Dámske hodinky Daniel Wellington a príbeh vzniku slávnej značky

Módne dámske hodinky Daniel Wellington v rôznych farebných prevedeniach

Dámske hodinky Daniel Wellington a pozadie ich vzniku sa mierne odlišujú od klasických príbehov iných slávnych hodinárskych značiek. V tých sú väčšinou hlavnými aktérmi bratia zo slávneho švajčiarskeho hodinárskeho rodu, ktorí pokračujú v rodinnej tradície výroby hodiniek. Sláva, uznanie, bohatstvo a tak ďalej, veď to poznáte. Príbeh zakladateľa značky pánskych a dámskych hodiniek Daniel Wellington je však výrazne odlišný.

Obsah článku

Záhadný Angličan menom Daniel Wellington

Hodinky Daniel Wellington sú dnes už pevnou súčasťou hodinkového sveta. Minimalistické línie, textilné remienky a skutočne prijateľná cena. To sú tri základné črty, ktoré charakterizujú túto značku. Práve ich kombinácia a pretavenie do podoby pohľadných minimalistických dámskych hodiniek vystrelila neznámu značku takpovediac zo dňa na deň na hodinkový Olymp. Okrem zaplnenia diery na trhu vďačia hodinky Daniel Wellington pre dámy za svoj úspech ešte jednému faktoru. Tým je príbeh, ktorý lemuje cestu ich vzniku.

Značka vznikla v roku 2011 a za jej krajinu pôvodu sa považuje Švédsko. Odtiaľ pochádza aj jej zakladateľ Filip Tysander. Tento dnes už 35-ročný muž odišiel podľa vzoru mnohých mladých Švédov po škole za ďalším štúdiom do Austrálie. Ako legendy (a rozhovory so zakladateľom) hovoria, na svojich potulkách študentským životom spoznal veľmi zaujímavú osobu, ktorá takpovediac zmenila jeho život. Tou bol neznámy anglický elegán s vycibreným vkusom, ktorý sa stal jeho priateľom.

Pre Filipa bol tento muž zdrojom inšpirácie a okrem jeho mierne netradičných životných príbehov bol Filip očarený aj hodinkami, ktoré s obľubou nosieval. Išlo o klasické hodinky značky Rolex, ktoré boli ozdobené NATO remienkom. Tento muž sa volal Daniel Wellington a možno aj vďaka nemu zdobia dnes zápästia tisícov žien po celom svete známe minimalistické hodinky rovnomennej značky.

Textilný remienok hodiniek Rolex bol inšpiráciou pre dámske hodinky Daniel Wellington

Filipa všetky nadobudnuté informácie a zážitky nakopli až do takej miery, že sa okamžite po promócii vrátil späť do rodného Švédska. Okúzlený štýlom tajomného Angličana sa s hlavou plnou nápadov a našetrenými 24 tisícmi dolárov pustil hneď do troch rôznych podnikaní v oblasti internetového predaja. Ako inak, úspech sa nedostavil za jednu noc. Prvé dva internetové biznisy – predaj kravát a plastových hodiniek, skončili totálnym fiaskom. Vytúžené ovocie v podobe úspešného biznisu priniesol Filipovi až tretí biznis – predaj minimalistických pánskych a dámskych hodiniek s milión dolárovým menom Daniel Wellington.  

Značka, ktorú pomenoval po zdroji svojej inšpirácie, začínala skutočne skromne. Filip si svoj pomocne nadizajnoval logo a taktiež prvé modely hodiniek. Napriek neľahkým začiatkom bol však jeho plán jasný. Pomocou továrni v Číne vytvoril tak prvé
modely dámskych hodiniek pod značkou Daniel Wellington. Tie zhmotnili všetky predstavy o dámskych módnych hodinkách 21. storočia, ktoré mal. Hlavnými poznávacími znakmi hodiniek boli jednoduché čisté línie a farebný textilný remienok, ktorý po oboch stranách obopínal tenký minimalistický ciferník.

