Najlepšie európske značky hodiniek – 2. časť

Tie najkvalitnejšie európske značky hodiniek pochádzajú zo Švajčiarska
Zdieľaj
LinkedIn

Pri pomyslení na európske značky hodiniek si väčšina ľudí automaticky vybaví tie švajčiarske. Nuž, niet sa čomu diviť. Veď Švajčiarsko je doslova hodinárskou veľmocou. Popri švajčiarskych hodinkách si však v rámci Európy zaslúžia pozornosť aj iné značky – napríklad z Veľkej Británie či Francúzska.

Obsah článku

Európske značky hodiniek: Švajčiarsko

Švajčiarske hodinky sme, samozrejme, nevynechali ani v prvej časti Najlepších európskych značiek hodiniek. Zatiaľ čo v nej sme spomenuli spoločnosti ako Zenith, Omega či Mido, teraz dáme priestor značkám Patek Philippe, TAG Heuer a Tudor.

Hodinky Patek Philippe z edície Nautilus

Patek Philippe

Tieto európske hodinky sa stali symbolom prestíže. Vedeli ste, že sú na trhu od roku 1839? Kvalita hodiniek Patek Philippe sa odráža na cene a modely tejto značky sú považované za najdrahšie na svete. Úspech chronometrov stojí na dlhej histórii, kvalitnom spracovaní, luxusných materiáloch a nadčasových dizajnoch. Hodinky Patek Philippe sa vyrábajú a skladajú ručne v obmedzených počtoch a ich cena sa väčšinou počíta v desať tisícoch eur.

TAG Heuer

Spoločnosť TAG Heuer bola založená v roku 1860 vo švajčiarskom meste Saint-Imier, ale svoj súčasný názov prijala až v roku 1985. Značka je dnes pod patronátom koncernu LVMH, rovnako ako mnohé iné popredné európske značky hodiniek. Hodinky TAG Heuer sa preslávili najmä partnerstvom s tímom F1. V ponuke značky prevažujú športové modely vybavené tými najmodernejšími technológiami. Výrobca je známy svojou snahou posúvať hranice presnosti merania a hodinárskej mechaniky. Trh prekvapuje inováciami a vyniká v prepojení luxusu a technickej dokonalosti. Ako prvý z luxusných hodinárskych značiek vstúpil do segmentu smart hodiniek. Ceny v katalógoch sa pohybujú na úrovni tisícok eur.

Tudor

Iste ste už počuli o hodinárskej ikone Rolex, ktorej hodinky si nemôže dovoliť každý. Pod tou istou strechou ako kráľovské Rolexky vznikajú aj cenovo dostupnejšie hodinky Tudor. Dcérska spoločnosť značky Rolex zaujala hodinársky trh nekompromisnou kvalitou a výrazným dizajnom s retro prvkami. Hodinky Tudor kedysi slúžili námorníctvu, vďaka čomu sa vyznačujú mimoriadnou odolnosťou. V dielňach Tudor sa za základ považuje vodotesnosť na úrovni minimálne 100 m. Hodinky sú tiež vysoko odolné voči nárazu a prachu. Ceny sa pohybujú rádovo v tisíckach eur.

Európske značky hodiniek: Veľká Británia a Francúzsko

Veľká Británia ťaží najmä zo svojho hodinárskeho dedičstva. Možno povedať, že v modernom hodinárstve je skôr smoliarom a viaceré hodinárske značky, ktoré vznikli na jej území, presunuli svoju výrobu práve do vyššie zmieňovaného Švajčiarska. Podobne je na tom aj Francúzsko, hoci práve francúzski hodinári sa v minulosti významne zaslúžili o rozvoj švajčiarskeho hodinárstva. Francúzi majú napriek tomu dodnes niekoľko významných želiezok v ohni.

Značka Cartier patrí k luxusným európskym značkám hodiniek

Cartier

Francúzska značka Cartier vznikla v roku 1847 pod vedením klenotníka Louisa-Francoisa Cartiera. Hoci výroba bola pôvodne zameraná výlučne na luxusné šperky, v ktorých Cartier vynikal, zlom prišiel na začiatku 20. storočia. Louis Cartier, vnuk zakladateľa, prijal výzvu Albersta Santos-Dumtona a vyrobil prvé pilotky a zároveň prvé náramkové hodinky pre pánov. Slávne Cartier Santos sa stali ikonou značky aj celého francúzskeho hodinárstva a sú na trhu dodnes. Práve nadčasovosť spolu s eleganciou a štedrou dávkou retro dizajnu je to, v čom tieto hodinky z Európy vynikajú. Ceny sa rádovo pohybujú v tisícoch eur.

Bremont

Aj keď britské hodinky nie sú v súčasnom svete európskeho hodinárstva práve na výslní, krajina sa môže pochváliť mimoriadnym hodinárskym dedičstvom a viacerými pokrokovými inováciami. Na týchto základoch stojí aj značka Bremont orientujúca sa primárne na letecké hodinky. Táto spoločnosť patriaca medzi veľmi zaujímavé európske značky hodiniek bola založená v roku 2002 v Henley-On-Thames. Svoju prvú kolekciu priviedla na trh až o celých 5 rokov neskôr. V katalógu Bremont nájdete výnimočne odolné hodinky v nadčasových dizajnoch vhodné aj pre vojenské letectvo. Ceny sa pohybujú v tisíckach až desať tisícoch eur.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.