Remienok na hodinky? Ukážeme vám tie najpopulárnejšie

Poznáte všetky druhy remienkov na hodinky?
Zdieľaj
LinkedIn

Odkedy sa stali remienky a náramky stabilnou súčasťou hodinkového priemyslu, je výber náramkových hodiniek prirodzene podriadený aj im. Inak povedané, je logické, že zatiaľ čo praví elegáni najradšej siahajú po kožených remienkoch, tak športovci uprednostňujú odolnejšie typy – napríklad gumené či silikónové remienky. To sme však spomenuli len hŕstku z toho, čo je možné dostať na trhu. Remienkov a náramkov je podstatne viac. Aký remienok na hodinky si teda vybrať? Ukážeme vám tie najpopulárnejšie.

Obsah článku

Najpopulárnejšie remienky na hodinky

Medzi všeobecne najpopulárnejšie remienky na hodinky bezo sporu patria tie kožené a oceľové. Avšak, aj tieto dve kategórie vieme rozvetvovať. Kým kožený remienok na hodinky môže byť vyrobený z rôznych druhov kože a podliehať rozličným farbám a spôsobom prešitia, oceľový náramok na hodinky sa ďalej rozdeľuje napríklad na Oyster, Shark Mesh či Jubilee. Zoberme to ale pekne poporiadku.

Kožený remienok na hodinky

Kožený remienok na hodinky zvykneme najčastejšie vídať u pánov. Samozrejme, ničím neobvyklým nie je ani v prípade dámskych modelov, no faktom je, že je obvyklejší v rámci pánskych hodiniek. Je totižto perfektnou voľbou k oblekom a spoločenským, resp. elegantným, outfitom. Ako sme už vyššie naznačili, medzi jeho nesporné výhody patrí skutočnosť, že je na trhu k dispozícii v mnohých farebných prevedeniach a s rôznymi spôsobmi prešitia. Okrem toho, dokáže komfortne obopnúť zápästie, vďaka čomu sa veľmi dobre nosí. Koniec koncov, samotná koža je na dotyk nesmierne príjemná.

Na druhej strane, jeho nevýhody sa môžu prejaviť v teplejšom počasí, kedy sa pod ním zvykne potiť zápästie. Navyše, vyžaduje si pravidelnú starostlivosť. Keď mu ju však budete venovať, bude vás počas dlhých rokov príjemne zahrievať na zápästí.

Kožený remienok na hodinky je elegantnou voľbou

Oceľový náramok na hodinky

Rovnako obľúbenými sú aj oceľové náramky na hodinky. Čo sa týka ich všeobecnejších atribútov a charakteristík, sú podstatne ťažšie ako vyššie zmieňované kožené remienky. Síce od nich nemôžete očakávať, že vás budú príjemne hriať na zápästí ako koža, no počas horúcich letných dní môžu mať úplne opačný efekt. Nebude sa vám pod nimi potiť ruka a ešte k tomu vám príjemne schladia zápästie. Čo je však dôležitejšie, oceľové náramky patria k tým najodolnejším a zároveň najlepšie udržiavateľným. Budú vám tak ochotne slúžiť poriadne dlhú dobu.

Medzi najpopulárnejšie typy oceľových náramkov patria:

  • Oyster – na trh ho uviedla ešte v prvej polovici 20. storočia spoločnosť Rolex. Spoznáte ho vďaka širokej stredovej časti a silnému trojdielnemu spojeniu, čo je pretavené do jeho vysokej odolnosti.
  • Shark Mesh – odolný, pevný a zároveň flexibilný a pohodlný. Na rozdiel od iných oceľových náramkov dokáže Shark Mesh príjemne obopnúť zápästie.
  • Jubilee – podobne ako za oceľový náramok Oyster, aj za typ Jubilee vďačíme spoločnosti Rolex. Spoznáte ho vďaka trom úzkym lesklým spojom umiestneným medzi podstatne hrubšími bočnými spojmi v matnom prevedení.
Oceľový remienok na hodinky

NATO – textilný remienok na hodinky

Áno, aj textilné remienky majú medzi hodinkovými nadšencami svojich zarytých priaznivcov. Môže za to najmä skutočnosť, že sú cenovo dostupné, ľahučké a jednoducho odnímateľné.

Vedeli ste, že remienky NATO boli prvotne navrhnuté pre vojakov britskej armády ešte v minulom storočí – konkrétne v 70. rokoch?

Textilné remienky na hodinky preslávili predovšetkým remienky typu NATO

Gumený/Silikónový remienok na hodinky

No a popri predošlých typoch nemožno opomenúť ani gumený, resp. silikónový, remienok na hodinky. Medzi jeho najväčších fanúšikov patria športovci a aktívni ľudia. Kombinuje totižto vlastnosti snáď všetkých vyššie zmieňovaných typov. Je ľahký, odolný aj príjemný na dotyk.

Značka Casio a jej modely G-Shock s gumenými remienkami

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

aponské hodinky Casio Edifice

Ako japonské hodinky zmenili hodinársky svet

Japonským hodinárom vďačíme za hodinky poháňané batériou, ktorými spôsobili najväčšiu svetovú revolúciu v hodinárstve. Značka Citizen priniesla svetu ekologický solárny pohon. Japonská dielňa Casio sa

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.