Aký remienok na hodinky si vybrať?

Aký remienok na hodinky si vybrať?

Veľmi dôležitým faktorom pri výbere nových hodiniek, je určite voľba správneho remienka. Popri ostatných dôležitých parametroch, akými sú pohon, typ, alebo cena, vás môže potrápiť aj výber vhodného remienka. V dnešnom článku sme sa však nezamerali globálne na všetky remienky, ale pozreli sme sa na najzásadnejšie rozdiely medzi dvoma najobľúbenejšími typmi hodiniek a ich remienkov – na hodinky s koženým a s oceľovým remienkom.

Obsah článku

Hodinky s koženým remienkom sú nespochybniteľnou stálicou módneho priemyslu. To isté sa však dá povedať o hodinkách s oceľovými náramkami. Každopádne, obe tieto tradičné prevedenia majú nielen svoje nespochybniteľné výhody, ale taktiež menšie nedostatky, ak to tak môžeme nazvať. Koniec koncov, ide skôr o drobné nevýhody, ktoré väčšinou súvisia so životným štýlom vlastníka hodiniek.

Ako sme už v úvode naznačili, výber hodiniek môže byť niekedy ošemetnou situáciou. Obzvlášť vtedy, keď sa neviete rozhodnúť, aké hodinky si vybrať. Pokiaľ si však hneď v úvode lámete hlavu nad tým, či ísť cestou koženého remienka alebo oceľového náramku, odpoveď je skutočne jednoduchá. Nájdete ju vo vašom spôsobe živote, resp. v životnom štýle.

Kožený remienok vs. oceľový náramok

Výber hodiniek sa často zvykne odvíjať od životného štýlu zákazníka. Je totižto viac než logické, že aktívni ľudia, ktorí dennodenne športujú, nebudú vyberať medzi hodinkami s koženým, ale s oceľovým remienkom, ale automaticky siahnu po športových hodinkách s gumeným remienkom (prípadne silikónovým, či kaučukovým). Ak sa však bavíme o súboji kože a ocele, tak druhý menovaný materiál by bol pravdepodobne prirodzenejšou voľbou.

Na druhej strane, pokiaľ vášmu šatníku kraľujú obleky či iné formálne oblečenie a prácu v kancelárii či rôzne stretnutia máte na dennom poriadku, vo vašom módnom repertoári by nemali chýbať hodinky s koženým remienkom. Pýtate sa, prečo? Koža je totižto klasikou, ktorá sa pýši štedrou dávkou elegancie. Svojich zástupcov medzi hodinkami k obleku môžeme samozrejme nájsť aj pri hodinkách s oceľovým remienkom, tie s koženým sú však podľa nášho názoru lepšou voľbou. Dodajú vášmu outfitu nezameniteľný punc exkluzivity a elegancie. Pozrime sa však teraz na výhody a nevýhody jednotlivých typov hodiniek, aby ste mohli zistiť, aký remienok na hodinky si vybrať.

Hodinky s koženým remienkom

Výhody

+ sú elegantné a vhodné k formálnemu oblečeniu

+ výber z rôznych farieb, spôsobov prešitia a povrchových úprav

+ sú ľahké, pohodlné, flexibilné a prirodzene sa prispôsobia zápästiu

+ koža nechladí a je nesmierne príjemná na dotyk

+ prírodný materiál

 

+ nezameniteľný pocit na ruke, ktorý vám dodajú len hodinky s koženým remienkom

Nevýhody

pri vyšších teplotách sa môže pod koženým remienkom potiť ruka

– po určitom čase sa môže kožený remienok ošúchať a opotrebovať

– v prípade nedostatočnej starostlivosti môže kožený remienok po istom období páchnuť

– koža je nasiakavý materiál, ktorý nie je príliš vhodný do vody

Hodinky s koženým remienkom

Hodinky s oceľovým remienkom

Výhody

+ jednoduchá údržba vlhkou handričkou

+ odolné voči vode, vlhkosti a potu

+ dlhá životnosť

+ v prípade drobného poškriabania možnosť opravy u hodinára alebo v autorizovanom servise

+ ruka sa pod oceľovým náramkom nepotí ani pri vyšších teplotách

+ univerzálne využitie

Nevýhody

– vyššia hmotnosť

– pri nižších teplotách môžu oceľové náramky chladiť zápästie

– môžu byť nepohodlné, tlačiť, prípadne ťahať chlpy

 

Hodinky s oceľovým remienkom

 

Z akých značiek si vyberať?

Tak ako to býva už vo svete hodiniek zvykom, aj v prípade hľadania vhodných hodiniek s koženým, alebo oceľovým remienkom máme na výber nespočetné množstvo vhodných kandidátov. Ak by sme však neprihliadali na ostatné dôležité parametre, akými sú napríklad pohon hodiniek, strojček, alebo typ, s pár zástupcami by sme vám dokázali poradiť. Jednou z volieb v prípade hodiniek s oceľovým remienkom by mohol byť niektorý z modelov portfólia pánskych hodiniek Citizen. Tie sa tešia mimoriadnej oblube medzi mužmi a to najmä vďaka kvalitným japonským strojčekom a populárnemu pohonu Eco-Drive, s ktorým disponujú takmer všetky hodinky z portfólia tejto značky.

V prípade, že by ste sa rozhodli pre hodinky s koženým remienkom, aj v tomto prípade máme pre vás tip na jednu značku. Sú ňou pánske hodinky Zeppelin, ktoré sú dokonalým stelesnením elegantných hodiniek. Hodinky z ponuky tejto značky sa pohybujú v podobnej cenovej relácii ako značka Citizen a sú dostatočne kvalitné. K ich unikátnosti však prispieva história ich mena – hodinky sú pomenované podľa slávnych vzducholodí Zeppelin. Dúfame, že vám naše porovnanie hodiniek s koženým a oceľovým remienkom pomohlo, a už budete vedieť, aký remienok na hodinky si vybrať. 🙂

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.