Dámske hodinky s číslami – inšpirujte sa našim výberom!

Inšpirujte sa našim výberom dámskych hodiniek s číslami

Dámske hodinky s číslami sú rozhodne nezameniteľnou klasikou medzi hodinkami. Typickým dizajnovým prvkom, vďaka ktorému nám niektoré dámske modely hodiniek môžu utkvieť v pamäti viac ako tie iné, je napríklad ciferník. Tak tomu je napríklad v prípade  dámskych hodiniek Festina Mademoiselle, ktorých ciferník zdobia jemné kamienky Swarovski. Pri hodinkách Daniel Wellington je to zase ich minimalistické spracovanie, ktoré túto švédsku značku preslávilo. Nesmrteľným symbolom dámskych hodiniek je aj ciferník zdobený výraznými číslicami. Tento dizajnový prvok bol až do nástupu súčasného minimalistického štýlu základným symbolom, ktorým dizajnéri zdobili svoje modely. Dámske hodinky s číslami však rozhodne nevymreli a vy sa tak môžete inšpirovať našim výberom, ktorý uspokojí každú z dám.

Obsah článku

Luxusné a elegantné – dámske hodinky s číslami Tissot

Náš výber hodiniek zdobených číslami začneme elegantnou klasikou od jedného z najstarších hodinárskych domov na svete. Hodinky značky Tissot sa vyrábajú od roku 1853 a svoju popularitu si získali najmä vďaka technickým inováciám a  neustálemu pokroku. Tissot hodinky si ctia tradície a ani modely z portfólia pre dámy nepodliehajú rýchlohasným trendom. Tie sa držia svojho elegantného štýlu, ktorý ešte viac vyzdvihuje ich luxusný vzhľad a ich cena zodpovedá aj kvalite. Ako ideálneho zástupcu hodiniek s číslami v ciferníku sme vybrali hodinky z edície T-Classic, ktorých charakter definuje ich samotný názov. Dizajnéri stavili na klasický vzhľad a nesmrteľnú kombináciu čierneho ciferníka a strieborného puzdra a remienka typu Jubilee. Ak patríte k dámam, ktoré preferujú elegantný štýl obliekania, model Tissot T-Classic T038.207.11.057.01 bude pre vás ako stvorený.

Tissot T-Classic T038.207.11.057.01

Pohon: automatický / kinetický, Vodotesnosť: 50m (sprchovanie), Pohlavie: dámske, Záruka: 24 mesiacov
TOP

Dámske hodinky s číslami aj pre mladú ženu

Aj keď je už dlhotrvajúcim trendom vo svete dámskych hodiniek zo svojich modelov čo najviac ubrať, výrobca hodiniek Michael Kors si myslí opak. Svedčia o tom hodinky z edície Michael Kors Bradshaw, ktoré sa tomuto trendu značne vymykajú. Sú typické svojim masívnym puzdrom a ciferníkom, ktorý zdobia výrazné rímske číslice. Hodinky sú vyrábané v niekoľkých farebných prevedeniach, pričom jedným z tých najzaujímavejších je rozhodne model s označením MK5739. Vďaka čiernemu ciferníku týchto zlatých dámskych hodinkách ešte viac vyniknú veľké zlaté rímske číslice, ktoré sú krásnym spestrením.

Masívne dámske hodinky s číslami s čiernym ciferníkom

Dámske hodinky Michael Kors Bradshaw MK5739
https://balaaza.com/products/mk5739-mid-size-bradshaw

Elegantné, avšak za rozumnú cenu

V segmente hodiniek, ktoré majú ciferník zdobený s číslami, nezaostáva ani Festina. Hodinky Festina sú skvelou voľbou pre všetky dámy, ktoré hľadajú elegantné hodinky, ale ich rozpočet nie je až taký vysoký, aby sa obzerali po značkách ako je Tissot, alebo Certina. Nižšia cena však rozhodne neuberá dámskym hodinkám Festina nijako na ich kvalite. Hodinky pýšiace sa nápisom Swiss Made majú pre dámy prichystaných niekoľko modelov, ktorých ciferník zdobia rímske, alebo klasické čísla. Jednou z takých je napríklad kolekcia Festina Mademoiselle, ktorá je jednou z najznámejších modelových radov dámskych hodiniek tejto značky. Obzvlášť vydarený je model 16719/1, ktorého ciferník zdobia rímske číslice striedavo s kamienkami. Tie si našli svoje miesto aj po obvode celého ciferníku. Pre všetky dámy, ktorým sa páčia skôr klasické číslice, než tie rímske, má výrobca pripravený model hodiniek z kolekcie Lady s koženým remienkom, a to v čiernom, ale aj bielom prevedení.

Netradičné dámske hodinky s číslami od Anne Klein

Výrazné ukazovatele na hodinkách sú jedným z hlavných lákadiel, ktorými značka Anne Klein púta pozornosť. Modely od známej americkej módnej návrhárky sú známe svojím netradičným dizajnom a ich charakter je ľahko rozpoznateľný. Zaujímavé kombinácie farieb, extravagantné remienky, ale aj detailné spracovanie robia z hodiniek Anne Klein vhodný model pre všetky dámy, ktoré sa neboja vyčnievať z davu. Presne také sú aj módne hodinky Anne Klein 10/9918RGLP v jemnom ružovom prevedení, ktoré pútajú pozornosť výraznými rímskymi číslicami a nevšedne spracovaným remienkom. Pre dámy, ktoré preferujú skôr klasické číslice pred tými rímskymi, má výrobca pripravený model 10/9442RGLP s minimalistickejšie spracovaným ciferníkom a menšími rozmermi ako má predchádzajúci model.

Anne Klein 10/9918RGLP

Rozmery: 34 x 9 mm, Pohon: Quartz (batéria) Vodotesnosť: 30m (vlhkotesné), Pohlavie: dámske, Záruka: 24 mesiacov
TOP

Aj napriek súčasnej širokej obľúbenosti minimalistických hodiniek od značiek ako MVMT, alebo Daniel Wellington, sú veľké čísla v ciferníku medzi dámskymi hodinkami stále populárne. Klasické, číslami zdobené ciferníky majú v ponuke hodiniek svoje miesto a nejde len o výsadu elegantných luxusných modelov s vyššou cenou. Pekné kúsky je možné nájsť aj v portfóliu cenovo dostupnejších značiek dámskych hodiniek.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.