Hodinky Fossil – typický predstaviteľ Vintage štýlu

Štýlové vintage hodinky Fossil

90. roky minulého storočia sa zreteľne podpísali pod celosvetový rozmach hodiniek. Výrazný impulz dodalo hodinkovému priemyslu aj založenie značky Fossil, ktorá si pomerne rýchlo získala priazeň verejnosti. Dnes sa hodinky Fossil naďalej tešia neutíchajúcej pozornosti zákazníkov z celého sveta.

Obsah článku

Jedným z možných dôvodov celosvetovej popularity hodiniek Fossil je bohatý výber z rôznych kolekcií, ktoré cielia na obe pohlavia. Za zmienku stojí tiež skutočnosť, že aj napriek používaniu vysokokvalitných materiálov je cena za hodinky Fossil stále prijateľná pre širokú spoločnosť. Navyše, dámske a pánske hodinky Fossil sú typickým predstaviteľom Vintage štýlu, vďaka čomu dokáže značka nielen vytvárať nadčasové produkty, ale takisto vyvolávať emotívne pocity nostalgie.

Klasické a nadčasové hodinky Fossil

Značku Fossil založil v roku 1984 dnes 61-ročný Tom Kartsotis, pričom prvé hodinky spoločnosti boli predstavené už o rok neskôr. V roku 1989 uviedol tento americký výrobca na trh ako súčasť hodiniek originálne plechové krabičky. Tieto jedinečné a ekologické balenia s retro dizajnom sa dodnes výrazne podpisujú pod klasickosť a nadčasovosť hodiniek Fossil.

Ďalším významným obdobím v histórii značky Fossil bol rok 1996. V tom čase totižto spustila internetový obchod, vďaka ktorému sa zaradila medzi priekopníkov internetového predaja hodiniek. Úspechy spoločnosti Fossil boli postupne sprevádzané aj predajom iných produktov. Pozornosť si vyslúžili opasky, okuliare, kabelky, džínsy alebo takisto šperky.

Fossil je dnes licencovaným dizajnérom, výrobcom a distribútorom viacerých celosvetovo obľúbených značiek, medzi ktoré patria napríklad Burberry, Michael Kors či Emporio ArmaniModerná funkčnosť hodiniek Fossil od elegantných až po športové modely je v súčasnosti známkou nesporného švajčiarskeho remeselníctva a používania tých najkvalitnejších materiálov. Najčastejšími sú oceľ, keramika, hliník, koža, textil, kaučuk alebo silikón. Ciferníky hodiniek Fossil sú vo väčšine prípadov okrúhle, pričom ich sprevádzajú Vintage a retro prvky.

Dámske hodinky Fossil

Dámske hodinky Fossil sú propagované viacerými zaujímavými modelovými radami. Špecifickými a originálnymi sú hodinky Georgia, ktoré charakterizujú najmä tenké puzdra, malé ciferníky a úzke remienky. Kolekcia Georgia sa vyznačuje aj pastelovými farbami, akými môžu byť odtiene šedej, hnedej či ružovej. Zaujímavou je tiež mladá séria Jacqueline, ktorá oplýva čistým a jednoduchým dizajnom a tenkým ciferníkom zdobeným rímskymi číslicami a dátumovníkom. Vyrábajú sa s nerezovými aj koženými remienkami. 

Fossil Jacqueline ES4094

Rozmery: 36 x 8 mm, Pohon: Quartz (batéria), Vodotesnosť: 30m (vlhkotesné) Pohlavie: dámske
TOP

Pánske hodinky Fossil

Pánske hodinky Fossil sa vyznačujú masívnymi ciferníkmi a častým využívaním hnedej farby, ktorá je charakteristickým prvkom pre Vintage štýl. Medzi pánmi je mimoriadne obľúbenými kolekcia Grant. Spoznáte ju kvôli väčšiemu ciferníku, rímskym čísliciam, chronografom a elegantnému a mužnému spracovaniu. Variabilitu tejto série potvrdzuje skutočnosť, že pracuje nielen s oceľovými, ale taktiež s koženými remienkami.

Fossil Nate Chronograph

Rozmery: 50 x 13 mm, Pohon: Quartz (batéria), Vodotesnosť: 50m (sprchovanie), Pohlavie: pánske
TOP

Náš tip – hodinky Fossil Smart

Značka Fossil produkuje množstvo zaujímavých hodiniek, ktoré vo veľkom pútajú pozornosť zákazníkov z rôznych kútov sveta. Naším špeciálnym tipom sú však inteligentné hodinky Fossil Smart s možnosťou synchronizácie so smartfónom. Vďaka schopnosti ovládať hudbu z telefónu a sledovať kroky, spálené kalórie či pitný režim sú ideálnym tréningovým partnerom pre vyznávačov aktívneho životného štýlu.

Nadčasové smart hodinky Fossil s viacerými funkciami

Fossil FTW4019 Sport watch
https://www.mastersintime.com/us/en/fossil-sport-touchscreen-smartwatch-ftw4019.htm


Odporúčanie na záver

Hodinky Fossil sa bezpochyby výrazne a nezmazateľne zapísali do histórie hodinkového priemyslu. Môžu za to nielen kvalitné materiály či internetový obchod, ale taktiež prvky Vintage štýlu a kultové plechové krabičky s dávkou nostalgie. Práve pre zaujímavý príbeh, ktorý rozpráva históriu hodiniek Fossil, vám odporúčame, aby ste túto značku minimálne lepšie spoznali.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.