Najpredávanejšie hodinky na svete: Ktorú značku si zapína na zápästie najviac používateľov?

Modely ktorých značiek patria medzi najpredávanejšie hodinky na svete?
Zdieľaj
LinkedIn

Napriek tomu, že hodinársky priemysel pôsobí vo sférach definovaných tradičnými hodnotami lojality, kvality a remeselnej zručnosti, podobne ako mnohé odvetvia, aj on zažíva otrasy spôsobené pandémiou, infláciou a prudkým rozvojom moderných technológií. S odstupom času možno povedať, že tradične najsilnejšie značky sa v najkritickejších obdobiach držali relatívne stabilne a „Swiss Made hodinky“ si zachovali svoje prvenstvo z hľadiska obratu a podielu na svetovom trhu. V počte predaných kusov boli však švajčiarske značky dávno preskočené inými hodinárskymi špičkami. Ktoré sú teda najpredávanejšie hodinky na svete?

Obsah článku

Švajčiarsky hodinársky priemysel – jednotka svetového trhu s luxusnými hodinkami

Swiss Made je v hodinárskom svete synonymom kvality. Ročné údaje o exporte švajčiarskych hodiniek zverejňuje Federácia švajčiarskeho hodinárskeho priemyslu. Podľa jej štatistík dosiahol export švajčiarskych náramkových hodiniek v roku 2021 svoje historické maximum 21,2 miliardy švajčiarskych frankov. Za vysokým obratom však do veľkej miery stojí inflácia a nárast cien. Objem z hľadiska predaných kusov totiž výrazne klesol. Celkovo sa v roku 2021 predalo necelých 16 miliónov švajčiarskych hodiniek.

Najpredávanejšie luxusné hodinky na svete: Korunku stále nosí Rolex

Rolex je jednou z najznámejších svetových spoločností v oblasti luxusných hodiniek. Svoj prvý produkt priviedol výrobca na trh ešte v roku 1908 a odvtedy si získava priaznivcov najmä kvalitou a prestížou svojich produktov. V súčasnosti ide o bezkonkurenčne najznámejšiu a najpredávanejšiu značku luxusných hodiniek na svete. Ak porovnávame výlučne švajčiarske hodinárske značky, lídrom tiež zostáva Rolex s 29-percentným podielom na trhu. Výrobca v súčasnosti predá približne 1 milión náramkových hodiniek ročne s obratom okolo 8 miliárd švajčiarskych frankov. K najobľúbenejším modelom na svete patria hodinky Rolex Submariner a Rolex Daytona .

Ďalšie hviezdy švajčiarskeho luxusného hodinárstva

Federácia švajčiarskeho hodinárskeho priemyslu už tradične zostavuje veľkolepú sedmičku švajčiarskych značiek podľa odhadovaného podielu na trhu. Na pozíciách dva až sedem sa podľa predaja umiestnili nasledujúci výrobcovia:

  • Cartier
  • Omega
  • Audemars Piguet
  • Longines
  • Patek Phillippe
  • Richard Mille

Najpredávanejšie analógové hodinky na svete pochádzajú z japonskej dielne Casio

Ak by mal Rolex niekomu odovzdať svoju 5-cípu korunku, určite by to bola práve spoločnosť Casio. Kolekciu Casio G-Shock môžeme bez obáv označiť ako najpredávanejšie analógové hodinky súčasnosti (aj keď zobrazujú čas dvojako – analógovo aj digitálne). Značka uviedla svoje prvé odolné hodinky na trh ešte v roku 1983. V auguste 2017 predali svoje 100-miliónte hodinky G-Shock, čo predstavuje takmer trojmiliónový priemerný ročný predaj. Z hľadiska počtu predaných kusov tak Casio dávno strčila ikonické Rolex-ky do vrecka. Kolekciu G-Shock vystihuje najmä absolútna odolnosť, ktorá sa popri priaznivých cenách bezpochyby podpísala pod jej popularitu medzi zákazníkmi. K ďalším prednostiam sa radí nekompromisná vodeodolnosť na úrovni 200 m a životnosť batérie stanovená na neuveriteľných 10 rokov.

Vo svete cenovo dostupných hodiniek kraľuje značka Casio

Najpredávanejšie hodinky na svete: Apple Watch

Inteligentné hodinky z dielne Apple začali miešať karty hodinárskeho trhu v roku 2015. Hneď v prvom celom roku predaja, v roku 2016, si hodinky Apple Watch kúpilo viac než 22 miliónov používateľov. Pre porovnanie, v tom istom roku sa predalo približne 25 miliónov švajčiarskych hodiniek. Aktuálne sa ročný predaj Apple Watch pohybuje nad hranicou 30 miliónov, zatiaľ čo celkový ročný predaj švajčiarskych hodiniek je na úrovni 16 miliónov predaných kusov ročne. Inteligentné hodinky z dielne odhryznutého jablka tak môžeme bez preháňania označiť za najpredávanejšie hodinky na svete. Apple Watch sú už mnoho rokov lídrom na trhu v oblasti inteligentných hodiniek, no v súčasnosti ich môžeme označiť aj ako lídra celého hodinárskeho priemyslu.

Smarthodinky od značky Apple patria právom medzi najpredávanejšie hodinky na svete

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.