James Bond – hodinky, ktoré nosili predstavitelia agenta 007

Predstavujeme značky hodiniek, ktoré sa objavili vo filmoch o Jamesovi Bondovi
Zdieľaj
LinkedIn

Viete, aké hodinky nosil filmový James Bond? Jednu z neodmysliteľných súčastí povinnej výbavy ikonického agenta 007 predstavujú práve hodinky. A preto sme si v útrobách našej redakcie povedali, že sa bližšie pozrieme na to, aké značky preferovali jeho jednotliví aktéri.

Kiná naprieč celým svetom aktuálne valcuje snímka No Time To Die, v ktorej si úlohu agenta 007 už po piatykrát strihol šarmantný Daniel Craig. Zatiaľ čo s ním sú v role Jamesa Bonda nerozlučne späté hodinky Omega, na zápästiach ďalších predstaviteľov Bonda boli k videniu aj hodinky iných značiek.

Obsah článku

Hodinky, ktoré nosil James Bond

Vedeli ste, že úlohu legendárneho agenta 007 si doposiaľ zahralo 7 rôznych hercov? Sú nimi:

 • Sean Connery
 • David Niven
 • George Lazenby
 • Roger Moore
 • Timothy Dalton
 • Pierce Brosnan
 • Daniel Craig

Na zápästiach 7 rôznych predstaviteľov Jamesa Bonda sa vystriedalo dovedna 7 rozličných značiek hodiniek. Konkrétne:

 • Rolex
 • Breitling
 • Gruen
 • Pulsar
 • Seiko
 • TAG Heuer
 • Omega

Kým niektoré z týchto značiek, ako napríklad Pulsar, Breitling či TAG Heuer, sa objavili len v jednej „Bondovke“, iné absolvovali s Jamesom Bondom podstatne viac „ciest“. Najčastejšie je však filmový James Bond spájaný s hodinkami Omega a Rolex.

Hodinky Breitling

Hodinky Breitling si odbili svoju jedinú chvíľku slávy súvisiacu s Jamesom Bondom v snímke Thunderball, ktorá bola v poradí 4. filmovou „Bondovkou“. V tom čase bol predstaviteľom agenta 007 legendárny Sean Connery.

Hodinky Breitling v snímke Thunderball
Zdroj: https://oracleoftime.com/

Hodinky Pulsar

Spoločne s hodinkami Rolex Submariner ich nosil pri svojej premiére v úlohe Jamesa Bonda Roger Moore. Mimochodom, herec Roger Moore si neskôr rolu agenta 007 zopakoval ďalších 6-krát. So 7 účinkovaniami sa tak vyrovnal najstaršiemu Bondovi – Seanovi Connerymu.

Hodinky Gruen

Hodinky Gruen sú v súvislosti s Jamesom Bondom spätá výlučne so Seanom Connerym. Dokonca, objavili sa už aj v prvej „Bondovke“ Dr. No. Podstatnejšiu úlohu však zohrávali vo filmoch You Only Live Twice a Diamonds Are Forever.

Hodinky TAG Heuer

Hodinky TAG Heuer vstúpili do sveta Jamesa Bonda v roku 1987 spoločne s novým agentom 007, ktorého si v tom období po prvý raz zahral Timothy Dalton vo filme The Living Daylights. Herec Timothy Dalton si síce svoju úlohu ešte raz po 2 rokoch zopakoval, konkrétne v snímke Licence To Kill, no hodinky TAG Heuer boli na jeho zápästí vystriedané modelom značky Rolex, ktoré svojím dizajnovým prevedením pripomínajú niektoré zo súčasných pánskych hodiniek Citizen.

Hodinky Seiko

Hodinky Seiko si odbili svoju „bondovskú“ premiéru vo filme The Spy Who Loved Me na zápästí Rogera Moorea. Spomínaný film debutoval v roku 1977. No a Mooreov James Bond si dal na seba hodinky Seiko ešte v ďalších 4 filmoch.

Náš tip: Hodinky Seiko 5 Sports Automatic – produktové označenie SRPC57K1

Hodinky Rolex

Ikonické hodinky Rolex sa objavili až v 11 filmoch s Jamesom Bondom. Zatiaľ čo vôbec prvýkrát sa tak stalo už v prvej „Bondovke“ Dr. No (1962) so Seanom Connerym, tak naposledy bolo tomu v 18. filme s Jamesom Bondom – Licence To Kill z roku 1989.

James Bond hodinky - Rolex Submariner / Timothy Dalton
Zdroj: https://www.007.com/

Hodinky Omega

Od roku 1995, teda od premiéry Piercea Brosnana v obleku agenta 007, sa objavovali na zápästiach Jamesa Bonda zakaždým hodinky výlučne jednej značky. Máme na mysli hodinky Omega. Vo všetkých svojich „Bondovkách“ ich nosil ako Pierce Brosnan (4-krát), tak aj Daniel Craig (5-krát vrátane snímky No Time To Die). A popravde, v súčasnosti si ani len nedokážeme predstaviť, že by mal na sebe James Bond iné hodinky.

James Bond hodinky - Omega Seamaster Diver 300M 007 James Bond Watch
Zdroj: Zdroj: https://www.nytimes.com/

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.