Dámske hodinky či smart hodinky Falster. Čo všetko ukrýva značka Skagen?

Dámske hodinky Skagen sú smarthodinky pre každú modernú ženu
Hodinky Skagen sú inšpirované malou rybárskou dedinkou z najsevernejšej časti dánskeho polostrova.
Vyznačujú sa jednoduchým prevedením, minimalistickým štýlom a jemnou eleganciou.
Značka Skagen produkuje aj štýlové smart hodinky.
Zdieľaj
LinkedIn

Značka Skagen je na trhu hodiniek viac než zaujímavým zjavom. Jej príbeh, ktorý bol inšpirovaný malou rybárskou dedinkou z najsevernejšej časti dánskeho polostrova, sa píše už viac ako 30 rokov. Za ten čas si dámske hodinky Skagen získali množstvo milovníčok. Portfólio tejto cenovo dostupnej značky totižto cieli najmä na nežnejšie pohlavie, čoho dôkazom je aj bohatá ponuka šperkov – od náušníc cez náramky až po náhrdelníky. Osobitnú pozornosť si však zaslúžia aj inovatívne smart hodinky Falster. Čo všetko ešte ukrýva značka Skagen?

Obsah článku

Nahliadnutie do histórie značky Skagen

Za kreatívnou energiou, zanietením, hravou módou a v neposlednom rade dostupnou cenovkou značky Skagen stojí dánsky pár Henrik a Charlotte Jorst. Táto dvojica založila spoločnosť ešte v roku 1989, pričom o 2 roky neskôr prezentovala svoje vlastné návrhy na veľtrhu v New Yorku. Už v tom čase získala značka inšpirovaná čistotou, krásou a jedinečnosťou škandinávskej dedinky pozitívne ohlasy z veľkej Ameriky.

edeli ste, že hodinky Skagen  boli, paradoxne, od svojich počiatkov vyrábané v Hongkongu? Po nadobudnutí partnerstva so spoločnosťou Fossil Group sa však ich výroba presunula do Číny.

Aké hodinky sa ukrývajú za značkou Skagen?

Azda najhlavnejším ukazovateľom dámskych hodiniek Skagen je jednoduchý, priam minimalistický, štýl, ktorý kladie mimoriadny dôraz na jemnú eleganciu. Hodinky Skagen sa všeobecne vyznačujú menšími prevedeniami, čo platí nielen v prípade ciferníkov, ale taktiež v súvislosti s tenšími remienkami, prípadne náramkami. Aj napriek tomu, že dbajú na používanie kvalitných materiálov, si stále udržujú cenovú dostupnosť, vďaka ktorej dokážu zacieliť na skutočne široké publikum.

Vyberáme dámske hodinky Skagen

Pri pohľade na portfólio značky Skagen je skutočne náročné vybrať kolekciu, ktorá by spomedzi ostatných akosi vyčnievala. Nájdeme v ňom totižto hneď niekoľko modelových rád, ktoré si nepochybne zaslúžia našu i vašu pozornosť. Výborným príkladom sú hodinky Skagen Aaren Kulor vyznačujúce sa odvážnym a hravým používaním farieb, čo je v podstate aj jedným z hlavných znakov celej značky Skagen. V prípade kolekcie Aaren Kulor vzišla farebná inšpirácia z ikonických prístavných domčekov z kodanskej štvrte Nyhavn.

Farebné hodinky Skagen Aaren Kulor

Náš tip: Smart hodinky Skagen Falster

Naším špeciálnym tipom na dámske hodinky Skagen však budú smart hodinky Falster. Síce nejde o rýdzo dámsku kolekciu, keďže si v nej prídu na svoje aj páni, no v dobe moderných technológií triafa povestný klinec po hlavičke. Navyše, smart hodinky Falster neignorujú ani „fashion“ požiadavky. Aj napriek tomu, že ide o športové hodinky, si udržujú mimoriadne sympatický a pútavý dizajn.

Moderné dámske smarthodinky Skagen Falster

Najnovšími smart hodinkami z dielne Skagen sú inteligentné hodinky Falster 3, ktoré bežia na softvéri Wear OS od Google. Ich systém je poháňaný procesorom Snapdragon 3100. Viac sa o nich môžete dočítať na oficiálnej stránke výrobcu.

Mohli by vás zaujať
: Keď ste sa našli v smart hodinkách Skagen Falster, je viac než pravdepodobné, že vám budú imponovať aj smart hodinky Michael Kors, ktoré rovnako lákajú nielen funkciami, ale aj dizajnom.

Škandinávske krajiny dobíjajú celosvetový trh

Renomé spoločnosti Skagen, ktorá žne nemalé úspechy naprieč kontinentmi, je skutočne výrazné. A aj keď bolo patrične posilnené vplyvom spoza mora či z ďalekej Číny, ide o krásny príklad toho, že aby ste urobili dieru do sveta, môžete hľadať inšpiráciu aj v menších a lokálnejších zákutiach Európy. Aby ste si ale nemysleli, že hodinky Skagen sú akýmsi náhodným výstrelom, pozrite sa napríklad na príbeh dánskej značky Daniel Wellington. Jednoducho, škandinávske krajiny dobíjajú celosvetový trh hodiniek.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.