Ako vybrať najlepšie hodinky na behanie?

Hľadáte najlepšie hodinky na behanie? Poradíme vám s výberom.
Zdieľaj
LinkedIn

Rozhodli ste sa pre zdravý životný štýl? Hľadáte nástroj na vyhodnocovanie vašich tréningových aktivít? Alebo vám jednoducho chýba verný parťák na behanie či na vaše iné športové aktivity? Bez ohľadu na to, v ktorej z troch predošlých otázok ste sa našli, potrebujete kvalitné športové hodinky. Viete, ako si vybrať tie najlepšie hodinky na behanie?

Zapamätajte si: Výber takzvaného športtesteru sa odvíja najmä od toho, na aké športové aktivity ho plánujete používať a čo od neho očakávate. Zároveň to úzko súvisí s jeho ponúkanými funkciami.

Obsah článku

Ako vybrať hodinky na behanie?

Slovné spojenie „hodinky na behanie“ sa dá označiť za zaužívaný výraz pre takzvané športtestery. Za športovými hodinkami sa ale môže skrývať omnoho viac ako sledovanie a vyhodnocovanie bežeckej aktivity. Dokážu byť totižto nápomocnými pri rôznych tréningových činnostiach. Skvelým príkladom je bicyklovanie, plávanie, turistika či obyčajná chôdza. Je však pravdou, že športtestery sú najvyhľadávanejšími v súvislosti s behaním.

Vedeli ste, že pri niektorých TOP športových hodinkách si dokážete v rámci sledovania a vyhodnocovania vašich tréningových aktivít vyberať z ponuky desiatok športov a získavať tak čo najpresnejší obraz o vašich výkonoch?

Každopádne, keď chcete nájsť najlepšie bežecké hodinky, zamyslite sa predovšetkým nad tým, čo od nich očakávate. Aké funkcie by mal mať váš športtester?

GPS, resp. meranie vzdialenosti

Predpokladáme, že vašou najzákladnejšou požiadavkou na vami hľadané hodinky na behanie bude GPS, resp. meranie vzdialenosti. Je totižto viac než pochopiteľné, že chcete mať presný prehľad o tom, koľko (a za aký čas) ste nabehali. Okrem toho, z vlastnej skúsenosti môžeme potvrdiť, že porovnávať si bežecké výkony môže byť postupom času mimoriadne motivujúce. Obzvlášť vtedy, keď zistíte, že v priebehu niekoľkých dní dokážete ubehnúť väčšiu vzdialenosť za rovnaký čas ako na začiatku.

Hľadáte tie najlepšie hodinky na behanie? Vyberajte tie, ktoré majú funkciu GPS

Meranie tepu

Od tých najlepších bežeckých hodiniek môžete prirodzene očakávať aj funkciu merania tepu. Zaujímavosťou je, že niektoré premakané modely vás dokážu aj automaticky upozorniť na prekročenie určitej hranice. Takúto pomôcku dozaista uvíta každý, komu nie je ľahostajný jeho zdravotný stav. Mimochodom, športové hodinky môžu merať tep buď opticky na zápästí, alebo pomocou prídavného popruhu so senzorom, ktorý sa musí pripevniť na hrudník.

Neoceniteľným pomocníkom je pri bežeckých hodinkách aj meranie tepu srdca

Ďalšie dôležité požiadavky

Pri výbere bežeckých hodiniek môžu o vašom favoritovi rozhodnúť aj ďalšie dôležité funkcie a iné parametre. Za zmienku stojí kompas, tachometer, akcelerometer, barometer, teplomer, výdrž batérie či možnosť spárovania hodiniek s telefónom alebo počítačom. Navyše, nemožno opomenúť ani materiál a odolnosť hodiniek. Zatiaľ čo na behanie nebudete pravdepodobne potrebovať tie najodolnejšie hodinky, tak pri adrenalínovejších športoch určite oceníte ich zvýšenú odolnosť. Stávkou na istotu však môžu byť silikónové a plastové remienky, ktoré sú na šport ideálne.

Tip na článok: Recenzia smart hodiniek Apple Watch SE (2020)

Ktoré hodinky na behanie sú tie najlepšie?

No predsa tie, ktoré budú spĺňať vaše požiadavky. Darmo vás budeme presviedčať o tom, že najlepšie športové hodinky sú tie, ktoré vám dajú na výber z 50 predvolených športov, keď hľadáte výlučne spoľahlivé bežecké hodinky. Avšak, keďže nám je úplne jasné, že od nás čakáte tipy na konkrétne značky, skvelou voľbou môžu byť napríklad hodinky na behanie Suunto. Krok vedľa ale rozhodne neurobíte ani so značkami ako Garmin či Sigma. Inšpiráciou pri výbere najlepších bežeckých hodiniek vám môže byť aj toto video:

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.