Top 9: Zaujímavé modely Casio G-Shock

Hľadáte ideálny model z edície Casio G-Shock? Inšpirujte sa našim výberom.
Zdieľaj
LinkedIn

Hodinky z edície Casio G-Shock nie je asi treba zvlášť predstavovať. Kto by ich však predsa len nepoznal (čo je značne nepravdepodobné), ide o hodinky populárnej japonskej značky Casio, ktoré sa vyznačujú vysokou odolnosťou voči pádom, vibráciám a mechanickému poškodeniu. Priamym odkazom na vysokú odolnosť hodiniek je aj ich samotný názov, ktorý je skratkou od slov Gravitational Shock.

Hodinky sprevádza typický dizajn, ktorého hlavným znakmi sú masívne púzdra, zabezpečujúce hodinkám vysokú odolnosť voči pádom. Za zmienku stojí aj široká škála použitých farieb – od červenej a bielej, až po netradičné zlaté, maskáčové a rôzne iné pestrofarebné vyhotovenia, ktoré sú súčasťou najrôznejších limitovaných kolekcií.

Obsah článku

Z histórie edície Casio G-Shock

G-Shocky, ako bývajú modely z tejto edície ľudovo nazývané, zdobia zápästia už takmer 40 rokov. Prvé hodinky s týmto označením boli uvedené na trh v roku 1983. Pohnútka, ktorá viedla až k ich vzniku, je skutočne úsmevná. Ich vynálezca, japonský konštruktér Kikuo Ibe, jedného dňa dostal hodinky od svojho otca. Na tom by nebolo nič neobvyklé, keby mu tieto hodinky nešťastnou náhodou nespadli a nerozbili sa. 

Ibe chcel takýmto situáciám zamedziť a tak si stanovil jasný cieľ – vytvoriť hodinky, ktoré dokážu odolávať pádom a nežiaducim otrasom. Jeho nároky na odolné hodinky, však neskončili len pri “imunite” voči pádom. Jeho víziou bolo vytvoriť hodinky, ktoré by dokázali prežiť pád z 10 metrovej výšky, ich batéria by mala odolnosť 10 rokov a odolali by tlaku 10 BAR. Výsledok tejto snahy asi už poznáte a možno aj vaše zápästie zdobí jeden z modelov z tejto legendárnej edície hodiniek.
Casio G-Shock logo

Hľadáte Casio G-Shock za najlepšie ceny?

Vyberáme obľúbené modely z edície Casio G-Shock

Späť k téme tohto článku. Jeho cieľom bolo nájsť zaujímavé modely z edície Casio G-Shock. Splniť tento cieľ však nebolo také jednoduché, ako by sa mohlo zdať. Na trhu je totižto dostupných toľko rôznych modelov a “podedícií” Casio G-Shock, že ak by sme chceli zosumarizovať iba tie najväčšie hviezdy, tento článok by vydal na niekoľko strán. Do nášho výberu sme tak vybrali modely, ktoré patria k tým najpredávanejším a zároveň sme ho doplnili o kúsky, ktoré nás zaujali a určite by si zaslúžili aj vašu pozornosť.

Casio G-Shock GA-110

Jednotkou na našom zozname sú hodinky z rady GA-110, pričom ich prvenstvo nie je len vecou náhody. Tipujete správne, práve táto rada je tou najpredávanejšou z modelovej edície Casio G-Shock. Hodinky boli na trh uvedené už v roku 2010 a za ich vznikom stojí talentovaný dizajnér Ryosuke Moriai. Ich typickým znakom je výrazný futuristický ciferník, ktorý býva osadený v lesklých, ale aj matných púzdrach. 

Ide skutočne o dizajnový kúsok hodiniek a prvenstvo v ich predajnosti je naozaj zaslúžené. Nás zaujalo obzvlášť prevedenie s označením GA-110GB-1AER, ktoré kombinuje zlatý ciferník a čierne lesklé púzdro. Čo sa výbavy týka, samozrejmosťou je vodeodolnosť 200m, alarm, stopky či svetový čas.

Ryosuke Moriai - dizajnér hodiniek Casio G-Shock z edície GA-110

Casio G-Shock GA-100

Dvojku z nášho zoznamu zaraďujeme taktiež k tým najväčším bestsellerom, ktoré značka ponúka. Hodinky Casio G-Shock z rady GA-100 sú na trhu už vyše 10 rokov a za tento čas si vydobili svoje nezameniteľné postavenie na trhu s odolnými hodinkami. Niet sa čomu diviť, ich dizajn je aj napriek ich veku stále nadčasový a cenovka vskutku prijateľná.

