Vybrali sme spoľahlivé vojenské hodinky, ktoré vás nesklamú

Vojenské hodinky Luminox a Casio Mudmaster
Zdieľaj
LinkedIn

Slovné spojenie „vojenské hodinky“ nie je v hodinkovom priemysle žiadnou neznámou. Takzvané „army hodinky“ totižto dnes nájdete v ponukách mnohých značiek, ktorí sa venujú aj výrobe podstatne elegantnejších kúskov. My sme vybrali do nášho článku také vojenské hodinky, ktoré vás svojou spoľahlivosťou rozhodne nesklamú. A mimochodom, viete, čo je pre ne charakteristické?

Obsah článku

Čo je charakteristické pre vojenské hodinky?

Tak ako letecké hodinky, aj tie vojenské majú svoje charakteristické vlastnosti. Týkajú sa ako vizuálnej, tak i funkčnej stránky.

Tmavé farby a zemité odtiene

Z vizuálneho hľadiska sú pre vojenské hodinky charakteristické tmavé farby a zemité odtiene, prípadne maskáčové prevedenia. V mnohých prípadoch dominuje čierna a zelená farba. Spoľahlivé taktické hodinky by totižto nemali svojho majiteľa demaskovať pri akcii.

Ľahká čitateľnosť a podsvietenie či osvetlenie

Čo sa týka funkčnej stránky, absolútnou samozrejmosťou vojenských hodiniek by mal byť nejaký spôsob podsvietenia či osvetlenia. Army hodinky musia byť ľahko čitateľné aj v noci. A keď už spomíname čitateľnosť, platí to, čo je zásadou aj v prípade leteckých hodiniek – všeobecne ľahko čitateľné časové údaje.

Vysoká odolnosť a dôležité funkcie

Ďalšiu požiadavku na takzvané taktické hodinky predstavujú funkcie využiteľné v teréne spolu s vysokou odolnosťou voči poškodeniu. Za zmienku stojí napríklad:

 • vodotesnosť
 • otrasuvzdornosť
 • prachuvzdornosť
 • odolné sklíčko
 • kompas
 • stopky
 • duálny čas
 • svetový čas
 • teplomer
 • tlakomer
 • výškomer
 • alarm

Praktický remienok

No a nezabúdajme ani na remienok, resp. náramok, ktorý musí vydržať poriadnu záťaž. Kožený je síce elegantný a príjemný na dotyk, no do akcie ho príliš neodporúčame. Pravidelný kontakt s vodou a potom, prípadne cudzími predmetmi, sa na ňom totižto postupom času dozaista odzrkadlí. Žeby teda nerezové náramky? Ani s tými by vojenské hodinky u svojich nadšencov pravdepodobne nepochodili. Sú priveľmi pevné a chladné, čo je pri pohybových aktivitách výrazným mínusom.

Naopak, dobrou voľbou môže byť textil, guma, silikón či plast. Teda materiály, ktoré sú odolné a vydržia aj veľkú záťaž s pravidelným kontaktom s vodou, potom a cudzími predmetmi. Nie nadarmo nájdete takéto remienky aj na tých najlepších army hodinkách.

Army hodinky, ktoré vás nesklamú

Áno, aj také gigantické japonské značky, akými sú Casio a Citizen, majú vo svojom portfóliu kvalitné hodinky, ktoré môžu spoľahlivo poslúžiť nielen vojakom, ale aj športovým nadšencom. Týmito spoločnosťami však rozhodne nekončíme.

Vojenské hodinky G-Shock G-Classic

Produktové označenie: GA-100CF-1A9ER

+ plastový remienok
+ alarm
+ osvetlenie
+ otrasuvzdornosť
+ stopky
+ svetový čas

ojenské hodinky Casio G-Shock s maskáčovým ciferníkom

Vojenské hodinky s kompasom: Citizen Promaster Land

Produktové označenie: BN4021-02E

+ vojenské hodinky s kompasom
+ titánové puzdro
+ gumový remienok
+ luminiscenčné ručičky
+ výškomer
Masívne vojenské hodinky Citizen z edície Promaster Land

Vojenské hodinky Casio G-Shock Mudmaster

Produktové označenie: GWG-1000DC-1A5ER

+ vojenské hodinky s kompasom
+ nerezovo-plastové puzdro
+ plastový remienok
+ alarm
+ barometer
+ svetový čas
+ osvetlenie
+ stopky
+ teplomer
+ výškomer

Vojenské hodinky Luminox

Produktové označenie: XS.3581.BO

+ karbónové puzdro
+ gumový remienok
+ luminiscenčné ručičky
+ stopky

Vojenské hodinky Swiss Military Hanowa Patrol Chrono

Produktové označenie: 06-4305.04.007.06

+ oceľové puzdro s PVD povrchom
+ silikónový remienok
+ zafírové sklíčko
+ luminiscenčné ručičky
+ stopky

Ktoré taktické hodinky si vybrať?

Keďže zle by sme vám určite neradili, ktorýkoľvek zástupca z našej pätice vojenských hodiniek bude určite dobrou voľbou. Osobne sa však prikláňame k vojenským hodinkám Luminox. Vo všeobecnosti ide o kvalitné hodinky, ktoré sa tešia mimoriadnej obľube medzi profíkmi. A okrem toho predstavujú akúsi zlatú strednú cestu aj čo sa ceny týka. Na druhej strane, zaujali nás aj vojenské hodinky Swiss Military Hanowa. Konečné rozhodnutie preto necháme na vás.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.