Veľkým hodinkám kraľujú pánske hodinky Diesel!

Veľké pánske hodinky Diesel pre každého, kto sa nebojí ukázať svoj štýl

Veľké pánske hodinky Diesel majú medzi hodinkami skutočne nezameniteľné postavenie. Prečo tomu tak je? Trh s hodinkami je predsa plný najrôznejších značiek, ktorých modely sa líšia farbami, použitými materiálmi, ale predovšetkým svojím určením. Ak hľadáte napríklad módne hodinky, v rade na vás čaká hneď niekoľko zvučných mien. Chcete športové, potápačské, alebo hodinky na behanie? Nech sa páči, je si skutočne z čoho vyberať. Ak však hľadáte skutočne veľké hodinky na ruku, tu je kráľ len jeden. Pánske hodinky Diesel s veľkým ciferníkom sú neohrozeným zástupcom segmentu veľkých hodiniek a o túto pozíciu sa nemienia s nikým podeliť.

Obsah článku

Z histórie značky Diesel

Zakladateľom módneho gigantu Diesel je talentovaný talian Renzo Rosso. Aj keď sa oficiálny vznik spoločnosti datuje do roku 1978, predchádzali mu roky praxe mladého Rossa. Ten ako ambiciózny mladík trénoval svoje krajčírske schopnosti na požičanom šijacom stroji svojej mami a vytváral na ňom predchodcov ikonických rifľových výrobkov s emblémom Diesel, ktoré neskôr dobyli svet. Dva roky pred vznikom spoločnosti sa zamestnal vo firme Moltex, ktorej vtedajším majiteľom bol Adriano Goldschmied. Rossove skúsenosti v módnom biznise rástli a už o dva roky neskôr odkúpil štyridsať percentný podiel vo firme. Firma bola neskôr premenovaná z Moltex na Diesel. Dôvod bol jednoduchý – názov značky je dobre zapamätateľný a rovnako dobre sa vyslovuje. Veľký zlom nastal v roku 1985, keď Ross odkúpil zvyšný podiel a stal sa tak jediným vlastníkom firmy.

Majiteľ sa obklopil talentovanými návrhármi, firma expandovala na ďalšie trhy a získala si srdcia milovníkov módy. Prelomovým sa stal rok 2000. V tomto roku módny gigant Diesel začal upevňovať svoje postavenie aj v ďalších oblastiach módneho priemyslu. Prvou na muške bola kozmetika. Spoločnosť spojila svoje sily so známym francúzskym kozmetickým podnikom L’Oreal a vznikli tak populárne vône, ako napríklad ikonická rada parfémov Only The Brave so známym flakónom so zaťatou päsťou. Podznačka Diesel Eyewear je zase výsledkom spolupráce s talianskym výrobcom okuliarov Marcolin a zameriava sa na výrobu módnych slnečných okuliarov.

Nás však primárne zaujíma segment hodiniek. Skúsili by ste uhádnuť s ktorou firmou vtedy značka Diesel spojila svoje sily a spoločne tak dali vzniknúť ikonickým kúskom hodiniek s veľkými ciferníkmi? Nebudeme vás napínať. Tou spoločnosťou bola americká značka Fossil, o histórii ktorej sme nedávno zverejnili taktiež zopár zaujímavých riadkov. Tá okrem vlastných dizajnových vintage hodiniek produkuje hodinky aj pre módne domy Michael Kors, Burberry, DKNY a veľa ďalších. Zručnosti hodinárskych majstrov fossiliek a náruživých talianov s bohatou praxou v odevnom a módnom priemysle vyústili do jedinečného spojenia v podobe hodiniek s nádychom extravagancie a unikátnosti. A presne tieto vlastnosti vystihujú pánske hodinky Diesel.

