SERIÁL o najväčších hodinárskych domoch na svete: Švajčiarske hodinky Omega

Čo sa skrýva za históriou hodiniek Omega? Spoznajte s nami príbeh tejto slávnej značky
Zdieľaj
LinkedIn

To, čo začalo nevinným článkom o takzvanom zoskupení The Holy Trinity, dostáva dnes už svoju 3. časť. Do hlavnej úlohy sme tento raz vybrali švajčiarske hodinky Omega. Po nahliadnutí do ich histórie vám bude dozaista jasné, prečo sme tak urobili práve v rámci nášho Seriálu o najväčších hodinárskych domoch na svete.

Obsah článku

Hodinky Omega – náhľad do histórie

História hodiniek Omega sa začala písať v roku 1848, kedy si Louis Brandt zriadil vo švajčiarskom Le Chaux de Fonds malú hodinársku dielňu. Po jeho smrti v roku 1879 pokračovali v rodinnej tradícii jeho synovia. Dielňu presťahovali do Biel/Bienne a začali vyrábať vlastné súčiastky, resp. postupne aj hodinky.

Hodinky Omega Seamaster
Zdroj: depositphotos.com

Hodinky Omega a šport

Po prvých sériovo vyrábaných kúskoch, ktoré prišli na trh ešte v 19. storočí, sa hodinkám Omega pomaly začali krížiť cesty so športovými podujatiami. Od roku 1905 spoločnosť OMEGA slúžila ako oficiálny časomerač pre rôzne športové podujatia vo Švajčiarsku. To položilo aj základ dlhodobých spoluprác značky s rôznymi športovými tímami a hráčmi. Nakoniec to viedlo k veľkolepému partnerstvu „pod piatimi kruhmi“. V roku 1932 sa totižto hodinky Omega stali časomeračom Olympijských hier v Los Angeles. A je nutné dodať, že od roku 2009 až do súčasnosti sú výhradným časomeračom olympijských hier.

Zdroj: depositphotos.com

Prvé hodinky vo vesmíre a na Mesiaci

Na renomé a originalite pridala značke Omega aj skutočnosť, že vyslala do vesmíru vôbec prvé hodinky. Stalo sa tak v roku 1962, kedy sa pánske hodinky Omega Speedmaster vydali na dobrodružnú cestu na zápästí astronauta Wallyho Schirru. To upriamilo pozornosť spoločnosti NASA, ktorá začala hľadať oficiálne hodinky pre svoj brand. No a nemohli sa nimi stať žiadne iné – jedine hodinky Omega. Následkom toho boli vôbec prvými hodinkami, ktoré sa pozreli na Mesiac. V tomto prípade mal Buzz Aldrin v roku 1969 na zápästí pánske hodinky Omega Speedmaster Professional.

Tip na článok: SERIÁL o najväčších hodinárskych domoch na svete: Pod strechou Fossil Group

Oficiálne hodinky Jamesa Bonda

Keď spomíname to „naj“ o hodinkách Omega, nesmieme vynechať ani ich partnerstvo s Jamesom Bondom. Vôbec prvýkrát sa na jeho zápästí objavili ešte v roku 1995, kedy túto legendárnu postavu stvárnil Pierce Brosnan vo filme GoldenEye. Samozrejme, hodinky Omega boli a zároveň tiež sú ďalej späté aj s nasledovníkom Pierca Brosnana – s Danielom Craigom.

Slávne pánske hodinky Omega sa ocitli aj vo filmoch o agentovi Jamesovi Bondovi

Tie najlepšie švajčiarske hodinky

Hodinky Omega jednoznačne patria medzi TOP švajčiarske hodinky. Síce si ich nekúpite za takú dostupnú cenu, ako iné švajčiarske kúsky, napríklad hodinky Tissot, no nemení to nič na tom, že predstavujú výberovú kvalitu. Spoločnosť Omega je dnes právom radená medzi hodinársku elitu – a to nielen vo Švajčiarsku, ale rovnako aj všade vo svete. Vo všeobecnosti ju charakterizuje kvalita, luxus a športová elegancia. Samozrejme, to všetko s výrazným dôrazom a silnými požiadavkami na spĺňanie tých najprísnejších technických parametrov.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

aponské hodinky Casio Edifice

Ako japonské hodinky zmenili hodinársky svet

Japonským hodinárom vďačíme za hodinky poháňané batériou, ktorými spôsobili najväčšiu svetovú revolúciu v hodinárstve. Značka Citizen priniesla svetu ekologický solárny pohon. Japonská dielňa Casio sa

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.