Hodinkové trendy 2023: V popredí budú inteligentné technológie spolu s ekológiou

Hodinkové trendy na rok 2023 budú ovládať smart hodinky
Zdieľaj
LinkedIn

Rovnako ako mnohé iné odvetvia zasiahnuté pandémiou, aj hodinársky priemysel sa v tomto roku opäť zhlboka nadýchol. Oživenie kúpnej sily a presun veľkej časti nákupu na platformy elektronického obchodu naznačuje potenciálny rast trhu s hodinkami. Vizionári dokonca predpovedajú hodinárskemu priemyslu v roku 2023 mimoriadny rozmach. Výrobcovia sa na to pripravujú a do svojich kolekcií vnášajú tie najhorúcejšie novinky. Aké teda budú hodinkové trendy 2023? Na zápästia si budeme zapínať klasiku aj smart modely.

Obsah článku

Minimalistická klasika

Minimalizmus prešiel zo sveta módy do hodinárstva už pred niekoľkými sezónami a trendy na rok 2023 hovoria, že si svoju popularitu minimálne udrží. Jednofarebné ciferníky s dátumovým okienkom bez zbytočných komplikácií, jednoduché útle puzdrá, kovové náramky alebo remienky z pravej kože. Minimalistické hodinky roku 2023 budú mať podobu klasických modelov, aké možno poznáte ešte zo zápästí svojich rodičov či prarodičov. Budú praktické a zároveň elegantné.

Minimalizmus nevymizne z hodiniek ani v roku 2023

Športové hodinky

Zdravý životný štýl, fitness a športové aktivity hýbu svetom. A to doslova i v prenesenom zmysle. Tak ako sa spoločnosť začína dvíhať z gaučov a venuje viac času pohybu, tak stúpa aj obľúbenosť športových modelov hodiniek. Športové hodinky si v roku 2023 zachovajú svoj aktuálny dizajn v zmysle masívnych puzdier, komplikovaných ciferníkov so subciferníkmi a lunetami a výrazných koruniek. Dôraz sa bude klásť na ich praktické vlastnosti ako je vysoká vodotesnosť, odolnosť, dlhá životnosť a nízka hmotnosť zaručujúca komfort pri nosení. To vytvára veľa priestoru pre využitie titánu.

V súvislosti s popularitou športových hodiniek môžeme v nasledujúcom roku očakávať aj masívnejší rozvoj kolekcií pre voľnočasové a outdoorové aktivity. Záujmu sa budú tešiť potápačské hodinky, hodinky pre poľovníkov a rybárov či taktické hodinky ideálne pre nadšencov outdoorových a extrémnych športov.

Smart hodinky

Inteligentné hodinky budú v roku 2023 prvou voľbou spotrebiteľov. Očakáva sa, že na svoje zápästie si ich zapne viac ako 60 % všetkých používateľov, ktorí v nasledujúcom roku zrealizujú nákup hodiniek. Optimistické predpovede zároveň kladú vysoké nároky na rozvoj moderných technológií. V súvislosti so spomínanou vyššou uvedomelosťou populácie voči zdraviu smeruje aj rozvoj smart funkcií k ešte kvalitnejšiemu monitoringu vitálnych funkcií, aktivity, pohybu a teploty tela. Moderné inteligentné hodinky by v porovnaní so svojimi predchodcami mali byť tiež praktickejšie. Dôraz sa bude klásť najmä na vysokú odolnosť a dlhú životnosť.

Ekologické materiály a technológie

S rozrastajúcou sa populáciou ekologicky uvedomelých spotrebiteľov narastajú aj nároky na etickú a zodpovednú priemyselnú výrobu. Inak tomu nie je ani vo svete hodinárstva. Zelenú dostávajú udržateľné materiály s dlhou životnosťou. Ekologickou voľbou sú tiež hodinky so solárnym či kinetickým pohonom, ktoré pre svoj chod nepotrebujú klasickú batériu. V tomto kontexte sa zdôrazňuje aj vysoká životnosť hodiniek a do popredia prichádzajú kvalitné až luxusné modely.

Hodinkovým trendom v roku 2023 budú vládnuť ekologické materiály

Dámske hodinkové trendy 2023

Hoci vo svete hodinárstva ešte stále prevláda orientácia na pánsku klientelu, v posledných sezónach sa pružne rozvíja aj dámsky segment. Dámske hodinky sú už v súčasnosti našťastie ďaleko za malými perleťovými ciferníkmi ozdobenými trblietavými kamienkami aj za mohutnými modelmi vypožičanými z pánskych kolekcií. Čo predpovedajú hodinkové trendy 2023 dámam?

Masívny rozvoj funkcií

Hodinársky priemysel sa priklonil k faktu, že ženy sa dnes zaujímajú o hodinky nielen z ich estetického hľadiska. Rok 2023 prinesie viac automatických dámskych hodiniek a modelov s komplikáciami. Môže to byť čokoľvek od zobrazovania dátumu a dňa v týždni až po ukazovateľ fázy mesiaca.

Unisex hodinky

Stále viac žien hľadá hodinky na každodenné použitie, ktoré nemusia byť nevyhnutne pokryté trblietavými aplikáciami. Výrobcovia na ich požiadavky reagujú aj praktickými unisex modelmi, ktoré si rozumejú ako so zápästím útlej ženy, tak so silnejšou rukou. Hodinkové trendy 2023 teda prajú aj univerzálnym hodinkám.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

aponské hodinky Casio Edifice

Ako japonské hodinky zmenili hodinársky svet

Japonským hodinárom vďačíme za hodinky poháňané batériou, ktorými spôsobili najväčšiu svetovú revolúciu v hodinárstve. Značka Citizen priniesla svetu ekologický solárny pohon. Japonská dielňa Casio sa

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.