💡Zaujímavosť: Značka hodiniek Daniel Wellington bola jednou z prvých na svete, ktorá naplno využila potenciál sociálnych sietí. Podobne ako značka MVMT o pár rokov neskôr, aj hodinky Daniel Wellington oslovili široké masy ľudí prostredníctvom Instagramu.

Jeden z prvých modelov dámskych hodiniek Daniel Wellington

Zdroj obrázku: http://jpwatch.vn

Úspech na seba nenechal dlho čakať a hodinky poháňané kvalitnými japonskými strojčekmi Myiota s neprehliadnuteľným farebným remienkom sa stali medzi dámami na celom svete skutočným hitom. Tie sa v podstate takmer bez zásadnej zmeny vyrábajú dodnes. Aj keď sa s postupným zvyšovaním hodnoty spoločnosti rozširovalo aj portfólio výrobkov značky, jej charakter zostal aj po deviatich rokoch takmer nezmenený. Dámske hodinky Daniel Wellington si zachovávajú svoj minimalistický a nadčasový vzhľad, ktorý si získava srdcia nových fanúšičiek po celom svete každý deň.

Od založenia značky DW ubehol už nejaký ten rok a svoj najväčší boom má pravdepodobne za sebou. Je však nepopierateľným faktom, že sa hodinky Daniel Wellington podpísali pod masový nárast obľúbenosti jednoduchých hodiniek medzi mladými ľuďmi.

Faktory, ktoré stoja za úspechom hodiniek Daniel Wellington

  • značka zaplnila dieru na trhu a pokryla dopyt po minimalistických a jednoduchých hodinkách.

  • má premyslenú marketingovú stratégiu na sociálnych sieťach

  • hodinky majú prijateľnú cenu a malé náklady na výrobu

  • remienky hodiniek je možné meniť a kombinovať aj s inými modelmi značky

  • hodinky je možné zladiť s akýmkoľvek outfitom

  • značka DW je ľahko rozpoznateľná a dizajn hodiniek je nadčasový a ľahko zapamätateľný

Obľúbené modely dámskych hodiniek Daniel Wellington

Predchádzajúce riadky tohto článku sme venovali vzniku značky a pozreli sme sa taktiež na pár zaujímavostí, ktoré stoja v jej pozadí. V najbližších riadkoch si priblížime portfólio hodiniek, ktoré značka ponúka. To obsahuje okrem dámskych, aj elegantné pánske hodinky Daniel Wellington, vymeniteľné remienky a šperky v podobe náramkov a prsteňov. Náš článok však pojednáva o dámskych hodinkách Daniel Wellington a preto sa na tie najkrajšie z nich pozrieme v najbližších riadkoch.

💡Zaujímavosť: Edície dámskych hodiniek Daniel Wellington sú pomenované podľa anglických miest.

Dámske hodinky Daniel Wellington Classy Winchester DW00100081

Prvým adeptom v našom zozname sú jedny z najobľúbenejších hodiniek z celej ponuky značky. Taktiež ide o jeden z prvých modelov, ktorý značka vyprodukovala. Dámske hodinky Daniel Wellington z edície Classic Winchester zdobí jednoduchý biely ciferník vo veľkosti 34 mm, ktorému jemné kamienky kvôli absencii čísel poslúžili ako dizajnové ukazovatele. Textilný remienok je odetý do kombinácie modrej a ružovej farby a dámam sa táto farebná kombinácia ešte stále nezunovala. Zložité funkcionality sa na týchto hodinkách neoplatí hľadať. Ich úlohou je byť štýlovým ukazovateľom času a to sa im aj s odstupom času od ich vydania stále darí.

