Najlepšie japonské hodinky? Toto sú TOP 4 značky!

Japonské hodinky? Jednoznačne značka Casio!
Zdieľaj
LinkedIn

Pri pomyslení na „kvalitu“ sa naša myseľ ihneď poberie za švajčiarskymi hodinkami. Keď sa ale povie „história“, prídu nám na um japonské hodinky. Nie, že by hodinárske spoločnosti z iných krajín neboli opradené zaujímavou a bohatou históriou, no tie japonské značky majú takpovediac špecifický nádych. Teda, aspoň z nášho pohľadu. Prečo? Po technologickej stránke sa totižto zaslúžili o mnoho prvenstiev, pričom ich sprevádza príznačná japonská tradícia.

Obsah článku

TOP japonské hodinky značiek s bohatou históriou

Dá sa povedať, že z historického hľadiska kraľuje japonským hodinárskym spoločnostiam značka Seiko. Tá je však veľmi poctivo nasledovaná ďalšími hodinkovými velikánmi, ktorých počiatky siahajú nielen hlboko do minulého storočia, ale dokonca ešte hlbšie. Vybrali sme preto 4 japonské značky, ktoré robia podľa nášho názoru najlepšie japonské hodinky.

Japonské hodinky Seiko

Počiatky japonskej značky Seiko: 1881/1924

Japonská značka Seiko datuje svoje počiatky ešte do roku 1881. V tých časoch však vystupovala pod názvom Seikōsha. Dialo sa tak konkrétne do roku 1923, kedy zničilo jej továreň veľké zemetrasenie v Kantó. Mladý podnikateľ Kintaro Hattori, ktorý stál za jej vznikom, sa však nevzdal a už o rok neskôr pokračoval naplno v plnení svojho sna. Avšak, tento raz už pod názvom Seiko. No a zvyšok sú prvenstvá za prvenstvami. Za zmienku stojí predovšetkým rok 1969, kedy uzreli svetlo sveta prvé batériové, resp. quartzové hodinky na svete. Ak vás zaujímajú aj ďalšie prvenstvá, prečítajte si o tejto japonskej značke hodiniek viac.

Legendárna značka japonských hodiniek - Seiko

Japonské hodinky Citizen

Počiatky japonskej značky Citizen: 1918

Keď sa preberajú najlepšie japonské hodinky, nemôžeme vynechať ani značku Citizen, ktorej portfólio je plné kvalitných kúskov – ako pre dámy, tak pre pánov. O spoločnosti Citizen by sme povedali asi toľko, že produkuje vo všeobecnosti elegantno-športové hodinky. Samozrejme, záleží to však od konkrétneho modelu. Každopádne, značka Citizen je mimoriadne populárna aj kvôli svojmu autorizovanému solárnemu pohonu Eco-Drive. A keď k nemu pridáte odolné zafírové sklíčka a rôzne extra funkcie, dostanete skutočne skvelé hodinky.

Medzi priekopníkov solárneho pohonu hodiniek patria japonské hodinky Citizen

Japonské hodinky Casio

Počiatky japonskej značky Casio: 1946

Ďalší japonský gigant – nič viac, nič menej. Japonské hodinky Casio sú fantastické v mnohých ohľadoch. Väčšina z nich je mimoriadne odolná a viaceré sa vyznačujú prívetivou cenovkou, ktorá by vás nemusela zruinovať. V ponuke značky Casio nájdete predovšetkým športovejšie kúsky, no natrafiť môžete aj na nesmierne žiadané retro modely. No a v súvislosti so spoločnosťou Casio nám nedá nespomenúť aj rok 1974, kedy táto japonská značka predstavila svetu prvé digitálky na svete (Casiotron). Za pozornosť určite stoja legendárne modely z edície Casio G-Shock či športovo elegantné kúsky z edície Casio Edifice.

Najznámejšie japonské hodinky? Určite Casio!

Japonské hodinky Orient

Počiatky japonskej značky Orient: 1901/1950

Súčasťou veľkej štvorky japonských hodiniek je aj značka Orient. Založená bola síce „až“ v roku 1950, no jej počiatky súvisiace s tokijským obchodom Yoshida Watch Shop siahajú ešte do roku 1901. V súčasnosti je vlastnená spoločnosťou Seiko Group.

Ktoré pánske hodinky na solárny pohon si vybrať?

To záleží od toho, čo vlastne hľadáte. Pokiaľ máte záujem o odolné kúsky so športovým nádychom, správnou voľbou bude dozaista značka Casio. V prípade, že chcete kvalitné potápačské alebo elegantno-športové hodinky, pozrite si ponuku značky Citizen. No a keď náhodou hľadáte niečo, čo nebude pôsobiť ani len trošku tuctovo, choďte do hodiniek Orient. A aby sme nezabudli, pokiaľ máte záujem o hodinky so skutočne bohatou históriou, tak vaše požiadavky určite naplní japonská značka hodiniek Seiko. Na záver však musíme dodať, že všetky nami spomínané spoločnosti vyrábajú také japonské hodinky, ktoré spĺňajú všetky predpoklady na to, aby z vás urobili toho najspokojnejšieho zákazníka.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.