Hodinky z tejto edície sme si dokonca tak obľúbili, že sme im venovali vlastnú recenziu. Napriek zopár nedostatkom, napríklad v podobe slabého osvetlenia displeja, môžeme tieto hodinky označiť ako veľmi vydarený kúsok. Značka ponúka širokú škálu farebných prevedení tohto modelu. Nechýbajú tak prevedenia v čiernej, červenej, modrej či bielej, ako aj menej tradičné modely vo výraznej žltej a maskáčovej.

Žlté hodinky Casio G-Shock z edície GA-100

Casio G-Shock GA-140

Prvé dva modely, ktoré sme zaradili do nášho výberu, patrili k jednoznačným bestsellerom značky. Modely z edície Casio G-Shock GA-140 sa síce týmto titulom pýšiť nemôže, do nášho výberu však rozhodne patrí. Hodinky z edície GA-140 prišli na trh v roku 2019, môžeme ich teda považovať za jedny z najnovších edícií z modelovej rady G-Shock. Značka si pri nich opäť trochu zaexperimentovala s farebnými odtieňmi. Typickým znakom tejto modelovej rady sú púzdra v najrozličnejších matných odtieňoch, ktoré sú doplnené rozličnými kontrastnými farbami nápisov, či ukazovateľov na ciferníku. 

Hodinky nie sú ochudobnené ani o zaujímavé funkcie, ako napríklad večný kalendár či ukazovateľ dní v týždni. Vybrať a odporúčať len jeden model zo širokej škály hodiniek z tejto edície bolo skutočne ťažké, vybrali sme však čierny matný variant s označením GA-140-1A4ER, ktorý je zdobený doplnkovými kontrastnými farbami.

Hodinky Casio G-Shock z edície GA-140 si vás získajú svojimi farbami

Casio G-Shock GA-2000 Carbon Core Guard

Modelovej edícii Casio G-Shock s podtitulom GA-2000 Carbon Core Guard predpovedáme sľubnú budúcnosť. Táto edícia nás natoľko zaujala, že sme ju zaradili aj do nášho výberu TOP pánskych hodiniek na rok 2021. Prečo tomu tak je? Dôvodov je hneď niekoľko: 

  • ide o jeden z najmladších modelových radov z edície G-Shock. Ako uvádzajú oficiálne zdroje zo stránky Casio, hodinky prišli na trh v marci roku 2019.
  • majú neopozeraný a veľmi pekný dizajn
  • púzdro hodiniek je vyrobené s použitím karbónových vlákien
  • v cenovej kategórii odolných hodiniek v hodnote cca 100 € ide o bezkonkurenčný model
Ako vidíte, dôvodov, prečo sme sa rozhodli hodinky do nášho výberu zaradiť, je hneď niekoľko. Tou najväčšou devízou hodiniek je však rozhodne to, čo od nich v rámci ich ceny dostanete. Príjemným bonusom sú taktiež svieže farebné kombinácie, vrátane zaujímavých maskáčových ciferníkov.
Casio G-Shock GA-2000 Carbon Core Guard patria k tým najvymakanejším cenovo dostupným modelom značky

Vedeli ste, že hodinky Casio G-Shock sú schválené Národným úradom pre letectvo a vesmír (NASA) na použitie vo vesmíre? Čítate správne, niektoré modely z tejto edície sa skutočne na tento exkluzívny zoznam vhodných modelov zaradili. Zaslúžene im tak patrí miesto medzi takými legendami, akými sú napríklad hodinky Timex Ironman či Omega Speedmaster Skywalker X-33.

Casio G-Shock GA-400

Teraz však späť na zem. V našom výbere zaujímavých modelov pokračujeme, konkrétne s modelmi z edície Casio G-Shock GA-400. Tento 5 rokov starý model (na trh boli uvedené v júni 2016), zaujme už na prvý pohľad. Postará sa o to doslova gigantická korunka, ktorá je hlavným poznávacím znamením tejto rady.

Hodinky čerpali svoju dizajnovú inšpiráciu u svojich predchodcov. Zbadať tak možno podobné púzdro ako pri edícii GA-100, ale aj ciferník, ktorého displeje pripomínajú tie z modelovej rady GA-110. Vizuálnu podobnosť s inými modelovými radami však nemôžeme značke vyčítať. Predsalen, načo vymýšľať niečo nové, keď sa dá to staré zlepšiť? Čo sa funkcií týka, budúci majitelia ocenia vodotesnosť 200m, stopky, kalendár alebo svetový čas.

