Top edície hodiniek Festina, ktoré si získali srdcia zákazníkov

Prinášame vám pohľad na tie najlepšie edície hodiniek Festina
Zdieľaj
LinkedIn

Značka, ktorá presahuje módu a udáva trendy, aby ju ostatní nasledovali. Festina je vo svetovom hodinárstve synonymom elegancie, funkčnosti, štýlu a športového ducha. Prináša hodnoty zdieľané všetkými bez ohľadu na pohlavie, pôvod či kultúru. Hodinky Festina sú určené užívateľom, ktorí hľadajú vynikajúcu kvalitu za rozumnú cenu. Ktoré z kolekcií tohto populárneho výrobcu si získali najviac priaznivcov? Prinášame vám prehľad top edícií od značky Festina.

Obsah článku

Stručne o značke Festina

Festina je súčasťou skupiny Festina Group, pod ktorú patria aj ďalšie úspešné značky ako Lotus, Calypso či Jaguar. Sídlo spoločnosti je v Barcelone, ale Festina má svoje výrobné centrá aj vo Švajčiarsku a v Ázii. Vo svete hodinárstva sa zaslúžila o viaceré inovácie. Pripisuje si popularizáciu chrómu, titánu aj zobrazovanie lunárnej fázy. Jej meno sa spája so svetom cyklistiky aj s tvárou slávneho Gerarda Butlera, ktorý je v súčasnosti jej hlavným ambasádorom.

Festina je jednou z najrýchlejšie prosperujúcich značiek v súčasnej hodinárskej brandži. Svoje zastúpenie má v 90 krajinách sveta. Jej aktuálne štatistiky sa pohybujú na úrovni 5 miliónov predaných hodiniek ročne. Denne si tak pánske a dámske hodinky Festina kúpi viac než 13 tisíc zákazníkov. Z ktorých edícií si vyberajú najčastejšie?

Top edície značky Festina

Festina má ambíciu osloviť svojimi hodinkami celé spektrum zákazníkov od priaznivcov športu cez moderných mestských ľudí až po mužov a ženy so záľubou v móde a aktuálnych trendoch. Aktuálne tak robí prostredníctvom 14 edícií. Prinášame vám prehľad tých najpopulárnejších.

Festina Chrono Bike

Značka Festina prepojila svoje meno so svetom cyklistiky ešte v roku 1992, kedy sa stala oficiálnym časomeračom Tour de France. Prvé modely ikonickej edície Festina Chrono Bike uzreli svetlo trhu v roku 2003. Odvtedy vydáva Festina nové rady cyklistických hodiniek každoročne so železnou pravidelnosťou. Kolekcia chronografov je zároveň najpredávanejšou edíciou značky. Charakterizuje ju vysoká kvalita a výrazný športový dizajn. Festina sa snaží do jednotlivých hodiniek vnášať zaujímavé detaily inšpirované prvkami bicykla.

Jedna z najznámejších edícií hodiniek od Festina - Chrono Bike

Festina The Originals

Edíciou The Originals hlási Festina návrat k svojim koreňom, ktorými je silný športový duch. Prvé modely tejto kolekcie priviedol výrobca na trh len v roku 2017. Vynikajú výraznými pestrofarebnými remienkami v koženom alebo kaučukovom prevedení, ktoré dokonale ladia s detailmi ciferníka. Samozrejmosťou športových modelov je chronograf, viaceré subciferníky či luneta slúžiaca ako tachymeter. Zaujímavosťou je, že výrobca priniesol v rámci tejto kolekcie aj rad kvalitných potápačských hodiniek. Predstavil ich pod názvom Festina The Originals Diver a ich vodotesnosť vytiahol až na úroveň 20 m.

Elegantné hodinky z edície Festina Titanium

Festina Titanium

Hodinky v klasickom elegantnom dizajne a v mimoriadne odolnom prevedení predstavila Festina vo svojej kolekcii Titanium. Ak hľadáte kúsok, ktorý vám vydrží navzdory módnym trendom a každodennému používaniu, nahliadnite práve do tejto mimoriadne vydarenej edície. Charakteristickým znakom týchto hodiniek je práve titán, extrémne odolný kov s nízkou hmotnosťou. Popularita titánu stojí aj na jeho hypoalergénnych vlastnostiach a nízkej tepelnej vodivosti, ktorá sa podpisuje pod komfort pri nosení. Titánové puzdrá modelov tejto edície sú doplnené koženými remienkami alebo titánovými náramkami.

Festina Classic

Ďalšia mimoriadne obľúbená edícia značky Festina vyniká klasickým, miestami až retro či vintage dizajnom. Klasika v ponímaní Festiny spočíva v elegancii, jednoduchej praktickosti, v základných farbách, kovových detailoch a v kvalitnej koži. Na hodinkách edície Festina Classic nenájdete žiadne funkčné vychytávky ani dizajnové zbytočnosti. Ciferníky nie sú prepchaté ako to býva u súčasných hodiniek zvykom. Vďaka tomu poskytujú veľmi dobrú prehľadnosť a jednoduché odčítanie času. Veľkým plusom modelov z tejto edície je aj veľmi priaznivá cena.

Ak ste sa neidentifikovali v ani jednej z vyššie popísaných top edícií Festina, odporúčame vám ešte nahliadnuť do ďalších populárnych kolekcií z dielne tejto obľúbenej značky. Vyznávači športových chronografov si prídu na svoje aj v edícii Festina Chrono Sport. Milovníkov luxusu zaujme dizajnová výnimočnosť edície Festina Prestige. A nakoniec je tu ešte rozmanitá edícia Festina Multifunction s ambíciou naplniť potreby rôznych užívateľov.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

aponské hodinky Casio Edifice

Ako japonské hodinky zmenili hodinársky svet

Japonským hodinárom vďačíme za hodinky poháňané batériou, ktorými spôsobili najväčšiu svetovú revolúciu v hodinárstve. Značka Citizen priniesla svetu ekologický solárny pohon. Japonská dielňa Casio sa

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.