Hodinky Luminox ukrývajú mnoho zaujímavostí, o ktorých ste možno nevedeli

Švajčiarske hodinky Luminox s typickým vojenským vzhľadom
Zdieľaj
LinkedIn

Vedeli ste že názov Luminox pochádza zo spojenia latinských výrazov „Lumi“ a „Nox“, čo v prekladoch znamená „svetlo“ a „noc“? Pravdepodobne už tušíte, čo tým chceli zakladatelia spoločnosti vyjadriť. Vedzte však, že hodinky Luminox ukrývajú omnoho viac zaujímavostí, o ktorých ste možno nevedeli.

Obsah článku

Hodinky Luminox – švajčiarske hodinky od roku 1989

O tom, že švajčiarske hodinky patria vo všeobecnosti medzi tie najkvalitnejšie, nie je v hodinkovom svete snáď žiadnych pochybností. Na druhej strane, nie sú ale švajčiarske hodinky ako švajčiarske. Našťastie, hodinky Luminox spĺňajú aj tie najprísnejšie kritériá. Potvrdzujú to viaceré významné míľniky v histórií značky Luminox. Avšak, ešte predtým, ako sa k nim dostaneme, musíme podotknúť, že hodinky Luminox datujú svoje počiatky do roku 1989.

Špičková luminiscencia a čitateľnosť

Základy spomínanej značky boli položené na záväzku ponúknuť konečným užívateľom špičkovú luminiscenciu a čitateľnosť vysokovýkonných športových hodiniek (vyššie zmieňované „Lumi“ a „Nox“). No a odvtedy je technológia osvetlenia hodiniek Luminox označovaná ako Luminox Light Technology (LLT).

Významné míľniky hodiniek Luminox

  • 1992 – Nick North, jeden z hlavných protagonistov spoločnosti, spolu s Barrym Cohenom, zakladateľom spoločnosti Luminox, vyvinuli hodinky pre špeciálne jednotky Navy Seals. Áno, presne také sú počiatky dnes legendárnej rady vojenských potápačských hodiniek Luminox Navy Seal.
Hodinky Luminox využívajú aj príslušníci špeciálnych vojenských jednotiek
  • 1994 – netrvalo to dlho a o hodinky Luminox prejavili záujem ďalšie elitné jednotky. Po Navy Seals prišiel rad napríklad aj na americkú pobrežnú stráž, policajné oddelenie v New Yorku, singapurské vzdušné sily či špeciálne vojenské jednotky v Izraeli.
  • 2008 – po uvedení mnohých zaujímavých hodiniek na trh sa spoločnosť Luminox mohla v roku 2008 pochváliť svojím dosahom do viac ako 50 krajín naprieč celým svetom.
  • 2020 – spoločnosť Luminox oznámila svoje historické partnerstvo s Bear Grylls, najuznávanejšou tvárou prírodných dobrodružstiev na svete, a zavádza celú kolekciu Luminox X Bear Grylls.

Tip: Zaujímavostí, ktoré ukrývajú hodinky Luminox, je však oveľa viac. Odporúčame vám preto nahliadnuť do histórie značky Luminox. Nebudete sa stíhať čudovať, koľko významných míľnikov spoločnosti Lumox poníma o vojenských a potápačských hodinkách.

Súboj hodiniek Luminox

Vzhľadom na to, že hlavnou doménou značky Luminox sú športové hodinky, rozhodli sme sa záver tohto článku poňať v rovnako športovom duchu. Bude totižto patriť povestnému hodinkovému súboju, do ktorého sme vybrali 2 konkrétne modely Luminox.

Vojenské hodinky Luminox XS.0321.BO.L

Prvý model, ktorý zaujal našu pozornosť, má produktové označenie XS.0321.BO.L. Ide o vojenské hodinky, ktoré disponujú vysoko odolným karbónovým puzdrom a rovnako kvalitným gumeným remienkom. Navyše, okrem toho sa môžu pochváliť aj úchvatnou luminiscenciou. To je však v prípade hodiniek Luminox takpovediac očakávaným. Každopádne, pohľad a ich luminiscenčné ručičky a indexy je dychberúci. Koniec koncov, posúďte.

Hodinky Luminox a ich luminiscencia

Potápačské hodinky Luminox XS.3051.F

O tom, že tento súboj bude vzácne vyrovnaným, svedčí aj skutočnosť, že súper predošlého modelu, hodinky Luminox XS.3051.F, disponuje podobnými parametrami. Tie sa zhodujú najmä v odolných puzdrach a remienkoch. Model XS.3051.F by sme však skôr radili do kategórie potápačských hodiniek. Má totižto vodotesnosť až 200 m. No a jeho samozrejmosťou je aj luminiscencia na veľmi vysokej úrovni.

Ktoré hodinky Luminox si vybrať?

Tak, pozdáva sa vám vyššie zmieňovaná kolekcia Navy Seal alebo dáte radšej prednosť niektorým hodinkám z našej súperiacej dvojice? Bez ohľadu na to, pre ktoré hodinky Luminox sa rozhodnete, táto švajčiarska značka je zárukou vysokej kvality.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

aponské hodinky Casio Edifice

Ako japonské hodinky zmenili hodinársky svet

Japonským hodinárom vďačíme za hodinky poháňané batériou, ktorými spôsobili najväčšiu svetovú revolúciu v hodinárstve. Značka Citizen priniesla svetu ekologický solárny pohon. Japonská dielňa Casio sa

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.