Casio G-Shock Basic GA-400-1BER s výraznou korunkou

Casio G-Shock AWG-M100B-2AER

Prvý z modelov nášho výberu, ktorý nenesie typické písmenká “GA” v označení modelovej rady, sú hodinky z edície G-Shock AWG-M100. Odlišný však nie je len ich názov, ale aj dizajn a niektoré funkcie. Ako je možné vidieť, ich púzdro nie je až také robustné, ako tomu bolo v prípade predchádzajúcich modelov. Dizajnovo odlišný je aj ciferník, ktorý má iné usporiadanie prvkov, na aké sme pri iných modeloch z edície G-Shock zvyknutí. 

Podstatná zmena voči ostatným menovaným modelom sa však skrýva v ich vnútri. Hodinky sú obohatené technológiou Multiband 6, jedná sa teda o rádiovo riadené hodinky. Okrem toho, sú hodinky vybavené solárnym napájaním, čo znamená, že na svoje pohon využívajú nekonečnú slnečnú energiu.

Casio G-Shock GWN-1000 Gulfmaster

Pomaly, ale isto, sa blížime ku kategórii “prémiových” modelov edície G-Shock. Pýtate sa prečo prémiových? Jednoducho odpoveďou bude model Casio G-Shock GWN-1000B-1BER s označením Gulfmaster. Už na prvý pohľad je vidieť, že sa jedná hodinky pre skutočných dobrodruhov. V prípade tohto modelu špeciálne pre tých, ktorí radi trávia čas na mori.

Samozrejmosťou je masívne púzdro a luneta zdobená výraznými indikátormi. Tie slúžia ako ukazovatele pri výpočte atmosferického tlaku a nadmorskej výšky. Okrem toho sú hodinky vybavené multifunkčnou elektronickou korunkou, kompasom, fázami mesiaca, počítadlom prílivu a odlivu, ale aj osvetlením ciferníku pomocou dvoch LED žiaroviek.

Hodinky Casio G-Shock Gulfmaster pre všetkých milovníkov mora

Casio G-Shock GST-B100D-1AEF

Ako sme už spomenuli, záver nášho rebríčka venujeme tým najpremakanejším kúskom. Jedným z nich sú určite aj hodinky Casio G-Shock GST-B100D-1AEF, ktoré sa označujú podtitulom G-Steel. Ako je už z podtitulu evidentné, jedná sa o hodinky vybavené púzdrom z nehrdzavejúcej ocele. Práve to im dodáva neskutočne luxusný vzhľad. O ich vysokej nárazuvzdornosti ani nehovoríme. Poďme však na funkcie. Solárne napájanie je pri lepších modeloch s označením G-Shock už samozrejmosťou a ani tento model nie je výnimkou.

Ďalšou vychytávkou je 5x alarm, vďaka ktorému je možné na hodinkách nastaviť 5 od seba nezávislých alarmov. Hodinky sú vybavené technológiou Bluetooth, kontrolou stavu batérie, LED osvetlením či stopkami, kalendárom, svetovým časom a dátumom. Presvedčia tieto funkcie, že sa jedná o skutočne namakaný model?

Casio G-Shock GW-9400-1BER Rangeman

Náš výber tých najzaujímavejších modelov s označením G-Shock, ukončíme čierno-čiernym modelom s podtitulom Rangeman. Kde však začať pri opise tohto modelu? Hodinky sú už klasicky poháňané solárnou energiou, za čo môžu vďačiť technológii Tough Solar. Riadené sú rádiovým signálom, vďaka čomu zobrazujú čas s tou najväčšou možnou presnosťou.

Paletu funkcií dopĺňa barometer, časovač, plne automatická LED dióda a predprogramovaný kalendár. Nestačí? Tak poďme ďalej. Budík v hodinkách je vybavený rozšírenou funkciou Snooze, vďaka čomu ho je možné opakovane posúvať až do jeho úplného vypnutia. Stopky a svetový čas sú samozrejmosťou, a rovnako tak aj ich vodeodolnosť. Teplomer, indikátor východu a západu slnka, či výškomer, sú len príjemným bonusom, ktorý robí z tohto modelu jeden z najpremakanejších kúskov od Casio G-Shock.

Matné čierne Casio G-Shock Rangeman

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.