Ako sa z hodiniek Heuer stali hodinky TAG Heuer

Predstavujeme luxusné hodinky Tag Heuer
Zdieľaj
LinkedIn

Legendárne švajčiarske mesto La Chaux-de-Fonds, v ktorom sa zrodilo tak veľa významných značiek vyrábajúcich hodinky, by dnes nepoznali len máloktorí hodinkoví nadšenci. Jednou zo spoločností, ktoré tam začali písať svoj príbeh, je aj značka TAG Heuer. Vo svojich počiatkoch síce neniesla súčasný názov, no do histórie sa zapísala nezmazateľnými písmenami. V nasledujúcich riadkoch sa spoločne pozrieme na hodinky TAG Heuer a ich cestu na výslnie.

Obsah článku

História značky TAG Heuer

Spoločnosť, ktorú dnes poznáte pod názvom TAG Heuer, bola založená v roku 1860 vo švajčiarskom meste La Chaux-de-Fonds. O jej vznik sa postaral Edouard Heuer. V tom čase však nikto ešte ani len netušil, že jedného dňa bude súčasťou vtedajšieho názvu „Heuer“ aj neskôr pridané „TAG“.

Zaujímavosť: Hodinky TAG Heuer sa objavili aj na zápästí legendárneho Jamesa Bonda.

Každopádne, spoločnosť Heuer sa už počas nasledujúcich rokov zaslúžila o niekoľko významných míľnikov. Za zmienku stojí napríklad patentovanie mnohých mechanizmov, ktoré sa do dnešného dňa používajú vo viacerých náramkových hodinkách. Značka Heuer sa však najviac zo všetkého preslávila výrobou chronografov a hodiniek používaných na palubných doskách áut a lietadiel.

Vedeli ste, že prvé chronografové náramkové hodinky predstavila spoločnosti Heuer v roku 1914?

Predajňa s hodinkami Tag Heuer v Londýne

Prepojenie s automobilovým športom

V 60. rokoch minulého storočia boli hodinky TAG Heuer neodmysliteľne prepojené s automobilovým športom. Dá sa povedať, že v súčasnosti je pomerne náročné nájsť fotografiu z toho obdobia, na ktorej by nebolo vidieť logo Heuer. V tom čase boli medzi jazdcami mimoriadne obľúbené chronografové modely Heuer Autavia a Carrera.

Kríza v 70. rokoch

Rovnako ako mnohých iných švajčiarskych výrobcov hodiniek, kríza 70. rokov postretla aj spoločnosť Heuer. Situácia bola natoľko vážna, že značka musela ísť do predaja. V roku 1985 sa dostala vtedajšia značka Heuer do rúk holdingovej spoločnosti Techniques d’Avant Garde, pričom pred názov Heuer bolo pridané TAG. A tak vznikla jedna z TOP značiek švajčiarskych hodiniek.

Hodinky TAG Heuer

Hodinky TAG Heuer, ako sponzor jachtingových, golfových, tenisových a predovšetkým automobilových podujatí, sa stali akýmsi symbolom luxusu a elegancie. Ich status bolo možné porovnávať aj s takými velikánmi, ako napríklad s hodinkami Rolex.

Hodinky Tag Heuer

Vyberáme: Hodinky TAG Heuer Carrera

Každý má síce svoj vlastný vkus, no aj napriek tomu si neodpustíme na záver vyzdvihnúť jednu modelovú radu spoločnosti TAG Heuer, ktorá v našich očiach vyčnieva nad ostatnými. Máme na mysli hodinky TAG Heuer Carrera.

Čo sa týka ich histórie, tá siaha do roku 1963, kedy boli vôbec po prvýkrát predstavené. O ich navrhnutie sa postaral Jack Heuer, pravnuk Edouarda Heuera. Vyznačovali sa jednoduchým dizajn a dvomi chronografovými budíkmi, ktoré sú dodnes charakteristické pre radu Carrera. K dispozícii boli s rôznymi prevedeniami ciferníkov. A v súvislosti s históriou hodiniek TAG Heuer Carrera stojí za zmienku aj skutočnosť, že okolo roku 1968 bola predstavená verzia s tromi chronografovými budíkmi.

Náš tip: Pánske hodinky TAG Heuer Carrera Calibre 16

Keď ide o dnešné hodinky TAG Heuer Carrera, tak je vidno, že ich návrhári sa zamerali na celkové zjednodušenie, pričom značne čerpajú práve z dizajnov pôvodných modelov. Popri klasických líniách si však udržiavajú moderný, miestami až mierne agresívny, štýl, ktorý je obľúbený aj v rámci pánskych hodiniek od iných výrobcov.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

aponské hodinky Casio Edifice

Ako japonské hodinky zmenili hodinársky svet

Japonským hodinárom vďačíme za hodinky poháňané batériou, ktorými spôsobili najväčšiu svetovú revolúciu v hodinárstve. Značka Citizen priniesla svetu ekologický solárny pohon. Japonská dielňa Casio sa

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.