💡Zaujímavosť: Spoločnosť Diesel je okrem iného známa aj svojím inovatívnym a originálnym marketingom. Za svoje reklamné kampane získala značka mnoho ocenení a inšpirovala celý svet módy. Zaujímavou bola napríklad kampaň z roku 2017 s názvom Make Love Not Walls. Jej pointou bolo poukázanie na odstránenie vzájomných ľudských bariér pomocou lásky.

Reklamná kampaň značky Diesel

Extravagantné a nápadité – pánske hodinky Diesel

Aké sú hodinky Diesel?

Existuje veľmi málo výrobcov hodiniek s tak osobitým a ľahko rozpoznateľným štýlom, aký majú hodinky Diesel. Tieto hodinky sú skutočne iné. Sú masívne a stvorené pre všetkých ľudí, ktorí chcú, aby ich hodinky boli vidieť. Tieto pánske hodinky vedia, že nebudú nikdy zakryté na zápästí manažéra skrývajúce sa pod dlhou košeľou. Nechcú sa schovávať, chcú byť videné a obdivované rovnako ako ich nositelia.

Pánske hodinky Diesel sú charakteristické svojimi robustnými a masívnymi tvarmi. Tentokrát však nejde o bežnú formulku používanú pri charakteristike pánskych hodiniek. V prípade hodiniek Diesel je najvýraznejším znakom predovšetkým ich ciferník. Ten dosahuje pri väčšine modelov úctyhodných 53 až 57 mm, čo nie je vo svete pánskych hodiniek skutočne málo. Samozrejme, konkurencia by sa našla napríklad v podobe hodiniek Vostok Europe, to už by sme však bavili o hodinkách z inej cenovej kategórie.

Vyberať je možné zo širokého portfólia edícií, ktorých spoločným znakom je okrem ich veľkosti aj bohato zdobený ciferník. Ťažko by ste v tejto cenovej kategórii hľadali konkurenciu, ktorá by sa dokázala tak pohrať s detailmi, ako je tomu v prípade hodiniek Diesel. Netradičné farebné kombinácie, prepracované ciferníky a oku lahodiace detaily kam sa len pozriete – presne to nám napadne ako prvé, ak sa zahľadíme na niektorú z populárnych edícií od Dieselu.

💡Zaujímavosť: Diesel bol jednou z prvých svetových módnych značiek, ktorá už v roku 1995 spustila vlastnú webovú stránku.

Iba odvážni.

Nápis “Only the brave” zdobiaci takmer každé pánske hodinky Diesel skutočne vyjadruje ich samotnú podstatu. Sú skutočne pre odvážnych, ktorí ich nechcú skrývať. Ak by sme mali spomenúť niektoré z populárnych modelov, vysokej obľube medzi mladými sa tešia zlaté pánske Diesel hodinky. Tie okrem ciferníku s veľkosťou 57 mm disponujú luxusným a nezameniteľným vzhľadom. Štýlové malé ciferníky a detaily v podobe skrutiek upevňujúcich ochranné sklíčko, robia z hodiniek Diesel DZ7333 kúsok, ktorý ulahodí očiam nejedného muža. Ak by ste však hľadali čisto zlaté hodinky od Diesel, máme pre vás dobrú správu. Model DZ7399 je určený presne pre tých, ktorí nechcú kompromisy a hľadajú čisto zlaté prevedenie.

Diesel Mr. Daddy DZ7333

Rozmery: 66 x 57 x 14 mm, Pohon: Quartz (batéria), Vodotesnosť: 30m (vlhkotesné), Pohlavie: pánske
TOP

