švajčiarske hodinky Victorinox. Tie vynikajú nielen štandardnou švajčiarskou kvalitou, ale takisto svojou trvácnosťou a odolnosťou aj v náročných podmienkach.

Pánske hodinky Swiss Military Hanowa

Švajčiarske hodinky Swiss Military Hanowa

Švajčiarske hodinky Swiss Military Hanowa sa vyznačujú športovo-elegantným duchom. Značku s rovnomenným názvom založil ešte v roku 1963 Hans Noll. Dnes sú náramkové hodinky tejto spoločnosti populárne aj medzi pánmi, aj medzi dámami. Vo väčšine prípadov si udržiavajú vojenský dizajn.

Certina C032.407.11.051.10

Švajčiarske hodinky Certina

Hodinky Certina si udržiavajú celosvetovú popularitu najmä kvôli svojej precíznosti a spoľahlivosti. Za zmienku však rozhodne stojí aj ich športový charakter, ktorý oceňujú najmä prívrženci aktívneho životného štýlu. Spoločnosť Certina si počas svojej dlhej histórie, ktorá presahuje 130 rokov, zabezpečila významné postavenie na medzinárodnom trhu.

Tak, ako sa rozhodnete? Dáte šancu niektorým zo značiek, ktoré sme pre vás vytipovali? Rozhodnete sa pre cenovo dostupné švajčiarske hodinky? Pokiaľ tak predsa len učiníte, určite nepochybíte. Hodinky so švajčiarskym rukopisom sú totižto zárukou kvality a dlhovekosti. Prajeme vám šťastnú ruku pri výbere!

Titulná fotka: pixabay.com

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.