Vyberáme najlepšie lacné smart hodinky na trhu (2021)

Lacné smart hodinky možno nájsť v ponuke známych výrobcov
Zdieľaj
LinkedIn

O smart hodinkách sme toho v našom magazíne už čo-to popísali. Ako príklad môžeme uviesť nákupného poradcu týkajúceho sa najlepších hodiniek na behanie. Tento raz sme sa však bližšie pozreli na najlepšie lacné smart hodinky. Viete, ktoré patria medzi ne?

Obsah článku

Ktoré lacné smart hodinky sú najlepšie?

Lacné smart hodinky nájdete v súčasnosti v ponukách nespočetne veľa výrobcov. Nás však v pomere cena/funkcie najviac oslovili tri značky – Amazfit, Huawei a Xiaomi. Pokiaľ by ste si ale chceli urobiť o čosi širší rozhľad, skúste nazrieť aj do portfólií spoločností ako Forever, iGET či Vivax.

Lacné smart hodinky Amazfit

Na trhu by ste darmo hľadali „inteligentnejšie“ hodinky v takej cenovej kategórii, v akej sa pohybujú smartwatches Amazfit. Paradoxne však disponujú množstvom zaujímavých funkcií. Spomenúť môžeme napríklad:

  • každodenne využiteľný krokomer
  • praktický výpočet spálených kalórií
  • užitočný monitoring spánku
  • nesmierne presný senzor merania srdcového tepu

Lacné smart hodinky Amazfit ponúkajú aj spárovanie s mobilným telefónom, vďaka čomu budete mať vždy rýchly prehľad o vašich notifikáciách. No a za zmienku stojí aj vydarený retro look, za ktorým sa však ukrývajú už vyššie zmieňované moderné funkcie. A nemôžeme opomenúť ani skutočnosť, že sú k dispozícii v mnohých farebných prevedeniach. Potešia tak zástupcov oboch pohlaví.

Cena: približne od 24 EUR

Kvalitnu za rozumnú cenu ponúkajú lacné smart hodinky značky Amazfit

Smart hodinky Huawei Watch Fit

Podstatne komplexnejším tréningovým asistentom môžu byť smart hodinky Huawei Watch Fit. V porovnaní s predošlým modelom sú nielenže minimalistickejšie a modernejšie, ale ešte k tomu disponujú aj viacerými funkciami a športovými režimami. Samozrejme, prirodzene sa to odzrkadľuje aj na ich cene, ktorá je však na „svet smart hodiniek“ stále mimoriadne prijateľná.

Spomedzi ich vymožeností volajú po pozornosti najmä ponúkané športové režimy. Dokopy ich je až 96, pričom môžete voliť aj medzi takými špecialitami, akými sú napríklad jóga, tanec, korčuľovanie či plávanie. Samozrejmosťou je aj krokomer, monitoring srdcového tepu a spánku a takisto algoritmus sledovania celodenného stresu. Opomenúť ale nemôžeme jeho úctyhodnú výdrž batérie (až 10 dní) a vydarený 1,64-palcový obdĺžnikový AMOLED displej.

Cena: približne od 65 EUR

Inteligentné hodinky Huawei Watch Fit sú skvelým kúskom pre štart do sveta smart hodiniek

Smart hodinky Xiaomi Mi Watch Lite

Medzi najlepšie lacné smart hodinky na trhu radíme aj Xiaomi Mi Watch Lite, ktoré sú dostupné v troch farebných prevedeniach – Black, Navy Blue a Ivory. Aj tento výrobca teda myslí rovnako na obe pohlavia.

Čo sa týka funkcií a parametrov, aj v tomto prípade poteší slušná výdrž batérie so zaujímavými športovými režimami. V danej cenovej kategórii urobí radosť aj možnosť vzdialeného prehrávania hudby z mobilného telefónu či spúšte fotoaparátu. A osobitne treba spomenúť aj:

  • optický senzor pulzu
  • monitoring kvality spánku
  • aplikáciu dýchanie

Cena: približne od 44 EUR

Viac o inteligentných hodinkách Xiaomi Watch Lite vo videu nižšie:

+ BONUS na záver: Fitness náramky Xiaomi Mi Band

Síce nejde o klasické smartwatches, no medzi najlepšie lacné smart hodinky rozhodne zapasujú. Hlavnou devízou fitness náramkov Xiaomi Mi Band je až extrémne nízka cena. Aj napriek nej však ponúkajú svojim majiteľom zaujímavé funkcie, ako napríklad priame meranie tepu na zápästí, krokomer, výpočet kalórií, meranie tempa či meranie vzdialenosti.

Cena: približne od 10 EUR

Síce nejde o klasické lacné smart hodinky, ale svojich priaznivcov si našli aj fitness náramky od značky Xiaomi
Zdroj: https://www.mi.com/

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.