Kolekcie Diesel Mr. Daddy a Mega Chief

Potrebnú dávku extravagancie je cítiť aj z názvu modelových radov značky Diesel. Nám nedá nespomenúť dve najznámejšie z nich. Zástupcu prvej sme si už v krátkosti predstavili prostredníctvom vyššie spomínaného modelu zlatých pánskych hodiniek Diesel DZ7333. Tie pochádzajú z kolekcie Mr. Daddy, ktorá ponúka niekoľko farebných vyhotovení a ich vzájomných kombinácií. V prípade kolekcie Diesel Mr. Daddy si na svoje prídu zákazníci, ktorí majú radi napríklad červené hodinky, ale aj tí, ktorým sa páčia hodinky s maskáčovým remienkom. Ak by sme mali vyzdvihnúť ešte jeden kúsok, vybrali by sme hodinky Diesel DZ7395. Tieto čierne hodinky zaujmú hlavne sfarbením minerálneho sklíčka, ktoré v určitých uhloch hrá červenými farbami. V kombinácii s modrými luminescenčnými ukazovateľmi ide o skutočne zaujímavú farebnú kombináciu. Presvedčte sa však sami:

Čierne hodinky s červenými odtieňmi v ciferníku

Nemenej nápadité sú hodinky z kolekcie Mega Chief. Tie sa síce svojím vzhľadom približujú bežnejším modelom pánskych hodiniek, to sa však nedá povedať o ich veľkosti, ktorá dosahuje úctyhodných 53 mm. Tieto veľké pánske hodinky nenechajú chladným žiadneho milovníka detailov. Ako môžte vidieť na príklade modelu pánskych hodiniek Diesel DZ4282, ciferník osadený v mohutnom čiernom puzdre zdobia prepracované chronografové budíky. Vizuálne pekne spracovaným detailom je aj umiestnenie ukazovateľa dátumu, ktorý je zapracovaný v otvore vytŕčajúcej kovovej časti puzdra s nápismi Diesel a symbolom vodotesnosti s hodnotou 10 BAR.

Diesel Mega Chief DZ4282

Rozmery: 51 x 12 mm, Pohon: Quartz (batéria), Vodotesnosť: 100m (povrchové plávanie), Pohlavie: pánske, Záruka: 24 mesiacov
TOP

Smart hodinky Diesel

Diesel je trendovou značkou, ktorá nezaháľa a inovuje. Inak tomu nie je ani v prípade inteligentných hodiniek. Aj v tomto segmente už má Diesel niekoľko svojich zástupcov. My pre vás vyberáme model Diesel DZT2022. Ten je skvelou ukážkou toho, že móda a moderné technológie môžu spolu fungovať v dokonalej symbióze. Čierny textilný remienok hodiniek je doplnený výrazným logom značky a aj vďaka nemu sú tieto hodinky neprehliadnuteľné. Samozrejmosťou je aj ľahko prispôsobiteľný dotykový displej, ktorý zaujal miesto ciferníka. Smart hodinky Diesel ľahko prepojíte so svojím telefónom bežiacim na operačnom systéme Android, alebo iOS od Apple pomocou technológie Bluetooth. Tým sa vám otvoria brány ku všetkým funkciám, ktoré tieto inteligentné hodinky ponúkajú. Z ich veľkého množstva spomenieme sledovanie cieľov prostredníctvom funkcie Custom goal tracking, ovládanie hudby Music Control, vstavaný mikrofón, alebo prepojenie s Google Pay. Hodinky disponujú li-on batériou, ktorú jednoducho nabijete USB nabíjačkou s magnetickým konektorom.

Diesel Axial Smartwatch DZT2022

GPS, Google Pay, alarm, dotykový displej, krokomer, meranie denných aktivít, mikrofón, osvetlenie, ovládanie hudby, sledovanie srdcovej aktivity, stopky
TOP

TIP: Doplňte svoj štýl niektorým zo šperkov Diesel

Ak vaše zápästie už zdobí niektorý z modelov hodiniek Diesel, pravdepodobne sa nebojíte experimentovať. Ak chcete ešte viac zamakať na svojom štýle, Diesel má pre vás pripravené široké portfólio náramkov a príveskov. Sú drsné a iné. Presne tak ako pánske hodinky Diesel, ku ktorým sa skvelo hodia. Hlavnými použitými materiálmi sú chirurgická oceľ a koža a ich spoločným poznávacím znamením je ikonické logo s indiánskou hlavou.

Titulná fotka: https://www.liveenhanced.com 

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.