Keď letecké hodinky, tak odporúčame tieto značky!

Vybrali sme tie najznámejšie značky leteckých hodiniek - značky Longines, Breitling, Zeppelin, Vostok Europe
Zdieľaj
LinkedIn

Nie je tomu tak dávno, čo sme pre vás prostredníctvom nášho magazínu vybrali spoľahlivé vojenské hodinky. A v podobnom duchu budeme pokračovať aj týmto článkom. Pozornosť však tento raz venujeme inej kategórii, ktorou sú letecké hodinky, inak nazývané aj pilotky. Viete, aká je ich história? Poznáte značky, ktoré produkujú najlepšie letecké hodinky? Odpovede aj na tieto otázky nájdete v nasledujúcich riadkoch.

Obsah článku

História leteckých hodiniek

História leteckých hodiniek je sprevádzaná zaujímavými faktami. Začať nemôžeme niečím iným ako skutočnosťou, že pilotky sa začali používať v období druhej svetovej vojny. V tom čase síce neboli späté s tak zaužívanými názvami ako dnes, no jednalo sa o hodinky používané pilotmi. Konkrétne ich mali vo výbave ako orientačný doplnok k mape, vďaka ktorému dokázali na tú dobu pomerne efektívne násobiť rýchlosť časom. Ako je vám totižto dozaista jasné, vtedajšie lietadlá nedisponovali GPS funkciou či inými inteligentnými technológiami.

Letecké hodinky v súčasnosti

V súčasnosti zohrávajú letecké hodinky dôležitú úlohu v prípade mnohých svetových značiek. V globále sa vyznačujú najmä veľkými analógovými ciferníkmi, jednoducho čitateľnými časovými údajmi, výraznými korunkami a prvkami pravej pánskej elegancie.

Ktoré pilotky si vybrať?

Ako sme už naznačili, viaceré renomované spoločnosti sa dnes nechávajú inšpirovať letectvom, kozmonautikou či astronautikou. Ich odkazy následne pretavujú do svojich produktov, vďaka čomu vznikajú aj takéto populárne letecké hodinky:

Letecké hodinky Longines

Spoločnosť Longines bola založená v roku 1832 vo švajčiarskom meste Saint-Imier. Smerovanie celej značky výrazne ovplyvnili 80. roky 19. storočia, kedy sa jej hlavní protagonisti a vývojári sústredili na zastrešovanie časomier v rámci rôznych športových udalostí. V súvislosti s tým bola viac než pochopiteľná aj výroba špecializovaných leteckých hodiniek Longines pre pilotov a navigátorov, resp. produkcia športových modelov pre rôznych bádateľov a športovcov.

Letecké hodinky Longines sú synonymom kvalitných švajčiarskych hodiniek
Zdroj: depositphotos.com

Letecké hodinky Breitling

V roku 1884 mal Léon Breitling víziu takpovediac redefinovať meranie času. A tak vznikli jedinečné a inovatívne hodinky dnes známe ako Breitling. K oblohe ich však „vyniesol“ až Willy Breitling vytváraním palubných chronografov pre veľké letecké spoločnosti. To však nebolo ani zďaleka všetko. Koniec koncov, letecké hodinky Breitling sa svojho času dostali aj do vesmíru. V súvislosti s históriou hodiniek Breitling vám odporúčame zavítať na oficiálnu stránku spoločnosti, kde nájdete mimoriadne zaujímavé a zároveň poučné video.

Hodinky Breitling a ich história sú úzko spojené s letectvom
Zdroj: depositphotos.com

Letecké hodinky Zeppelin

Článok o pilotkách by nemal z nášho pohľadu žiadnu váhu, keby sme v ňom nespomenuli letecké hodinky Zeppelin, ktoré prišli na trh v roku 2002. Svoje príznačné pomenovanie nesú po legendárnom nemeckom grófovi Ferdinandovi von Zeppelinovi. Ten bol priekopníkom vzducholodí z počiatkov 20. storočia. Áno, aj preto môžete vidieť vzducholode nielen v logu spoločnosti, ale aj na samotných leteckých hodinkách Zeppelin.

Letecké hodinky Zeppelin majú bohatú históriou spojenú so slávnymi vzducholoďami
Zdroj: Vlastná produkcia

Letecké hodinky Vostok Europe

No a keď už spomíname všeobecne najžiadanejšie pilotky na trhu, nedá nám nespomenúť letecké hodinky Vostok Europe. Litovská značka VE sa síce nešpecializuje na výrobu leteckých hodiniek po vzore ich najbadateľnejších dizajnových čŕt, no v jej portfóliu nájdete viacero modelov a aj celých rád, ktoré priamo odkazujú na leteckú či vesmírnu tematiku súvisiacu so sovietskymi technológiami. Ako príklad môžeme uviesť kolekciu hodiniek Rocket N-1. Za zmienku však rozhodne stoja aj ďalšie známe edície hodiniek Vostok Europe.

Litovská značka Vostok Europe produkuje niekoľko zaujímavých modelov, ktoré sú spojené s letectvom
Zdroj: Vlastná produkcia

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

aponské hodinky Casio Edifice

Ako japonské hodinky zmenili hodinársky svet

Japonským hodinárom vďačíme za hodinky poháňané batériou, ktorými spôsobili najväčšiu svetovú revolúciu v hodinárstve. Značka Citizen priniesla svetu ekologický solárny pohon. Japonská dielňa Casio sa

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.