Prečo sú strieborné a ružové dámske hodinky také populárne?

Strieborné a ružové dámske hodinky sú populárnymi farbami hodiniek pre dámy

Vo všeobecnosti platí pravidlo, že dámy uprednostňujú hodinky, ktoré sú charakteristické menšími ciferníkmi, tenšími remienkami, resp. náramkami, a minimalistickejším prevedením. Pýtate sa, prečo? Nežnejšie pohlavie nepotrebuje prehnane extravagantné modely s masívnymi ciferníkmi. Na ich jemných zápästiach dokážu dokonale vyniknúť aj decentné kúsky v zaujímavom farebnom prevedení. Výborným príkladom sú strieborné a ružové dámske hodinky Michael Kors.

Obsah článku

Aby sme sa ale na celú problematiku pozreli o čosi širokouhlejším pohľadom, hodinky Michael Kors nie sú jedinými, ktoré volajú po dámskej pozornosti. Za zmienku stoja aj značky Rosefield a Cluse, ktoré svojimi nenútenými návrhmi dokážu osloviť presnú cieľovú skupinu. V spojitosti s obľúbenými dámskymi hodinkami nemožno opomenúť ani „švajčiarsko-španielsku“ značku Festina, ktorá si razí úspešnú cestu celosvetovým trhom po svojom. Poďme sa však venovať tomu, čo sme načrtli v úvode, a teda populárnym farebným prevedeniam dámskych hodiniek.

Strieborné hodinky Michael Kors zdobené kamienkami

Zdroj obrázku: tutora.hu

Prečo práve strieborné a ružové dámske hodinky?

O populárnych farebných prevedeniach dámskych hodiniek by sa dalo polemizovať oveľa dlhšie ako sme si to naplánovali pre nasledujúce riadky. Pri hľadaní hodiniek totižto bez problémov natrafíme na tie najrôznejšie farebné variácie. Klasické farby, za ktoré možno označiť striebornú, zlatú či čiernu, striedajú častokrát trendová ružová a modrá alebo extravagantnejšia červená, žltá či zelená. Dve z nich však o malý kúsok vyčnievajú nad ostatnými. Strieborné a ružové hodinky možno bez ostychu označiť za vôbec najpopulárnejšie v spojitosti s nežnejším pohlavím. Prečo ale práve tieto farby?

Ružové dámske hodinky plné trendov

Na ružové dámske hodinky sa dá pozrieť z iného uhla pohľadu. Vzhľadom na to, že sú obvykle vhodnejšie pre nižšie vekové kategórie, nie sú také univerzálne. Avšak, aj napriek tomu v uplynulom období valcovali trh. Spojenie dvoch premenných, dámske hodinky a ružové zlato, totižto učarovala nielen dámam, ale taktiež pánom, ktorí chceli/chcú vidieť ružové hodinky na zápästiach ich polovičiek. Odtiene ružovej farby sa výborne kombinujú s okrasnými kamienkami a dokážu pôsobiť či už elegantným, alebo luxusným dojmom. Zaujímavým faktom je, že ružová farba zažila jeden zo svojich módnych rozmachov v roku 2019, kedy bola koralová ružová zvolená za najvplyvnejšiu farbu roka. Tento trend, ako už iste dobre viete, neminul ani náramkové hodinky.

Štýlové dámske hodinky pre každú ženu - hodinky v ružovej farbe

Zdroj obrázku: https://shop.r10s.jp/p-select/cabinet/iteminfo/select3/20180726_mk_pair_1.jpg

Strieborné a ružové hodinky Michael Kors

Faktom je, že hodinkový priemysel rastie rýchlejšie ako kedykoľvek predtým. Renomovaní výrobcovia totižto ťažia z toho, že všetci chceme vyzerať a pôsobiť atraktívne, k čomu nám vedia dopomôcť aj vhodne zvolené hodinky. Cieleným zasahovaním starostlivo vybranej skupiny sa môže pochváliť napríklad značka Michael Kors. Vďaka kvalitnej stratégii tak dokáže žať úspech v nabitej konkurencii, ktorou sa hodinkový priemysel vyznačuje. Nemalú zásluhu majú na tom strieborné a ružové hodinky Michael Kors.

Strieborné a ružové dámske hodinky Michael Kors sú charakteristické najmä minimalistickým štýlom, častým používaním okrasných kamienkov a v neposlednom rade dostupnou cenovkou. V portfóliu tejto spoločnosti môžeme nájsť viacero pútavých kúskov.

Odporúčané strieborné dámske hodinky Michael Kors

Pokiaľ hľadáte nenápadné strieborné hodinky s jednoduchým prevedením, mohol by vás zaujať rýdzo minimalistický model MK3178, ktorý pôsobí čistým a kompaktným dojmom. O čosi výstrednejšími sú strieborné hodinky s kamienkami MK3190. Kamienky okolo obvodu ciferníka môžeme badať aj na hodinkách MK5353, ktoré majú však podstatne výraznejší a prepracovanejší ciferník. Zaujímavým je taktiež spojenie striebornej farby s odtieňmi zlatej a modrej v prípade modelu MK6286. Za zmienku stojí aj jeho extravagantnejší ciferník s rímskymi číslami.

Michael Kors Madelyn MK6286

Rozmery: 40 x 9 mm, Pohon: Quartz (batéria), Vodotesnosť: 50m (sprchovanie), Pohlavie: dámske
TOP

Odporúčané ružové dámske hodinky Michael Kors

Za ružovú klasiku dámskych hodiniek Michael Kors možno označiť minimalistický model MK3192 s citlivo umiestnenými okrasnými kamienkami okolo obvodu vydareného ciferníka. Jeho prepracovanejšou verziou sú hodinky MK5491 s vynímajúcim sa ciferníkom. Pozornosť si ale pýta aj model MK3640. Jeho hlavnou devízou sú vkusne zasadené okrasné kamienky pod minerálnym sklíčkom a zaujímavý oceľový náramok s PVD povlakom.

Michael Kors Portia MK3640

Rozmery: 36,5 mm, Pohon: Quartz (batéria), Vodotesnosť: 50m (sprchovanie), Pohlavie: dámske
TOP

Bonus na záver

Hlavnú úlohu si v predošlých riadkoch strihli strieborné a ružové dámske hodinky. Zamysleli ste však počas čítania tohto článku nad prípadnou aplikáciou dvoch spomínaných farieb, teda striebornej a ružovej, do jedného modelu? Ako by asi vyzerali také hodinky? Odpoveď na túto otázku ponúka nesmierne utešený model MK3352. Strieborné hodinky s kamienkami z kolekcie Darci sú citlivo a vkusne dotvorené minimalistickým ružovým ciferníkom. Čo si myslíte o tejto kombinácii?

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.