SERIÁL o najväčších hodinárskych domoch na svete: Pod strechou Fossil Group

Fossil Group patrí k jedným z najväčších hodinárskych domov na svete
Zdieľaj
LinkedIn

Už v našom minulom článku, v ktorom sme sa zamerali na The Holy Trinity, sme avizovali, že téma najväčších hodinárskych domov na svete by sa dala poňať rôznymi spôsobmi. Práve túto skutočnosť sa chystáme potvrdiť nasledujúcimi riadkami, ktoré budú venované spoločnosti Fossil Group. Pod jej strechou sa totižto nachádza mnoho uznávaným hodinkových značiek.

Obsah článku

O spoločnosti Fossil Group

Spoločnosť Fossil Group síce nemá pod svojou strechou také luxusné značky ako Vacheron Constantin, Patek Philippe a Audemars Piguet, no svojím počínaním na trhu si právom zaslúži nálepku jedného z najväčších hodinárskych domov na svete.

Predstavuje totižto globálnu dizajnérsku, marketingovú, distribučnú a zároveň inovatívnu spoločnosť špecializujúcu sa na lifestyle doplnky. V rámci rozmanitého portfólia značiek, ktoré vlastní alebo má na ne licenciu, ponúka širokému spektru zákazníkov naprieč celým svetom fashion hodinky, šperky, kabelky, drobný kožený tovar a inteligentné smart hodinky.

Mimochodom, spoločnosť Fossil založil v roku 1984 Tom Kartsotis. Vtedy však ešte pravdepodobne ani len netušil, že jedného dňa bude jeho firma zastrešovať také renomované značky.

Fossil Group vyrába hodinky nielen pod značkou Fossil, ale aj pre iné módne značky

Značky, ktoré zastrešuje spoločnosť Fossil Group

Vedeli ste, že pod spoločnosť Fossil Group spadajú známe hodinkové značky, akými sú napríklad Diesel, Emporio Armani, Michael Kors či Skagen? To je však len hŕstka z celkového počtu. Dokopy ich je podstatne viac, pričom nechýba ani takpovediac vlajková loď v podobe značky Fossil.

Hodinky Skagen

Zaujímavosťou je, že v roku 2012 spoločnosť Fossil Group súhlasila s kúpou značky Skagen Designs, Ltd. a niektorých jej partnerov za približne 225 miliónov dolárov v hotovosti a 150 000 v akciách Fossil. Hodinky Skagen však datujú svoje počiatky ešte do roku 1989. V súčasti sa vyznačujú minimalistickým a zároveň rozmanitým štýlom, ktorým cielia predovšetkým na mladšiu generáciu. Vo všeobecnosti sú inšpirované Dánskom a severskou kultúrou.

Škandinávska značka Skagen je súčasťou Fossil Group

Hodinky Diesel

Značku Diesel asi nie je potrebné príliš predstavovať, no aspoň na moment sa pri nej pristavíme. Z hodinkového pohľadu je vnímaná najmä ako výrobca extravagantných pánskych hodiniek s veľkými ciferníkmi. Aj napriek tomu je však nutné dodať, že hodinky Diesel nezabúdajú ani na nežnejšie pohlavie.

Značka Diesel je súčasťou Fossil Group

Hodinky Emporio Armani

Áno, aj talianska elegancia, ktorú zhmotňuje svetoznáma značka Emporio Armani, má čo dočinenia so spoločnosťou Fossil Group. Rovnako ako Diesel, aj Emporio Armani cieli skôr na pánov. Pánske hodinky sa však v tomto prípade nevyznačujú veľkými ciferníkmi, ale elegantným dizajnom.

Pánske hodinky Emporio Armani v elegantnej čiernej

Hodinky Michael Kors

Spomedzi značiek, ktoré vlastní alebo s nimi spolupracuje spoločnosť Fossil Group, nemožno vynechať ani populárnu značku Michael Kors. Tá valcuje oblasť módy najmä dámskymi doplnkami, akými sú šperky, kabelky či dámske hodinky Michael Kors. Pozornosť dámskeho publika si získala najmä jedinečným dizajnom a priaznivou cenovkou.

Populárna značka módnych hodiniek Michael Kors je súčasťou Fossil Group

Keď sa nadčasový dizajn stretne so silou inovácie

Ako spoločnosť Fossil Group sama prezentuje, keď sa nadčasový dizajn stretne so silou inovácie, je možné všetko. No a keď si náhodou plánujete kúpiť hodinky, rozmanité portfólio Fossil Group môže byť skvelou a zároveň cenovo dostupnou voľbou. Okrem vyššie zmieňovaných značiek ho tvoria aj mená ako Michele, Armani Exchange, DKNY, Kate Spade, Puma, Relic, Tory Burch, Watch Station či Zodiac.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

aponské hodinky Casio Edifice

Ako japonské hodinky zmenili hodinársky svet

Japonským hodinárom vďačíme za hodinky poháňané batériou, ktorými spôsobili najväčšiu svetovú revolúciu v hodinárstve. Značka Citizen priniesla svetu ekologický solárny pohon. Japonská dielňa Casio sa

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.