Viete, aké by mali byť kvalitné outdoorové hodinky?

Súčasťou povinnej výbavy do prírody by mali byť aj kvalitné outdoorové hodinky
Zdieľaj
LinkedIn

Zvyknete tráviť množstvo pracovného či voľného času vonku, resp. niekde v prírode? V tom prípade musíte vedieť, že základom je mať so sebou potrebnú výbavu. Tá však vonkoncom nekončí len vhodnou obuvou, náležitým oblečením a pitným režimom. V útrobách našej redakcie sme totižto toho názoru, že sa vám zídu aj kvalitné outdoorové hodinky. V nasledujúcich riadkoch si uvedieme hneď niekoľko dôvodov, prečo je tomu tak. A samozrejme, na záver nezabudne ani na nejaké tie tipy na odolné turistické hodinky.

Obsah článku

Prečo práve outdoorové hodinky?

Outdoorové hodinky môžu byť veľmi nápomocným nástrojom – obzvlášť keď sa nachádzate mimo domova či vo voľnej prírode. Mali by byť totižto:

Odolné

Áno, sú to najmä pevné puzdra a sklíčka odolné voči poškriabaniu, čo predurčuje náramkové hodinky na ustavičné outdoorové nosenie. Veď na túre, rybačke či stanovačke nie sú pošmyknutia či pády ničím neobvyklým (aj keď to nikomu neprajeme). Pokiaľ príde k nejakému nárazu hodiniek, kvalitný outdoorový model by ho mal jednoznačne ustáť.

Vodotesné

Rovnako nezvyčajnými nie sú v rámci aktivít vo voľnej prírode ani dažďové či snehové prehánky. V takom prípade jednoznačne potrebujete turistické hodinky s určitým stupňom vodotesnosti. Kým hodinky s vodotesnosťou na úrovni 3 ATM by mali odolať dažďu, na plávanie budete potrebovať model s vodotesnosťou aspoň 10 ATM. Táto informácia bude užitočná najmä pre rybárov, ktorých hodinky musia mať bez debaty vysoký stupeň vodotesnosti.

Spoľahlivé

Keď sa nachádzate mimo domova, posledné, čo chcete, je, aby vám vaše hodinky vypovedali službu. Práve preto vám odporúčame, aby ste vyberali z hodiniek so spoľahlivými pohonmi. Rovnako dôležitým faktorom sú aj materiály použité pri výrobe. Opäť odporúčame hodinky, ktorých súčiastky podliehajú prísnym kritériám a vysokej kvalite. Väčšinou ide o modely renomovaných výrobcov, akými sú napríklad Casio, Citizen, Garmin, Seiko, Victorinox a podobne. Pozornosť si však zaslúžia aj outdoorové hodinky Suunto.

Užitočné

No a v neposlednom rade, odolné hodinky určené na outdoorové používanie by mali byť aj užitočné. Užitočné podľa toho, na aké aktivity ich plánujete používať. Pokiaľ sa chystáte na potulky lesom či celým svetom, určite oceníte GPS. Na druhej strane, ak je vaším cieľom zdolávanie miest s extrémnymi teplotami, zíde sa vám funkcia teplomera. A v prípade, že si chcete z vašich outdoorových hodiniek urobiť športového asistenta, mali by ste hľadať modely s monitorovaním srdcovej frekvencie. Z ďalších užitočných funkcií môžeme spomenúť napríklad krokomer, barometer či osvetlenie hodiniek.

Značka Casio sa zameriava aj na výrobu odolných outdoor hodiniek

Naše tipy na kvalitné outdoorové hodinky

Ako sme spomenuli v samom úvode tohto článku, nezabúdame ani na nejaké tipy na kvalitné outdoorové hodinky. Vyberali sme ich zo značiek, ktoré sme spomínali o čosi vyššie.

Odolné hodinky Casio G-Shock GW-3000M-4AER

Modelová rada G-Shock od spoločnosti Casio je už tradične spájaná s vysokou odolnosťou. Samozrejme, nejde o žiadny mýtus. Práve naopak, modely zo spomínanej kolekcie patria skutočne k tým najodolnejším hodinkám, ktoré môžete nájsť na trhu. My sme pre vás vybrali kúsok s produktovým označením GW-3000M-4AER. Jednou z jeho hlavných devíz je práve vysoká otrasuvzdornosť, ktorá spočíva aj v odolnom oceľovo-plastovom puzdre. Disponuje však aj rovnako odolným gumovým remienkom, vodotesnosťou 20 ATM, spoľahlivým solárnym pohonom, osvetlením či stopkami.

Alternatívny tip: Odolné hodinky Casio Pro Trek – spoľahlivý partner na cesty

Odolné outdoor hodinky Casio GW-3000M-4AER

Turistické hodinky Citizen Promaster Land BN4048-14X

V súvislosti s outdoorovými hodinkami by bolo hriechom osobitne nevyzdvihnúť aj turistické hodinky Citizen. Modely z portfólia tejto japonskej značky vám dokážu robiť spoľahlivého spoločníka ako na túrach, tak pri rôznych outdoorových aktivitách. Dokazuje to aj model s produktovým označením BN4048-14X, ktorý je poháňaný spoľahlivým pohonom Eco-Drive. Ide o rádiovo riadené outdoorové hodinky s osvetlením a vodotesnosťou na úrovni 20 ATM. S takýmto kúskom sa v prírode rozhodne nestratíte.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

aponské hodinky Casio Edifice

Ako japonské hodinky zmenili hodinársky svet

Japonským hodinárom vďačíme za hodinky poháňané batériou, ktorými spôsobili najväčšiu svetovú revolúciu v hodinárstve. Značka Citizen priniesla svetu ekologický solárny pohon. Japonská dielňa Casio sa

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.