Hodinky Certina: Švajčiarska kvalita s relatívne dobrou dostupnosťou

Hodinky Certina patria k špičkovým švajčiarskym značkám hodiniek
Zdieľaj
LinkedIn

Nekompromisne dobre vyzerajú a nekompromisne presne tikajú. Hodinky Certina vynikajú kombináciou švajčiarskej kvality a športového dizajnu. Sú odolné, spoľahlivé a inovatívne. Značka Certina sa hodinárskemu umeniu venuje viac ako 130 rokov. Kladie veľký dôraz na dodržiavanie prísnych kritérií kvality, pričom si zachováva pomerne dobrú používateľskú dostupnosť.

Obsah článku

Z príbehu značky Certina

Značka s celosvetovou popularitou začala svoju story písať v roku 1888, keď si bratia Kurthovci otvorili malú hodinársku dielňu vo švajčiarskom meste Grenchen. Trvalo celých 18 rokov, kým prišli na trh ich prvé náramkové hodinky, vtedy pod značkou Grana.

Certina rovná sa istota

Počas 30. rokov 20. storočia začína spoločnosť častejšie pre svoje hodinky používať značku Certina a to z čisto praktického dôvodu: je ľahko vysloviteľná vo všetkých jazykoch a vychádza z latinského „certus“, čo znamená istota. Značku si Kurthovci oficiálne zaregistrovali v roku 1939 a o desaťročie neskôr už prinášali všetky svoje hodinky výlučne pod logom Certiny.

Robustné a odolné ako korytnačí pancier

V 60. rokoch minulého storočia prijala značka Certina za svoje logo stvárňujúce korytnačí pancier. Ide o symbol robustnosti, odolnosti a dlhej životnosti – charakteristík, ktoré vystihujú hodinky Certina. Dodnes ho možno nájsť takmer na všetkých modeloch aj na oficiálnom logu výrobcu.

Hodinky Certina z edície DS Podium

Zrod Konceptu DS

Ďalším míľnikom vo vývine Certiny bol rok 1959, kedy značka vydala svoje prvé hodinky s Konceptom DS (Double Security). Dvojitá ochrana znamená ešte vyššiu odolnosť hodiniek Certina voči mechanickým vplyvom vrátane vody. Certina DS sa vyznačujú vodotesnosťou na úrovni minimálne 200 m. Značka tým zaviedla nové štandardy pre všetky ďalšie generácie svojich hodiniek.

Certina ako súčasť Swatch Group

Rok 1968 začal písať  úplne novú kapitolu v histórii hodiniek Certina. Značka vstúpila do novovzniknutej hodinárskej skupiny SMH Group, ktorá bola v roku 1999 premenovaná na Swatch Group. Hodinky Certina patria do strednej cenovej kategórie korporátu podobne ako značka Tissot, Mido alebo Calvin Klein.

Nová Certina

Pri príležitosti 125. výročia svojej existencie, v roku 2013, predstavila Certina hodinárskemu svetu svoju novú identitu. Jej súčasťou bol aj nový automatický strojček Powermatic 80 s rezervou chodu neuveriteľných 80 hodín alebo quartzový strojček Precidrive, ktorého presnosť 10-násobne presahuje súčasný štandard.

Hodinky Certina, ktoré vstúpili do histórie

Presnosť a odolnosť stojí za popularitou značky Certina vo svete extrémneho športu. Okrem toho, že si pánske hodinky Certina zapínajú na zápästia vrcholoví športovci, modely z dielne tejto švajčiarskej značky sa stali súčasťou množstva významných udalostí. Spomeňme aspoň niektoré z nich:

  • Hodinky Certina DS sprevádzali medzinárodnú expedíciu pri prvom úspešnom výstupe na 8 167 m vysoký vrch Dhaulagiri v Himalájach aj americké námorníctvo pri jeho podmorskom výskume v projekte Sealab II.
  • Hodinky Certina Super PH 500M sa stali súčasťou potápačského experimentu, v rámci ktorého žili štyria vedci dva mesiace v podvodných obytných nádržiach pod dohľadom NASA.
  • Hodinky Certina Biostar boli prvými hodinkami na svete, ktoré zobrazovali denné biorytmy svojho nositeľa.
  • Hodinky Certina DS Diamaster si zapínal na svoje zápästie slávny americký boxer Muhammad Ali. Išlo o mimoriadne robustný a vysoko odolný, nepoškriabateľný model.

Hodinky Certina 21. storočia

Značka Certina neustrnula vo svojej slávnej histórii a aj v novom miléniu priniesla na trh viacero inovácií, ktoré oslovili zákazníkov.

Hodinky Certina DS-3 1 000M

Hodinkami Certina DS-3 1 000M značka potvrdila svoju zručnosť v oblasti potápačských chronometrov. Automatické hodinky sú vodotesné na úrovni neuveriteľných 1 000 m.

Hodinky Certina DS Podium

Mimoriadne úspešný a populárny model Certina DS Podium bol pôvodne oslavou úspechu značky vo svete motošportu. Vydarený športový dizajn a vysoká presnosť urobila z týchto hodiniek jeden z najpopulárnejších modelov z dielne Certiny.

Značka na tento úspech nadviazala a v roku 2014 priviedla na trh DS Podium Chronograph. Hodinky vyrobené z ultraľahkého a robustného hliníka zaujali svet kombináciou štýlového dizajnu a vysokej technickej kvality.

Hodinky Certina DS PH200M

Hodinky Certina DS PH200M sú oživením potápačských hodiniek z roku 1967. Značka spojila nadčasový dizajn pôvodného modelu s výkonným automatickým strojčekom najnovšej generácie a zaujala hodinársky svet.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

aponské hodinky Casio Edifice

Ako japonské hodinky zmenili hodinársky svet

Japonským hodinárom vďačíme za hodinky poháňané batériou, ktorými spôsobili najväčšiu svetovú revolúciu v hodinárstve. Značka Citizen priniesla svetu ekologický solárny pohon. Japonská dielňa Casio sa

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.