Pánske hodinky Invicta

Z histórie značky Invicta

Oficiálna stránka: https://www.invictawatch.com/

Značka Invicta uzrela svetlo sveta už v roku 1911 a možno ju označiť za pôvodom švajčiarsku značku. Založil ju Raphael Picard vo švajčiarskom meste La Chaux-de-Fonds. Švajčiarska spoločnosť ponúkala hodinky strednej triedy a podobne ako hodinky z dielne Casio, ich právom označovala prívlastkami ako “vodeodolné” či “nárazuvzdorné”.

Začiatkom 80 tych rokov značka skrachovala, prešla do rúk spoločnosti Ondis S.A., pričom jej produkcia pokračovala vo francúzskom meste Bielle. O niekoľko desiatok rokov neskôr (2004) sa vlastníctvo značky presunulo do amerických rúk, konkrétne pod spoločnosť Invicta Watch Group.

Aj keď už boli novodobé pánske hodinky Invicta dielom americkej spoločnosti, stále sa mohli (a môžu) pýšiť titulom švajčiarskych hodiniek. Značka taktiež rada hľadala dizajnovú inšpiráciu v modeloch ultra luxusných hodinkových značiek. Dôkazom toho sú napríklad v minulosti známe hodinky s priehľadným púzdrom typu “Skeleton”, pri tvorbe ktorých sa značka inšpirovala modelmi švajčiarskej značky Hublot.

Hodinky Invicta v súčasnosti

Hodinky vyrábané pod značkou Invicta nemožno prehliadnuť. Ich dizajn je ťažko zameniteľný, hodinky pôsobia luxusne a dizajnéri značky sa často inšpirujú vizuálom oveľa drahších značiek. Portfólio jej modelov sa pohybuje v najrôznejších cenových reláciách. Zohnať tak možno relatívne lacné modely s cenou približne 150 – 200 €, ako aj drahšie kúsky, ktorých cena sa pohybuje v rozmedzí 1000 – 2000 €.

Pánske hodinky Invicta - edície Aviator a Akula
Zdroj: https://www.invictawatch.com/

Značka okrem iného rada nadväzuje spolupráce s najrôznejšími osobnosťami, športovcami či ďalšími známymi značkami. Výsledkom toho sú najrôznejšie limitované edície hodiniek. Spomenúť tak môžeme napríklad edíciu SHAQ, ktorá vznikla v spolupráci s americkým basketbalistom Shaquillom O’Nealom, či limitované kúsky z kolaborácie s komiksovými značkami Marvel a DC Comics.

Pánske hodinky Invicta sú zväčša osadené v kvalitných oceľových púzdrach. V závislosti od konkrétneho modelu využívajú hodinky buď švajčiarske Quartz strojčeky, alebo japonský automatický pohon. Rôznorodá je taktiež ich vodotesnosť. Tá, sa rovnako ako ich pohon, líši v závislosti od konkrétneho modelu hodiniek. Štandardne tak v ponuke značky možno objaviť modely s vodotesnosťou 100m – 200m, ako aj odolnejšie modely s vodotesnosťou 500m. Viac o vodotesnosti hodiniek nájdete v našej prehľadnej tabuľke.

Zaujímavosť: Invicta uviedla svoje prvé automatické hodinky v roku 1932 a vyrábala taktiež hodinky pre americké námorníctvo.

Prečo si kúpiť pánske hodinky Invicta?

  • stále ich možno považovať za švajčiarske hodinky
  • značka ponúka veľké množstvo najrôznejších limitovaných kolekcií
  • hodinky sú masívne a neprehliadnuteľné
  • často sa inšpirujú dizajnom drahých značiek

Zaujímavé kolekcie hodiniek Invicta:

  • Akula
  • Force
  • Gladiator
  • Russian Diver
  • Invicta x SHAQ

Ďalšie značky pánskych hodiniek:

Najnovšie články z magazínu

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.