Seriál prvotiny: Tipy na kúpu prvých švajčiarskych hodiniek

Tip na prvé švajčiarske hodinky
Zdieľaj
LinkedIn

Švajčiarske hodinky majú svoju magickú príťažlivosť, ktorá zorientovaných spotrebiteľov motivuje minúť stovky až tisíce eur za niečo, čo by na japonskom trhu kúpili násobne lacnejšie. Pripláca sa len za celosvetovo uznávaný štandard „Swiss made“? Alebo čím sú tieto hodinárske ikony také výnimočné? Oplatí sa do nich investovať? Ak áno, ako si vybrať z rozmanitej a cenovo širokej ponuky svoju švajčiarsku prvotinu? V nasledujúcich riadkoch tieto otázky zodpovieme a ponúkneme vám aj niekoľko tipov na prvé švajčiarske hodinky do vašej zbierky.

Obsah článku

Výnimočnosť švajčiarskych hodiniek

Hodinky sú dnes vo všeobecnosti veľmi presné. Skutočne nepotrebujete investovať stovky eur, aby ste dokázali odčítať čas. V tomto smere vám spoľahlivo poslúži aj japonská časomiera za desiatky eur. Švajčiarske hodinky si však nekupujete len preto, aby ste vedeli, koľko je hodín.

Trvalá hodnota

Švajčiarske hodinky sú celosvetovo považované za najkvalitnejšie. Keď je časomiera označená ako „Swiss made“, dáva jej to punc kvality, ktorý jej automaticky pridáva na hodnote. Hodinky švajčiarskej výroby si preto držia svoju cenu veľmi stabilne a dlho.

Hodinárske umenie

Jedným z dôvodov, prečo sú švajčiarske hodinky také populárne, je ich bohatá história. Každý model vyrobený vo Švajčiarsku je zhmotnením roky budovanej remeselnej zručnosti, storočných vedomostí a bohatých skúseností postavených na úspechoch, neúspechoch a vytrvalosti.

Obstoja v skúške časom

Švajčiarske hodinky nie sú vyrobené tak, aby vydržali jednu módnu sezónu alebo magické dva roky. Výrobcovia si nechávajú záležať ako na kvalite materiálov, tak na spracovaní. Vďaka tomu majú tieto hodinky potenciál prežiť niekoľko generácií. Ak plánujete svojim potomkom zanechať niečo hodnotné, môžu to byť práve švajčiarske hodinky.

Reprezentatívny vzhľad

Švajčiarske hodinky predstavujú doplnok, ktorý vás odprezentuje v tom najlepšom svetle. Sú nadčasové a zároveň inovatívne, pôsobia luxusne, ale súčasne veľmi seriózne a sú do detailov prepracované. Jednoducho povedané, vyzerajú dobre.

Ako si vybrať prvé švajčiarske hodinky

Ak ste sa definitívne rozhodli zapnúť si na zápästie hodinky s puncom „Swiss made“, je tu niekoľko kritérií, ktoré by ste mali pred kúpou starostlivo zvážiť.

Cenová dostupnosť

V prípade švajčiarskych hodiniek neplatíte len za kvalitné materiály a precízne spracovanie, ale aj za bohaté dedičstvo a silné meno značky. Cenovky na trhu sa preto pohybujú od stoviek eur až po dych vyrážajúce cifry. Pri kúpe švajčiarskej prvotiny je rozumné držať sa pri zemi a investíciu si starostlivo zvážiť. V našom výbere sme sa preto zamerali na kvalitné hodinky, ktorých ceny sa pohybujú v stovkách eur.

Veľkosť hodiniek

Aj tie najlepšie vyzerajúce hodinky stratia svoje čaro, ak ich zapnete na nevhodné zápästie. Pri výbere preto starostlivo zvážte veľkosť puzdra a celkovú konštrukciu hodiniek. Robustnejšie zápästie si pýta aj výraznejšie hodinky. Naopak, subtílnejšia pánska ruka zapôsobí s decentnejším kúskom s užším profilom.

Všestrannosť

Na každodenné nosenie si vyberte nadčasové klasické hodinky. Ak nosíte len džínsy a tenisky, môžete investovať aj do športových časomier. Počítajte však s tým, že k saku si ich nezapnete. Naopak, ak sú košele a obleky vaším každodenným oblečením, stavte na elegantný model.

Naše tipy na prvé švajčiarske hodinky

Ponúkame vám výber cenovo prijateľných švajčiarskych hodiniek od niektorých celosvetovo populárnych značiek.

Bulova 96B332 – limitovaná edícia Joseph Bulova

Švajčiarske hodinky s automatickým pohonom a nevšedným puzdrom obdĺžnikového tvaru sú súčasťou limitovanej edície z roku 2019, ktorú výrobca pomenoval po svojom zakladateľovi. Hodinky sú vybavené strojčekom Sellita SW200, na ktorý nechávajú nahliadnuť cez zadnú časť puzdra. Ide o elegantný model v štýle Art Deco, ktorý vzdáva hold dedičstvu značky z 20. a 30. rokov minulého storočia.

Certina DS Super PH500M

Potápačské hodinky švajčiarskej výroby, ktoré sú z pohľadu dizajnu vernou kópiou vintage modelu výrobcu zo 60. rokov. Do výbavy dostali automatický pohon z dielne ETA s 80-hodinovou rezervou chodu a vodeodolnosť na úrovni 500 m. V porovnaní s pôvodnou verziou sú obohatené aj o zafírové sklíčko a svetelné prvky.

Tissot Seastar 2000 Professional Powermatic 80

Ďalšie švajčiarske potápačské hodinky, tentokrát z dielne Tissot. Oceľové puzdro s priemerom 46 mm ponúka odolnosť voči vode na úrovni 600 m a krásny ciferník s vyrytým motívom vĺn prekrytý zafírovým sklíčkom. Hodinky sú vybavené automatickým strojčekom Powermatic 80 Swatch Group, založenom na štandarde ETA 2824 so zvýšenou rezervou chodu na 80 hodín.

Alpina Startimer Pilot Automatic

Švajčiarske pilotky s automatickým in-house strojčekom založeným na pohone Sellita s rezervou chodu 38 hodín, ciferníkom s výraznými arabskými číselnými indexmi a zafírovým sklíčkom. Klasickému dizajnu dominuje výrazná korunka charakteristická pre súčasné pilotné hodinky.

Tissot Le Locle Powermatic 80

Krásne elegantné švajčiarske hodinky dostali pomenovanie podľa mesta, v ktorom bola založená značka Tissot. Okrúhle puzdro s lešteným povrchom a ciferníkom s rímskymi indexmi dopĺňa oceľový náramok. Hodinky tikajú na automatickom strojčeku Powermatic 80 Swatch Group, založenom na štandarde ETA 2824 so zvýšenou rezervou chodu na 80 hodín.

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať.

Zdieľaj

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku na webe najdihodinky.sk. Pre viac informácií o vašich právach a zbere osobných údajoch navštívte Zásady ochrany osobných údajov.