Daniel Wellington Winchester DW00100081

Rozmery: 34 x 6 mm, Hmotnosť v gramoch 27, Pohon. Quartz (batéria) Vodotesnosť: 30m (vlhkotesné), Pohlavie: dámske
TOP

Dámske hodinky Daniel Wellington so shark mesh remienkom

Ak hľadáte o niečo elegantnejší kúsok, máme riešenie. Ponúka sa v hodinkách Daniel Wellington Classic Petite DW00100161 v odtieňoch ružového zlata v kombinácii s čiernym ciferníkom. Ciferník hodiniek má len 32 mm, takže ide o skutočné malé hodinky. To čo ich však robí zaujímavými, je remienok z oceľovej sieťoviny (shark mesh). Tento typ remienka je skutočne nadčasový a ako je tomu v prípade hodiniek Daniel Wellington zvykom, je možné aj tieto remienky vymieňať a kombinovať. Takáto kombinácia je však možná len pri modeloch s veľkosťou ciferníku 28 a 32 mm v rámci kolekcie Petite. Zvoliť je možné taktiež variant v striebornej farbe s označením DW00100162, alebo model v ružovom zlate s bielym ciferníkom.

Daniel Wellington Classic Petite DW00100161

Rozmery: 32 x 6 mm, Hmotnosť v gramoch: 43, Pohon: Quartz (batéria), Vodotesnosť: 30m (vlhkotesné), Pohlavie: dámske
TOP

Hodinky Daniel Wellington s koženým remienkom

Posledným kúskom nášho výberu sú hodinky pre dámy, ktoré sa chcú zladiť v skutočne elegantnom štýle, ale nechcú svojim hodinkami odpútať pozornosť od svojho vyšperkovaného outfitu. Vhodnými kandidátom na to budú určite dámske hodinky Daniel Wellington Classic Petite DW00100171. Ten pochádza z rovnakej edície ako predchádzajúci menovaný so shark mesh remienkom a to znamená, že majú tiež vzájomne vymeniteľné remienky. Ak hľadáte model s väčším ciferníkom, máme pre vás pripravené hodinky Daniel Wellington s čiernym ciferníkom a remienkom z tmavej kože. Kožení remienky sú skutočne nestárnucou klasikou a v spojení s minimalistickým vzhľadom hodiniek DW určite aj správnou voľbou pre každú dámu.

Daniel Wellington Classic Petite DW00100171

Rozmery: 32 x 6 mm, Hmotnosť v gramoch: 25, Pohon: Quartz (batéria), Vodotesnosť: 30m (vlhkotesné), Pohlavie: dámske
TOP

Bonusový tip – pre neho a pre ňu

Keďže vám radi dávame bonusové tipy, inak tomu nebude ani dnes. Tým dnešným sa stali unisex hodinky s krásnym koženým remienkom z kolekcie Dapper Reading. Ako môžte vidieť na obrázku, ide precízne spracovaný model s kvalitným remienkom z kože, pri ktorom si dali návrhári skutočne záležať na detailoch. Presvedčiť vás môžu o tom napríklad zafarbené ukazovatele času, alebo dátumovník, ktorý nie je úplným štandardom pri hodinkách DW. Tieto hodinky sa budú bezproblémovo hodiť či už na dámske, alebo pánske zápästie. Vy si tak vďaka tomuto unisex modelu môžete zaobstarať so svojím partnerom rovnaké hodinky, ktoré môžu byť dôkazom vašej spoločnej lásky. Veríme, že sme vám značku dostatočne priblížili a že sa dámske hodinky Daniel Wellington stanú vašim novým obľúbeným kúskom medzi doplnkami.

Unisex hodinky Daniel Wellington

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

aponské hodinky Casio Edifice

Ako japonské hodinky zmenili hodinársky svet

Japonským hodinárom vďačíme za hodinky poháňané batériou, ktorými spôsobili najväčšiu svetovú revolúciu v hodinárstve. Značka Citizen priniesla svetu ekologický solárny pohon. Japonská dielňa Casio sa

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.