Hodinky Invicta pre pravých hodinkových nadšencov

Kultové hodinky Invicta pre všetkých hodinkových nadšencov
Zdieľaj
LinkedIn

Spoločnosť Invicta bola založená ešte v roku 1837. O jej zrod sa v tom čase postaral Raphael Picard. Podobne ako v prípade hodiniek Omega, aj hodinky Invicta začali svoju púť v meste La Chaux-de-Fonds. Jednou z hlavných myšlienok značky bolo ponúkať ľuďom kvalitné švajčiarske hodinky za dostupné ceny. No a modely s takýmito parametrami nájdete v portfóliu značky Invicta aj dnes. Na druhej strane, nachádzajú sa v ňom aj prémiové, prípadne limitované, kúsky pre pravých hodinkových nadšencov.

Obsah článku

Neporaziteľné hodinky Invicta

Prečo neporaziteľné? Invicta totižto znamená v latinčine „neporaziteľné“. Avšak, v 70. rokoch minulého storočia to vyzeralo tak, že hodinky Invicta budú predsa len porazené. Predchádzali tomu ale mimoriadne svetlé roky. Značka Invicta si totižto svojho času vybudovala zvučné meno, pričom hodinky z jej portfólia boli žiadané v mnohých častiach sveta. Čo sa ale stalo potom?

Kríza v 70. rokoch

V 70. rokoch minulého storočia preletela svetom takzvaná „quartzová kríza“, ktorá sa dotkla aj hodiniek Invicta. Vyzeralo to tak, že neporaziteľné hodinky vyhlásia porážku. V roku 1991 im však prinavrátili život potomkovia pôvodného zakladateľa. Zaplavení zanietením si uvedomili, že Invicta má stále čo ponúknuť veľkému segmentu v podobe milovníkov kvalitných a zároveň cenovo dostupných hodiniek. O 13 rokov neskôr, teda  v roku 2004, sa zo skupiny Invicta Watch Group vyvinula najrýchlejšie rastúca hodinárska spoločnosť vo svojom odvetví a nezmazateľnými písmenami sa tak zapísala medzi hodinkových velikánov.

Hodinky Invicta dnes

Dnes sú hodinky Invicta čoraz viac populárne. Svedčí o tom aj množstvo kreatívnych spoluprác so zvučnými menami. Skvelým príkladom sú napríklad originálne hodinky s tematikou Marvel či DC komiksov, prípadne jedinečné edície hodiniek Disney, Star Wars či NFL. Rebríčky predajnosti však vo vnútri značky Invicta dobíjajú rokmi overené modelové rady, ako napríklad Pro Diver.

Takto vyzerala spolupráca značky Invicta so značkou komiksov Marvel:

Pánske hodinky Invicta

Áno, sú to práve pánske hodinky Invicta Pro Diver, ktoré dominujú medzi pánskymi hodinkami Invicta. Pri pohľade na ich technické parametre, vlastnosti a funkcie sa skutočne nie je čomu diviť.

Náš tip: Pánske hodinky Invicta Pro Diver 24736, ktoré sú vybavené odolným zafírovým sklíčkom a vysokou vodotesnosťou na úrovni 200 m. Okrem toho stoja za zmienku ich chronografy, luminiscenčné ručičky, 24-hodinový subciferník či ukazovateľ dňa v mesiaci. Keďže majú pomerne robustnú konštrukciu, nestratia sa ani na zápästiach väčších chlapov.

Pánske hodinky Invicta Pro Diver

Dámske hodinky Invicta

Čo sa týka dámskych modelov značky Invicta, špeciálnu pozornosť si zaslúži mimoriadne populárna kolekcia Angel. Na druhej strane, rovnako obľúbenými sú naprieč nežnejším pohlavím aj dámske hodinky Invicta Pro Diver.

Náš tip: V tomto prípade vyberáme dámske hodinky Invicta Pro Diver 33272 so skvelou vodotesnosťou na úrovni 200 m. Rovnako ako pri našom predošlom tipe, aj tento dámsky model ponúka svojej majiteľke praktický ukazovateľ dňa v mesiaci. Vzhľadom na ich neutrálnu farebnú kombináciu sú vhodné aj na každodenné nosenie, no príjemne doplnia tiež elegantné outfity na formálnejších udalostiach.

Strieborné dámske hodinky Invicta Pro Diver

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.