Dámske hodinky Gant, história značky a naše tipy na modely

Dámske hodinky Gant si zachovávajú svoj jedinečný štýl a decentný vzhľad
Zdieľaj
LinkedIn

V kalendári svietil 12. november 1907 – naoko úplne všedný deň. Pri newyorkskom Ellis Island sa však toho času vylodil mladý 17-ročný prisťahovalec z Ukrajiny Berl Gantmacher, ktorý sa neskôr hrubými písmami zapísal do histórie módneho priemyslu. Spoločne so svojimi synmi totižto založil ikonickú značku Gant, s ktorou žal úspechy naprieč kontinentmi. Prispeli k tomu hlavne legendárne košele, ku ktorým sa ale v neskoršej fáze pridali aj rôzne doplnky – napríklad pánske a dámske hodinky Gant. Nepredbiehajme však udalosti…

Obsah článku

Muž, ktorý to celé začal – Berl Gantmacher

Berlove prvotné kroky „za veľkou mlákou“ nenasvedčovali tomu, že by sa mal stať priekopníkom módneho priemyslu. Po amerikanizovaní svojho mena na Bernard sa totižto prihlásil na nočné štúdium na farmaceutickej fakulte, čo je oblasť na míle vzdialená od košieľ. Na druhej strane, je pravdou, že si našiel brigádu v odevnom priemysle. A práve táto skutočnosť sa dá v príbehu Berla, teda Bernanda, Gantmachera považovať za zlomovú.

Vo výrobe na Lower East Side totižto natrafil na mladú Rebeccu Rose, ktorá tam pracovala. Ako už môžete tušiť, neskôr sa stala jeho manželkou. Ešte predtým musel ale Bernard „absolvovať“ prvú svetovú vojnu. Po jej ukončení dokončil štúdium, oženil sa s Rebeccou a so svojím spoločníkom Morrisom Shapirom založil firmu Par-Ex Shirt Company. Spoločnosť sídliaca v Brooklyne, neskôr v New Haven, vyrábala košele pre ďalšie exkluzívne značky. A je nutné podotknúť, že bola úspešná.

Vplyv ambicióznych synov

Podnikanie prosperovalo a Gantmacherovci sa mali dobre. Navyše, rozrástla sa aj ich rodinka. A práve ich synovia Marty a Elliot narodení v rokoch 1921 a 1926 ďalej podnietili rodinné podnikanie k výraznejšiemu úspechu. Možno boli inšpirovaní ich pracovnými začiatkami, keď zametali v Bernardovej továrni podlahu. Výraznú úlohu v ich ambíciách ale zohralo aj štúdium, ktoré dokončili po „absolvovaní“ druhej svetovej vojny. Zatiaľ čo Marty inklinoval k obchodnej administratíve, tak Elliot sa špecializoval na marketing. Fantastická kombinácia!

Keďže vojna odfúkla mnoho zaužívaných tradícií a zvyklostí, a celou krajinou sa začali šíriť nové umelecké a módne smery, Marty a Elliot zacítili príležitosť. Ambiciózni synovia presvedčili svojho otca Bernarda, že nastal ten správny čas, aby začali vyrábať košele pod vlastnou značkou. A tak sa v apríli 1949 zrodila spoločnosť GANT.

Hlavná myšlienka spoločnosti GANT: „Never Stop Learning“
Zakladatelia módnej značky Gant

O dámskych hodinkách Gant

Staré známe „za všetkým hľadaj ženu“ sa dá badať aj v príbehu značky Gant. Ťažko povedať, či by sa Bernardova cesta uberala podobným smerom, keby nespoznal Rebeccu. Na keby sa ale „nehrá“, a preto sa dnes môžeme tešiť nielen z ikonických košieľ Gant, ale rovnako aj z ďalších módnych doplnkov z portfólia spomínanej značky. Skvelým príkladom sú pánske a dámske hodinky Gant. A keď už sme svojím spôsobom ocenili Rebeccu za jej prínos pre celú spoločnosť, nasledujúce riadky venujeme práve dámskym hodinkám.

Aké sú dámske hodinky Gant?

Dámske hodinky Gant sú prekrásne v tom, že sa na nič nehrajú. Práve naopak, razia si cestu vlastným osobitým štýlom, ktorý je u nežnejšieho pohlavia mimoriadne obľúbený. Medzi ich charakteristické znaky patrí:

  • elegantný dizajn
  • jednoduché a minimalistické črty
  • decentný charakter
  • osobitý štýl, ktorý sa nedrží najhorúcejších trendov

Tip na záver – biele, zlaté a strieborné hodinky Gant pre dámy

Je všeobecne známe, že dámy rady nosia biele, zlaté či strieborné hodinky. Inak tomu nie je ani v prípade značky Gant. A ak náhodou neviete, ako nájsť dámske hodinky Gant v spomínaných farbách, pridávame na záver po jednom tipe z každého prevedenia.

  • Biele dámske hodinky Gant: Model W70442
  • Zlaté dámske hodinky Gant: Model GT032005
  • Strieborné dámske hodinky Gant: Model W11403
Naše tri tipy na dámske hodinky Gant

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.