Hodinky, ktoré zlomili svetové rekordy

Najtenšie hodinky na svete - Bvlgari Octo Finissimo Ultra
Zdieľaj
LinkedIn

Prečo by mali zapadnúť prachom, keď boli vyrobené, aby vynikali? Niektoré hodinky sú skutočným umeleckým dielom, iné sú výnimočné po technickej či funkčnej stránke. A ďalšie vynikajú cenou alebo miestami, kam sprevádzali svojho nositeľa.

Obsah článku

Sedem divov hodinárskeho sveta

Objavte s nami sedem divov hodinárskeho sveta. Zoznámte sa s hodinkami, ktoré zlomili rekordy.

Bvlgari Octo Finissimo Ultra: Najtenšie mechanické hodinky na svete

Rad Octo Finissimo od Bvlgari predatavil svetu dizajnovo najzaujímavejšie hodinky posledného desaťročia. Mimoriadne vyniká model Ultra s profilom hrubým 1,8 mm, uznaný ako najtenšie mechanické hodinky na svete. Má 40-milimetrové puzdro a integrovaný náramok s „neviditeľnou“ skladacou sponou, ktorá výborne dopĺňa celkový ultra tenký dizajn. Hodinky sa predávajú v kovovo-sivej farbe, čím dokonale zapadajú do celej kolekcie.

Citizen Caliber 0100: Najpresnejšie solárne hodinky na svete

Model Caliber 0100 od Citizen je vybavený najpresnejším svetlom poháňaným strojčekom na svete. Maximálna ročná odchýlka tohto hodinárskeho rekordmana je 1 sekunda. Na prvý pohľad nenápadné hodinky klasického dizajnu sú žiarivým príkladom brilantnosti a skromnosti japonského hodinárstva.

Citizen Caliber 0100

Patek Philippe Grandmaster: Najdrahšie hodinky na svete

Značka Patek Philippe zlomila všetky rekordy, keď v ženevskej charitatívnej aukcii predala svoj model Patek Philippe Grandmaster Chime Ref. 6300A za neuveriteľných 31 miliónov frankov. Suverénne tým pokorila doterajšieho rekordmana, hodinky Rolex Daytona, ktoré sa v roku 2017 predali za 17,7 milióna dolárov.

Vacheron Constantin: Najkomplikovanejšie hodinky na svete

Značka Vacheron Constantin je súčasťou švajčiarskeho hodinárstva už od 18. storočia. A bola to práve jej manufaktúra, ktorá vyrazila svetu dych vreckovými hodinkami z 18-karátového bieleho zlata, ktoré dostali do vienka neuveriteľných 57 funkcií. Tento jedinečný zberateľský kúsok obsahuje okrem iného zobrazenie priestupného roka, úsvitu a západu slnka alebo večný gregoriánsky a hebrejský kalendár. Šťastný majiteľ zaplatil za tento exemplár viac než 10 miliónov dolárov.

Casio G-Shock DW-5600: Najodolnejšie hodinky na svete

Nestoja ani stovku eur a sú zapísané v Guinessovej knihe rekordov. Hodinky Casio G-Shock sú všeobecne známe svojou mimoriadne vysokou odolnosťou. Model DW-5600 bol zapísaný medzi rekordmanov potom, ako ho prešiel 25 ton vážiaci kamión a hodinky to prežili bez akejkoľvek ujmy. Tento na prvý pohľad jednoduchý chronometer je v súčasnosti ikonou značky Casio, ktorá ho ponúka vo viacerých farebných variáciách.

Najodolnejšie hodinky na svete - Casio G-Shock DW-5600

Omega Seamaster: Najhlbšie v oceáne

S využitím najmodernejších technológií sa americký dobrodruh Victor Vescovo vybral so svojím tímom na dno Mariánskej priekopy. Ponoril sa do hĺbky 10 928 m, pričom ho sprevádzali hodinky Omega Seamaster určené na hĺbkové potápanie. Hodinky prežili ponor bez ujmy a značka Omega sa tak stala oficiálnym rekordmanom v skúmaní najväčších hlbín Zeme.

Omega Speedmaster: Prvé hodinky na Mesiaci

Omega zachádza vo svojich hodinárskym misiách ďalej ako len na dno pozemských oceánov. Jej model Speedmaster mal na zápästí Neil Armstrong, keď v roku 1969 ako prvý človek pristál na Mesiaci. Hodinky Omega s mechanickým kalibrom ako jediné obstáli v testoch inžinierov z NASA. Spoľahlivý prístroj schopný odolať extrémnym podmienkam však vraj Armstrong počas svojho výstupu na mesačný povrch nechal v pristávacom module. To ale nijako neuberá na fakte, že značka Omega sa môže pochváliť hodinkami, ktoré NASA vybrala pre svoje misie do vesmíru s ľudskou posádkou.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

aponské hodinky Casio Edifice

Ako japonské hodinky zmenili hodinársky svet

Japonským hodinárom vďačíme za hodinky poháňané batériou, ktorými spôsobili najväčšiu svetovú revolúciu v hodinárstve. Značka Citizen priniesla svetu ekologický solárny pohon. Japonská dielňa Casio sa

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.