Hodinky Vostok Europe a ich najznámejšie edície

Najznámejšie edície pánskych hodiniek Vostok Europe
Zdieľaj
LinkedIn

O tom, že hodinky Vostok Europe šlapú rovnako dobre ako tie švajčiarske, sme sa rozpisovali už dávnejšie v jednom z našich minulých článkov. V súvislosti s tým sme si však povedali, že na naše predošlé riadky venované inovátorskej litovskej spoločnosti nadviažeme na ďalšiu tému. Nebudeme sa toľko venovať histórii a faktom, no jednotlivo sa pozrieme na niektoré z najznámejších edícií hodiniek Vostok Europe.

Obsah článku

Najznámejšie edície hodiniek Vostok Europe

V článku, ktorý spomíname hneď v úvodných riadkoch, sme si podrobnejšie priblížili modelovú radu Gaz-14 venovanú legendárnej ruskej limuzíne aj hodinky Vostok Europe z edície Rocket N1. Aby sme sa zbytočne neopakovali, ďalej ich rozoberať nebudeme. Aj napriek tomu nám však nedá nepoukázať na jeden z ich modelov – konkrétne hodinky Vostok Europe Rocket N1 s označením 6S30-2255177. Zaujali nás štandardne solídnou vodotesnosťou, odolným puzdrom a praktickými luminiscenčnými ručičkami aj indexmi.

Ktoré ďalšie edície hodiniek Vostok Europe patria medzi tie najznámejšie a zároveň zákaznícky najpopulárnejšie?

Hodinky Vostok Europe Lunokhod-2

Keď je reč o najznámejších edíciách hodiniek Vostok Europe, pozornosť sa musí jednoznačne upriamiť aj na modelovú radu Lunokhod-2. Hodinky z tejto edície sú priamym odkazom na špičkové robotické vozidlo Lunokhod 2, ktoré pristálo na Mesiaci v rámci sovietskeho programu ešte 15. januára 1973. Lunokhod 2 fungoval zhruba 4 mesiace, pričom prešiel rekordných 37 kilometrov. Počas nich zaznamenal 86 panoramatických obrázkov a viac ako 80 tisíc televíznych záberov. Okrem toho prispel k vykonaniu viacerých testov a experimentov.

Hodinky Vostok Europe Lunokhod-2

Hodinky Vostok Europe Anchar

Z vesmírnych výšin sa presúvame do oceánskych hlbín, ktoré boli kedysi takpovediac domovom ikonickej sovietskej ponorky K-162 „Anchar“. Do histórie sa zapísala nezmazateľnými písmenami ako najrýchlejšia ponorka na svete. V 70. rokoch minulého storočia totižto dosiahla počas skúšobných testov rýchlosť až 82,8 km/h. No a v nadväznosti na toto „titánové monštrum“ nám nedá nespomenúť hodinky Vostok Europe Anchar, menovite model NH35-510C530 oplývajúci automatickým pohonom a vysokou vodotesnosťou až 300 m.

Hodinky Vostok Europe Almaz

Modelová rada Almaz má pripomínať slávnu sovietsku vesmírnu stanicu vytvorenú na začiatku 60. rokov minulého storočia. Táto edícia je plná originálne vyzerajúcich hodiniek, ktorým dominujú modely s koženými remienkami. Nájdete medzi nimi ako automaticky poháňané kúsky, tak hodinky prémiových farieb a materiálov. Príkladom vám môže byť ružovo zlatý model s produktovým označením 6S11-320B262.

Hodinky Vostok Europe z edície Almaz Space Edition

Hodinky Vostok Europe Expedition

No a špeciálnu pozornosť si dozaista zaslúžia aj hodinky Vostok Europe Expedition. Vysokokvalitné kúsky z tejto edície odkazujú na sovietsky ľadoborec, ktorý v období od 6. júna 1937 do 19. februára 1938 prevážal v rámci expedície The North Pole-1 štyroch polárnych bádateľov.

Čierne hodinky Vostok Europe s koženým remienkom

Ďalšie známe edície hodiniek Vostok Europe

Portfólio litovskej značky Vostok Europe však nie je len o edíciách Gaz-14, Rocket N1, Lunokhod-2, Anchar, Almaz a Expedition. Dôkazom sú ďalšie známe hodinky Vostok Europe, napríklad Expedition Everest Underground, Energia, Ekranoplan či Undiné. Ale o tých možno niekedy nabudúce.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.