Hodinky Casio Pro Trek – spoľahlivý partner na cesty

Lacné hodinky Casio Pro Trek SGW-100-1VEF
Zdieľaj
LinkedIn

Hodinky Casio Pro Trek uzreli svetlo sveta po prvý raz pred viac ako 25 rokmi – ešte v roku 1995. Za ich predchodcu však možno považovať už hodinky ATC-1100 z roku 1994, ktoré boli vôbec prvým modelom s takzvaným „Triple Sensorom“. Práve ten predstavuje najväčšiu devízu hodiniek Casio Pro Trek. Popri ňom ale doslovne žiaria aj ďalšie skvelé funkcie. Niektoré z nich, tie najzaujímavejšie, spomenieme aj v nasledujúcich riadkoch.

Už z názvu Pro Trek je možné dedukovať, že ide o hodinky, ktoré budú „najviac doma“ pod holým nebom – podobne ako legendárne G-Shocky. Najlepšie sa cítia či už na turistike, na horách, na rybačke, alebo pri hocakých outdoorových aktivitách. Koniec koncov, predurčujú ich k tomu praktické funkcie.

Obsah článku

Akými funkciami oplývajú hodinky Casio Pro Trek?

Výkladnou skriňou hodiniek Casio Pro Trek je síce vyššie zmieňovaný „Triple Sensor“, no nezaostávajú za ním ani ďalšie prakticky využiteľné funkcie a technológie, ako napríklad rádiové riadenie, solárny pohon či vysoká odolnosť voči vode.

Triple Sensor

Trojvrstvový snímač Triple Sensor je takpovediac srdcom hodiniek Casio Pro Trek. Skladá sa z troch extrémne malých a zároveň mimoriadne precíznych snímačov, ktoré presne merajú smer, výšku, tlak vzduchu a teplotu. Len vďaka nemu môže byť ako digitálny kompas, tak výškomer, barometer a teplomer hodiniek Pro Trek taký presný.

Technológia rádiového riadenia

Výhodou rádiovo riadených hodiniek je, že po nastavení na príslušné časové pásmo vždy zobrazujú presný miestny čas. Mimochodom, vedeli ste, že všetky rádiovo riadené hodinky Casio prijímajú signály takmer kdekoľvek v Európe? Dokonca, niektoré modely aj v Severnej Amerike, častiach Kanady a Mexika a taktiež aj v Japonsku alebo Číne.

Multifunkčné outdoor hodinky z edície Casio Pro Trek

Solárny pohon

Na chod hodiniek Casio Pro Trek postačí aj ten najslabší svetelný zdroj. Navyše, disponujú akumulátorom šetriacim „nadbytočnú energiu“, ktorá sa využíva pri chode hodiniek v tmavom prostredí.

Odolnosť voči vode

Tak ako sme pri mnohých hodinkách Casio zvyknutí, aj niektoré modely s titulom Pro Trek disponujú úctyhodnou odolnosťou voči vode. Áno, aj na úrovni 200 m. Modely s takouto vodotesnosťou si tak môžete so sebou zobrať či už na plávanie, na potápanie, na jachting, alebo na rybačku.

Náš tip: Prečítajte si podrobné informácie o všetkých funkciách hodiniek Casio Pro Trek.

Tip na záver: Lacné hodinky Casio Pro Trek

Keď povieme, že každé dobrodružstvo potrebuje svojho spoľahlivého partnera na cesty, pravdepodobne budete s nami súhlasiť. No a presne ním sa môžu stať aj hodinky Casio Pro Trek. Spĺňajú totižto všetky požiadavky na kontrolovanie vašich outdoorových záujmov. Jednoducho, kombinácia inovatívnej technológie, presného zobrazovania času a najmodernejšieho dizajnu robí z hodiniek Casio Pro Trek dokonalého spoločníka pre všetky dobrodružstvá pod holým nebom. V súvislosti s tým sme pre vás na záver našli jeden cenovo dostupný model, ktorý je nabitý skvelými funkciami.

Lacné hodinky Casio Pro Trek SGW-100-1VEF

Náš tip: Lacné hodinky Casio Pro Trek SGW-100-1VEF, ktoré disponujú okrem vodotesnosti na úrovni 200 m aj alarmom, stopkami, osvetlením, kompasom a teplomerom. A navyše, ešte k tomu sú aj otrasuvzdorné. Musíme uznať, že za takú čiastku skutočne výborná voľba.

Pokiaľ by sa vám však funkcie a technológie nami vybraného modelu málili, môžete si vybrať napríklad hodinky Casio Pro Trek PRG 600 alebo Casio Pro Trek PRW 7000, ktoré sú medzi fanúšikmi outdoorových hodiniek mimoriadne obľúbenými.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

aponské hodinky Casio Edifice

Ako japonské hodinky zmenili hodinársky svet

Japonským hodinárom vďačíme za hodinky poháňané batériou, ktorými spôsobili najväčšiu svetovú revolúciu v hodinárstve. Značka Citizen priniesla svetu ekologický solárny pohon. Japonská dielňa Casio sa

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.