6 TOP značiek švajčiarskych hodiniek

Pozreli sme sa na tie najikonickejšie švajčiarske hodinky
Share on facebook
Zdieľaj
Share on linkedin
LinkedIn

Označenie „Swiss Made“, resp. vyrobené vo Švajčiarsku, nie je vo svete hodiniek len bezvýznamným slovným spojením. Práve naopak – takáto „nálepka“ na hodinkách je jednoznačnou zárukou kvality. Tieto slová môžu potvrdiť zástupcovia značiek ako IWC, Breitling, Omega, Rolex či cenovo dostupnejšie hodinky Tissot. Jednoducho, švajčiarske hodinky majú dlhodobú tradíciu, pričom sú často brané ako synonymum luxusu.

Obsah článku

TOP švajčiarske hodinky

História švajčiarskych hodiniek je taká bohatá, že vybrať len niekoľko značiek, ktoré ju tvoria, sa javí ako nesplniteľná úloha. Zoskupili sme však 6 značiek, ktoré vás rozhodne len tak neomrzia. Medzi headlinermi nasledujúcich riadkov nájdete nielen kvalitu a luxus, ale rovnako aj vyššie zmieňovanú cenovo dostupnejšiu kategóriu. Toto sú TOP švajčiarske hodinky.

Hodinky IWC

Príbeh hodiniek IWC začal písať svoje prvé riadky ešte v roku 1868. Odvtedy sa značka IWC vypracovala v očiach verejnosti na uznávanú spoločnosť, ktorá produkuje vysokokvalitné hodinky s dôrazom na najvyššie možné technické štandardy. Zaujímavosťou je, že v roku 1993 pribudli v jej portfóliu jedny z najkomplikovanejších náramkových hodiniek v celej histórii. Nesú označenie „Destriero Scafusia“. V súčasnosti nájdete v ponuke značky IWC elegantné, potápačské aj letecké hodinky, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou spoločnosti už od 30. rokov 20. storočia.

Kvalitné švajčiarske hodinky značky IWC - Schaffhausen

Zdroj: iwc.com

Švajčiarske hodinky Tissot

Prvé hodinky Tissot, konkrétne vreckové, uzreli svetlo sveta už v roku 1853. Bolo to vlastne v tom istom roku, kedy sa vo švajčiarskom Le Locle založila aj samotná spoločnosť. Postupom času sa značka Tissot vybudovala na jedného z najväčších priekopníkov hodinárskeho umenia na svete. V súčasnosti má reputáciu kvalitných a zároveň cenovo dostupných hodiniek, ktoré sú v mnohých prípadoch ladené do elegantno-športových tónov. Koniec koncov, veď hodinky Tissot sú celosvetovo známe aj kvôli sponzoringu mnohých športových podujatí.

Náš tip: Prečítajte si viac o švajčiarskych hodinkách Tissot, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť.

Švajčiarske hodinky Tissot sú celosvetovo uznávaným výrobcom náramkových hodiniek

Hodinky Breitling

V súvislosti s TOP hodinkami nemožno opomenúť ani legendárnu značku Breitling, ktorá bola založená v roku 1884. Jej repertoár je nabitý špičkovými chronografovými pilotkami, ktoré ocenia najmä praví hodinkoví fajnšmekri. Hodinky Breitling sú špecifické nielen excelentnými a špičkovými funkciami, ale zároveň aj jedinečným športovo ladeným lookom.

Švajčiarske hodinky inšpirované letectvom - značka Breitling

Zdroj: authenticwatches.com

Hodinky Omega

Už len skutočnosť, že ide o oficiálneho partnera NASA, naznačuje určitú výnimočnosť. A naozaj je tomu tak. Hodinky Omega totižto patria medzi to najluxusnejšie, čo môžete vo svete hodiniek nájsť. Bodaj by aj nie, keď hovoríme o náramkových hodinkách, ktoré sa ako prvé pozreli na Mesiac. Vo všeobecnosti môžeme konštatovať, že pre značku Omega je charakteristická produkcia kvalitných, luxusných a športovo-elegantných hodiniek, ktoré spĺňajú tie najprísnejšie technické parametre.

Špičkové hodinky značky Omega z kolekcie Seamaster

Zdroj: omegawatches.com

Hodinky Rolex

Podobne ako spoločnosť Omega, aj značka Rolex ponúka svetu jedny z najkvalitnejších a zároveň najluxusnejších náramkových hodiniek. Za globálnym úspechom tejto ženevskej spoločnosti stojí nielen výroba mimoriadne prepracovaných kúskov, ale taktiež fantastický marketing. Jeho príkladom je snáď nespočetné spomínanie hodiniek Rolex v rôznych filmoch a seriáloch. Každopádne, skvelé PR nie je v tomto prípade žiadnou zásterkou kvalitných švajčiarskych hodiniek.

Jedny z najluxusnejších hodiniek na svete - švajčiarske hodinky Rolex

Zdroj: diamondsourcenyc.com

Švajčiarske Hodinky TAG Heuer

V rámci zoznamu TOP švajčiarskych hodiniek nesmieme vynechať ani značku TAG Heuer. Jej sídlom je mesto La Chaux-de-Fonds, v ktorom odštartovala aj cesta hodiniek Festina. Spoločnosť TAG Heuer síce vyrába výborne vyzerajúce elegantné hodinky, no jej hlavnou doménou je produkcia športových kúskov. Túto skutočnosť len potvrdzujú spletité cestičky s motošportom, ako je tomu aj pri hodinkách Tissot. V prípade značky TAG Heuer však ide o partnerstvo s kráľovnou motoristického športu – F1.

Tip na záver: Pozrite sa aj na ďalšie značky, ktoré produkujú najlepšie švajčiarske hodinky.
Hodinky TAG Heuer - synonymum kvality a luxusu

Zdroj: tagheuer.com

Titulná fotka: pixabay.com

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Share on facebook
Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Scroll to Top